Kletba markomanské královny

Kletba markomanské královny https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56922/kletba-markomanske-kralovny-56922.jpg 4 89 32

Objev starobylé hrobky markomanské královny Fritigil odstartoval v městysi Čertův Důl vlnu záhadných událostí. Lidé, kteří se na jejím nalezení podíleli, umírají opravdu podivným způsobem. Má jejich smrt na svědomí mocná kletba, která podle pověsti hrobku chrání, nebo toho jen někdo využil? To vyšetřují dvě mladé policistky Regina a Slávka a ctižádostivý novinář Fred, specializující se na kriminální případy. Pátrají na staré faře s rozsáhlým komplexem katakomb a v místním muzeu, které je zaměřeno na lidovou magii. Mají věřit například tomu, že jednu oběť zakousl šestnáct set let starý vlk, či dokonce vlkodlak? Ovšem nejen případ, ale také vztahy trojice hrdinů jsou poněkud zapeklité. Ukáže se, že minulost nelze jen tak jednoduše hodit za hlavu.... celý text

Albina
14.12.2016 4 z 5

Solidní detektivka s archeologickou a muzejní tematikou ze současnosti s přesahem do minulosti. Vyšší level než romantické historické romány.

kristynka8396
05.07.2016 5 z 5

Moje první a snad né poslední detektivka. Tenhle žánr mě nikdy moc neoslovoval, jelikož to bylo doma pořád samý Midsomer a podobně :D na tuto knihu jsem sáhla v rámci Čtenářské výzvy a nelituji. Velmi čtivé, napínavé a místy mystické a to já mám ráda :)

astroweb
31.01.2016 4 z 5

Druhá kniha autorky, po Bestii z Karlštejna, vtipná, nápaditá detektivka. Byl by to pěkný seriál tv.

ritz
12.09.2014 4 z 5

Znala jsem historické knihy autorky, ale i detektivky jsem nakonec přečetla s chutí, četly se dobře, mají zajímavý námět a byly napínavé.

Selinute
09.09.2014 4 z 5

Moje třetí kniha od Nadi Horákové. Jako česká současná detektivka mě přišla skvělá a velmi čtivá. Nepostrádá napětí a určitě nezklame.

evafort
09.05.2014 4 z 5

Dobrá detektivka, nejdříve jsem čekala knihu ze Středověku, protože jsem četla od stejné autorky Brněnské nevěstky. Když si ale na druhé stránce hajný posvítil mobilem, pochopila jsem, že to ze Středověku nebude:-) Četla se hezky, plný počet pěti hvězdiček jsem nedala jen proto, že jsem už četla i lepší knížky.

Marika Vanova
09.04.2014 3 z 5

Čtivá detektivka na volné odpoledne.

hadak
01.04.2014 4 z 5

Jedna z těch lepších detektivek autorky. Výborné oddechové čtení pro každého.

Marie F.
22.02.2014 5 z 5

Pěkná, povedená detektivka. U Hrobu jsem se víc bála a víc mě šokovala pointa. I tak plný počet. Horákové sedí psaní detektivek

bbara155
28.06.2013 5 z 5

Druhá kniha od Nadi Horákové a výrazně lepší. Mnohem víc napětí a strašení než v Hrobě třinácté panny a taky zajímavější zápletka a víc mrtvolek.

Neri
17.02.2013 5 z 5

Perfektní klasická detektivka! Při čtení jsem se ani vteřinu nenudila, bylo to napínavé, výborně vystavěná zápletka, napínavé až do konce, logické rozuzlení. Vřele doporučuji!

Lenka Kadeřáb
10.05.2011 4 z 5

Pěkná knížka!!! Pro PISTALKU a jiné: Opět Moba a opět učitelka. Tím pádem se vám ta knížka a-priori (to si najděte ve slovníčku) nebude líbit, že? Ať žije objektivní diskuse o knížkách!!!! Knížka je lepší než Vlk na vodítku. Ale pro mě je bezkonkurenčně nejlepší Dáma v modrém - napínavá, vtipná knížka s nečekanou zápletkou. Fakt dobré. Doporučuji!!!