Kleopatra a jej kobra

Kleopatra a jej kobra https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/198317/drahi-zosnuli-kleopatra-a-jej-kobra-198317.jpg 4 88 10

O egyptskej kráľovnej Kleopare, ste už asi počuli... Je to naša drahá zosnulá, pretože to skúšala na Julia Caesara i Marca Antonia, zbláznila sa do svojej ceruzky na maľovanie očí a mala nemilú nehodu s kobrou. Ale počuli ste, že sa vydala za oboch svojich bratov, hovorila deviatimi jazykmi a dala zabiť svoju mladšiu sestru? Áno, napriek tomu, že Klea zomrela už pred vyše 2 000 rokmi, dokáže ešte stále prekvapiť. Vy teraz môžete nazrieť do jej tajného denníka, zistiť, čo si o nej mysleli Rimania, alebo čo o nej jej krajania v Alexandrii škriabali na steny. A navyše poznáte temné tajomstvá Egypta a fantasssssstické hadie fakty. Nechajte sa vtiahnuť do sveta, v ktorom vládla kráľovná Kleopatra.... celý text

mia.com
01.02.2023 4 z 5

Knihy z této série mě jako školačku hodně bavily. Dozvěděla jsem se něco nového zábavnou formou a navíc jsem milovala to grafické zpracování a obrázky.

madem
31.05.2021 4 z 5

Děsivé dějiny mám ráda, jsou vtipné, něco nového se dozvím. U Kleopatry mě zaujal její úhel pohledu na věci okolí ní, na její touhu vládnout, na její lásky.

Knihomolka506
04.08.2020 5 z 5

Tahle série je prostě pecka! Četla jsem před osmi lety a nejenom, že mě to pobavilo, ale něco jsem se z toho naučila. Jaká byla Kleo doopravdy ?

brzda.
13.01.2017 4 z 5

Kniha mě moc bavila. Líbí se mi že je zábavná a při tom se něco naučím.

dominika2585
05.12.2016 5 z 5

Knihu jsem četla jako mladší, ale jelikož jsem nadšenec do Egypta, velmi mě bavila. Myslím, že je napsána zajímavou a zábavnou formou, a je vhodná i pro "nečtenáře". Ilustrace pobaví, i pomohou dokreslit situaci.

Dakarianna
03.12.2016 5 z 5

Neříkám, že je to nejlepší kniha (na můj vkus moc politiky, ale tak už to je a utorka s tím nemůže nic udělat), jsou tam i lepší "drazí zesnulí", ale stejně jsem si knihu užila:)

Peter.Melon
27.08.2016 3 z 5

Pěkná kniha.Taková s hodně informacemi.Je to zajímavá a obsahově dobrá kniha.

elfinkaa97
13.01.2016 2 z 5

ze série Drazí zesnulí jsou tam i lepší příběhy, ale Kleopatra i tak zaujala. Někoho víc, někoho míň a já jsem v té druhé skupině ;)

Kmotr99
05.02.2014 4 z 5

Kniha je ajko všechny knihy série velmi zábavná. Určitě probudí v mladším čtenáři zájem o dějepis, ale myslím si, že mnoho faktů je mírně přibarvených. Komiksy jsou jako vždy k zasmání a četní rozhodně nelituji.

Dandulka
09.06.2012 5 z 5

příběh Kleopatry trochu jinak, zábavněji, dozvěděla jsem se, co jsem v učebnicích níkdy nenašla.