Marie Stuartovna a její nemožní manželé

Marie Stuartovna a její nemožní manželé https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/6314/marie-stuartovna-a-jeji-nemozni-manzele-6314.jpg 5 42 3

Marie Stuartovna si vybírala nemožné manžely, hnila skoro dvacet let v anglických vězeních, úplně ztratila hlavu na popravčím špalku. Víte ale, že to byla také přes 180 cm vysoká krasavice, která si v dětství žila jako v bavlnce? Že brnkala na nervy mocné anglické královně Alľbětě I. a že nakonec dokázala pěkně vyděsit i svého kata? Přestože Marie zesnula před více než čtyřmi staletími, dokáže lecčím překvapit. Vy teď můžete nahlédnout do jejího tajného deníku, nebo si přečíst fakta pichlavá jako skotské bodláčí. Vítejte v Anglii a Skotsku šestnáctého století, kdy spolu dvě nesmiřitelné královny sváděly souboj na život a na smrt. ... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Dead famous. Mary Queen of Scots And Her Hopeless Husbands , 2001

iveta1294
05.05.2020 4 z 5

Hezké čtení

Dep8
14.12.2012 4 z 5

Mám ráda sérii těchto knih. Je poučná, ale zároveň i vtipná, takže myslím, že se nemusíte obávat, že by jste se při čtení nějak zvlášť nudili.

Dandulka
08.06.2012 5 z 5

Velmi vtipně a čtivě podán životopis velké vladařky.Spousta ilustrací a zajímavostí také zaujme.

Marie Stuartovna, královna, 1542-1587 komiksy novověk

Margaret Simpson