Když v ráji pršelo

Když v ráji pršelo https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30691/bmid_kdyz-v-raji-prselo-4n3-30691.jpg 4 570 119

Autor pojmenoval svého Adama a Evu Petr a Ludmila. Oba jsou pražáci a objevují pozemský ráj v drsné šumavské samotě, kam se rozjeli teoreticky hledat štěstí, prakticky budovat útulnou hospodu, kde by se každý cítil jako doma.Od prvního dne jim osud klade do cesty překážky, ale to jen posiluje jejich životní spojenectví... Román je psán formou deníkových zápisů.... celý text

Jana_Z
12.06.2014 5 z 5

Ne nadarmo je to povinná četba.

Modrina
21.05.2014 5 z 5

Dnes už klasika. Pro mě velmi poetická klasika. :)

niknikita
26.02.2014 5 z 5

Krásný příběh o tom jak se sny a realita často rozcházejí. Vždycky když mám pocit, že věci nejsou takové jaké bych si přála, vracím se k této milé romantice od pana Otčenáška. Škoda, že už nám nic nemůže vyprávět - uměl to skvěle.

polly43
21.02.2014 5 z 5

jedna z oblíbených knih mého mládí

aneleh18
12.02.2014 5 z 5

Obdivuji hlavní hrdinku a hlavně obdivuji pana Otčenáška. Který muž dokáže tak vykreslit ženskou duši?

Rup
10.02.2014 5 z 5

Krásně poetické, poeticky krásné, Nezbývá než dodat: Banány jsou chuti mdlé. Doporučuji.

Ilona
09.02.2014 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek, ke které se opakovaně vracím. Poprvé jsem ji četla na střední škole v rámci povinné četby. Když je něco povinně, nechce se vám. Ale už tenkrát jsem si ji zamilovala. Jak už tady někdo v komentáři píše - psát tak krásně o úplně obyčejných věcech! Příběh je opravdu prostý, ale přesto tak bohatý. V průběhu dvaceti let jsem knížku četla určitě aspoň 10x
a pokaždé si tam najdu něco nového. Co mě vždycky rozesmutní, je scéna ze hřbitova. A čeho si cením nejvíce - vydržet spolu za každou cenu, i když je to fakt velmi těžké, spolu chtít překonat všechny překážky. V dnešní době dost aktuální.

imka
12.08.2013 4 z 5

Četla jsem kdysi dávno ve škole a moc se mi líbila. Po letech jsem si jí koupila do knihovny a znovu přečetla. Musím říct, že po dvaceti letech už je pohled jiný. Nelíbila se mi sice tolik jako tenkrát, ale je to pěkná knížka.

chiara
30.07.2013 5 z 5

Četla jsem už velmi dávno a líbila se mi, moc líbila....podle mého takové malé české Vejce a já od Otčenáška, místo od Betty MacDonald

bubo bubo
02.05.2013 5 z 5

Moc se mi libilo jak se vzdycky alespon jeden z dvojice vzmuzil kdyz slo do tuheho, a ze z toho celkove sala velky optimismus i kdyz nekdy byli na dne.

magnolia
11.04.2013 4 z 5

Četla jsem kdysi dávno - tenkrát se mi hodně líbila, proto jsem si ji i koupila (a znova zatím nečetla)

BUBINA1971
06.02.2013 4 z 5

Krásné čtení,barvitě popsaná krásná příroda Šumavy.Petr a Ludmila-oba studovaní lidé,se rozhodnou vzdát se všech lákadel velkoměsta a odstěhují se do zapadlého koutu Šumavy.Chtějí tady vybudovat horský hotel v domě po Němcích.Po velkých nesnázích se jim to nakonec podaří.

Verousek
04.06.2012 3 z 5

Knihu jsem přečetla docela rychle a líbila se mi :) je to knížka s jednoduchým příběhem a pro pohodové odpoledne jako stvořená :)

maryzka
27.05.2012 1 z 5

Přečetla jsem si jí díky filmu ale nic moc pořád jsem se snažila hledat postavu, kterou hrála tak rozkošně Jiřina Jirásková( hrála tam postavu sousedky, která jim pomáhala , ale zároven s pomocí několik chlapů se snažila udržet svuj domek, ovšem pak i ty chlapy měla na sex.) Podotýkám fil byl viděn někdy v 80 letech, J.J. byla už ve starším věku no ted si představte scenu kdy vejde do jednoho pokoje, kde spí pět chlapů v župánku a řekne.... Pojd se mnou. ten pán vstane a jde. Jinak TY pánové byli ve starším věku.

Bránolog
06.02.2012 4 z 5

Asi to má na svědomí moje láska k Šumavě, ale v pubertě jsem to přelouskal s nadšením.

Exodus
19.12.2011 4 z 5

Tahle knížka je jak ze života mojí tety, tak jsem si ji musela přečíst a velmi mě zaujala. Jen chudák Ludmila :-(

WEIL
11.08.2011 2 z 5

Jak se chytit v životě, když už žije člověk s někým? Zkusit to nejlépe někde na Šumavě.

Fefin Lišák
31.05.2011 5 z 5

Vůbec si nemyslím, že by tato knížka měla být zařazována mezi červenou knihovnu. Ačkoli se deníkové zápisky o zařizování penzionu v Šumavských luzích a hájích můžou zdát někomu až příliš, mě osobně zcela ohromila. Ani tolik jako děj - vyprávění o zamilované dvojci, která se loučí se stereotypy pražského života stěhuje se kamsi na samotu do hor, kde ji čeká intenzivní prožití jednoho roku - mě strhl vypravěčský um. Psát s takovou stylistikou o obyčejných věcech požitcích všedního dne, lásce, o touze po činorodém naplnění života bylo pro mě zcela nevšedním zážitkem. Co se mě však hluboce dotklo, bylo vykreslení vnitřního já Lu. Vyobrazit takhle dívčí duši - se všemi aspekty hlubokého vnímání, pocitů a tužeb - bych od mužského autora jenom ztěží čekal.

Ke knížce jsem se dostal vlastně náhodou. Půjčila mi jí babička, když jsem jí vyprávěl o mnou nedávno přečtené knížce Romeo, Julie a tma. Čítával jsem jí pár měsíců před spaním své partnerce a notno přiznat, že jsme si jí brzy pořídili do vlastní knihovny.

medvidek
23.02.2011 4 z 5

Ach, moje dalsi oblibena, Petr a Ludmila, Sumava, nekdy jim zavidim a jela bych s nimi...nebo misto nich...