N... jako nástraha

N... jako nástraha https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/6593/bmid_n-jako-nastraha-ThV-6593.PNG 4 51 10

Kinsey Millhoneová série

Na první pohled se nestalo nic, co by stálo za vyšetřování - policista Tom Newquist prokazetelně zemřel na srdeční příhodu. Jak ale soukromý detektiv Kinsey Millhoneová brzy na vlastní kůži zjišťuje, komusi velice záleží na tom, aby jeden z jeho případů zůstal nedořešený. A je to protivník, kterí se nezastaví před ničím.

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , BB art

"N" Is for Noose , 1998

Luigi1
05.02.2023 3 z 5

Začátek pomalý a u toho taky zůstalo

Danuše7
14.02.2022 5 z 5

prima čtení, Kinsey mám rada

martin8550
27.08.2021 3 z 5

Slušná klasická detektivka, atraktivní horské prostředí, akce, sympatická hrdinka. Zápletka trochu přitažená za vlasy, ale jinak dobrý. jako oddychová prázdninová četba je to dobré.

zazvorka
02.05.2021 5 z 5

Prima kousek z mé oblíbené abecední série, k níž jsem se opět jednou vrátila. Všechna písmena mám ráda, samozřejmě však mám i své oblíbence a "N" patří k nim. Zajímavá zápletka, jako vždy delší popisné pasáže - které mi vůbec nevadí, naopak - vždy mi to usnadní ponořit se do děje a prostředí. Užívám si popisy krajiny, trefné a vtipné charakteristiky lidí, postupné odhalování rodiny Kinsey. Potěšilo mne, že v tomto dílu teklo aspoň o něco méně přepáleného tuku. Obvykle je mi ze stravy Kinsey trochu těžko, většinou při čtení podlehnu temné touze po Cyrilových hořčicových brambůrkách, mňam! Každopádně tyhle knížky mám moc ráda a jako řada dalších čtenářů upřímně lituji, že autorka už není na světě.

ctenarkaEva
16.07.2020 2 z 5

Na mě až zbytečně dlouhé popisy všeho možného, připadalo mi to dost natahované. Další díly už asi číst nebudu.

JosefKomensky
21.03.2019 3 z 5

Tenhle diil byl mnohem lepsii nez ten predchozii - M - jako macinace. Nevedel sem skoro do poslednich 10 stran kdo je tim hlavnim vinikem. Stejne tak jako zapletka byla mnohem lepsi - vysetrovani mozna nasilneho umrti sluzbu konajiciho policisty a ztratu zasantroceni jeho notysku. Nejistota, osamelost a sexualne motivovany zlocin jsou hlavnimi tematy tohohle dilu.

Moc se mi libilo to zaverecne rozuzleni celeho pribehu. Inu obcas se muze staat, ze clovek dostane mnohem vic nez to co si vlastne zaplatil.

pepa4081
08.12.2017 3 z 5

Po přečtení série A-X hodnotím všechny díly stejně. Název často nemá nic společného s dějem. Jde jen o vodítko pro ty, kteří chtějí sledovat chronologicky i osobní život Kinsey, ale ten je vždy připomenutý na začátku každé knihy (tyto pasáže jsem později částečně přeskakoval). Je to typ odpočinkových detektivek, se zajímavou zápletkou. Na můj vkus jsou knihy jen zbytečně protahované dlouhými popisy a vlastní děj tak někdy ztrácí spád. Jde o takové ty „ukecané“ detektivky, na které musím mít čas a náladu. Pokud by každá kniha měla o třetinu méně stran, bavil bych se mnohem víc. S chutí jsem si celou sérii přečetl, ale vracet se k ní asi nebudu, nicméně pokud si chcete odpočinout od litrů krve, určitě doporučuji.
Uspokojivé.

hana4834
05.08.2017 4 z 5

z počátku mi trvalo než jsem tomu přišla na chuť ale pak jsem se od knihy nemohla odtrhnout

Dixinka
05.01.2013 3 z 5

Úžasná zápletka, napínavý děj a závěr, který nikdo nečeká....

LenkaKa
27.11.2012 2 z 5

Na detektivku to je hodně popisné a má to malý spád.

detektivní a krimi romány americká literatura

Sue Grafton
americká, 1940 - 2017
2001  79%A... jako alibi
2001  83%B... jako běs
2008  82%T... jako tabu
2010  83%U... jako utrpení
1991  87%Třikrát Kinsey Millhoneová

Kniha N... jako nástraha je v