M... jako msta

M... jako msta https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/6579/m-jako-msta-6579.jpg 4 43 4

Kinsey Millhoneová série

Kdyby Kinsey Millhoneová viděla do své duše stejně jako se vyzná v povahách druhých, nikdy by nedopustila, aby se dala znovu dohromady s Robertem Dietzem, svou dávnou láskou, se kterou se však jednou provždy rozešla. Ani deprese, ve kterých se právě potácí, takový nerozumný krok neospravedlňují. Kinsey se chová, jako by nevěděla, že nevstoupíš dvakrát do téže řeky. Jedno však ví téměř jistě: že na tenhle krok doplatí. Nemá ale moc času promýšlet jeho důsledky. Stojí před dalším případem. Tři synové pozůstalí po pohádkově bohatém stavebním magnátovi jsou přesvědčeni, že jejich čtvrtý bratr je mrtvý nebo nadobro nezvěstný. Třetina otcova majetku je o hodně větší než čtvrtina, přesto jsou si tak jistí, že jako gesto najmou soukromého detektiva, aby se bratra pokusil najít. Kinsey jej skutečně najde. Čekala pochybné individuum, zápolící se závislostí na alkoholu i drogách, jak jí Guye Badera trojice bratrů vykreslila. Pro Guye to jsou však hříchy mládí, za které zaplatil vypuzením z otcovského domu. Dnes se obrátil na víru v Boha, dělá kostelníka a žije spořádaným životem ve městě nepříliš vzdáleném od rodného, kam se však celé roky neodvážil vrátit. Teď se však rozhodne k návratu. Otcovu smrt bere jako příležitost k usmíření se sourozenci. Smíření nakonec dojde, avšak jiného, než v jaké doufal, věčného. Ani po osmnácti letech není vítaným u rodinného stolu, zvláště ne teď, když jde o velké peníze a do hry vstupuje nenasytnost, hamižnost a zášť. Guy Bader je mrtev a Kinsey Millhoneová by v něm za tu chvíli, co jej znala, ani nemusela najít zvláštní druh zalíbení, aby ji prostý smysl pro fair play přiměl jeho smrt vyšetřit a s pomocí spravedlnosti pomstít.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , BB art

M Is for Malice , 1996

Luigi1
04.02.2023 3 z 5

Jsem z toho smutný,že jsem opět narazil na slabší čtení

LenkaKa
18.10.2019 3 z 5

Taková průměrná kniha od autorky, začátek trochu pomalý, ale jako odpočinkové čtení stále dobré.

JosefKomensky
03.03.2019 2 z 5

Zacaatek byl dobry - hlavne se mi liibil jak se Guy zmenil diiky ciirkvi a Bohu , pak se ale dej presume do takoveho A. CH. modu. Prastary zfalsovany rukopis - roky na svoji sanci vyckavajici sluzebna ….. deset malych cernouskuu hadr.

pepa4081
08.12.2017 3 z 5

Po přečtení série A-X hodnotím všechny díly stejně. Název často nemá nic společného s dějem. Jde jen o vodítko pro ty, kteří chtějí sledovat chronologicky i osobní život Kinsey, ale ten je vždy připomenutý na začátku každé knihy (tyto pasáže jsem později částečně přeskakoval). Je to typ odpočinkových detektivek, se zajímavou zápletkou. Na můj vkus jsou knihy jen zbytečně protahované dlouhými popisy a vlastní děj tak někdy ztrácí spád. Jde o takové ty „ukecané“ detektivky, na které musím mít čas a náladu. Pokud by každá kniha měla o třetinu méně stran, bavil bych se mnohem víc. S chutí jsem si celou sérii přečetl, ale vracet se k ní asi nebudu, nicméně pokud si chcete odpočinout od litrů krve, určitě doporučuji.
Uspokojivé.

2001  83%B... jako běs
2008  82%T... jako tabu
2010  83%U... jako utrpení
1991  87%Třikrát Kinsey Millhoneová

Kniha M... jako msta je v