Když blesk udeří dvakrát

Když blesk udeří dvakrát https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383544/mid_flash-kdyz-blesk-uderi-dvakrat-In8-383544.jpg 4 104 32

BLESKURYCHLÉ MĚSTO Jmenuje se Barry Allen a je to nejrychlejší člověk na světě. Ale je i mnohem víc. Jak se Flash dozvídá stále více o Zdroji rychlosti, který živí jeho neuvěřitelné schopnosti, objevuje rovněž tajemství vlastní minulosti, o jakém se mu dosud nesnilo. Zjistí, že stvořil Bod zlomu, který přepsal dějiny a vytvořil nový svět. Svět, který pozorují neznámé síly. A když tentýž Zdroj rychlosti, který jím proudí, vyhřezne po celém Central City, zasáhne policisty, zločince i obyčejné občany, musí Flash vycvičit novou vlnu rychlíků, aby své schopnosti užívala moudře. Ale zatímco z některých se stanou jeho parťáci v boji proti zločinu a spletou dohromady skutečný "Zdroj rychlosti", ostatní své takřka božské nadání chtějí zneužít k mnohem horším cílům. A Flash zjistí, že existuje zlo, jemuž ani on neuteče...... celý text

Literatura světová Komiksy Fantasy
Vydáno: , Crew

The Flash: Vol 1: Lightning Strikes Twice , 2017

Nelíísek
03.06.2019 5 z 5

Tohle není úplně mé první setkání s Flashem sice jsem nečetla nic z komiksů ale viděla jsem filmy a seriály, kde vždy byl podaný trochu jinak, musím ale říct že tato verze se mi zamlouvá nejvíce.

Ze začátku byl sice komiks trošku zmatečný a bylo těžké se v kresbě vyznat ale nakonec se komiks četl s lehkostí.

Zvraty v komiksu byli skvělé, bylo sice jasné kdo Godspeed bude (teda aspoň mě ano) ale ani to nezkazilo celkový příběh který se mi opravdu dost líbil.

Zajímá mě jak to bude celé pokračovat, určitě doporučuji přečíst.

Magdalena5
28.02.2019 2 z 5

Uf, přečetla jsem, každou stranu asi 3x, některé i vícekrát, ale stejně jsem z toho zmatená. Morální poselství chápu, ale sled událostí a podání mi poněkud uniká?

Wojta777
30.12.2018 5 z 5

Odjakživa patří Flash mezi mé nejoblíbenější superhrdiny v komiksech a seriálech. Tento komiks obsahuje dva příběhy. Jeden se skládá pouze z jednoho sešitu. Objevuje se zde Batman a spolu s ním odkrývají tajemství zakrváceného odznaku smajlíka (Strážci-Watchmen). Druhý příběh se skládá se z osmi sešitů. Ten pojednává o energetické bouři, která znovu postihne Central City a dá rychlost jak normálním občanům tak zloduchům. V těchto sešitech uvidíte zrod jednoho z největších záporáků Flashe - Godspeeda. Komiks rychle odcípá a na konci si řeknete: ,, Já chci víc! " Komiks vřele doporučuji a hodnotím 5 bleskovými hvězdičkami.

Atlantis
21.12.2018 2 z 5

No tak teda takovou nudu jsem už dlouho nezažil. Neustálé omílání stejných informací dokola (zdroj rychlosti, tempaři, Godspeed, zdroj rychlosti, tempaři, Godspeed a furt a znova a ještě jednou). Naprosto nezajímavý děj, nudný záporák, nula vtipů, maximum nudné vaty. Tohle je prostě neskutečně pomalý komiks. A to je ve spojení s Flashem zatraceně špatně.

KillHurt
14.12.2018 3 z 5

Průměrný mainstream, u kterého se chytá i "normální" člověk. Příběh má hlavu i patu a nepůsobí zmatečným dojmem jako některé svazky z edice Znovuzrození. Konečně. Díky.

TimeLord
23.10.2018 5 z 5

Flash je už moja najobľúbenejšia postava z DC. Tento komiks bol fakt super. Predstavenie Kid Flasha II sa mi páčilo, a tiež som rád, že hlavný Flash je Barry. Túto sériu si z rebirthu určite budem kupovať.

Norri
27.08.2018 3 z 5

Pro Flashovy příběhy asi nejsem ta správná cílovka. Nejspíše mi vadí to, jakým způsobem jsou vyprávěny. Barry Allen je sice policejní forenzní technik, ale veškeré jeho vyšetřování se většinou scvrkne maximálně na stručné konstatování výsledků z laborky. Většina děje se pak soustředí na filozofování o zdroji rychlosti a o jeho možnostech, chování, povaze a důsledcích. Pořád dokola jenom o zdroji rychlosti a o tom co bylo a co mohlo být. Plus spousta minulých a alternativních flashů a jejich parťáků. Ale k příběhu “Když blesk udeří dvakrát” - není úplně špatný a přečetl jsem ho na jeden zátah, aniž bych u toho usnul. Děj se neustále posouvá kupředu a udržuje si čtenářovu pozornost a zájem. Škoda, že se tam víc nerozběhla romantická linka a že tam nebylo více z Barryho civilního života. V knize se střídají dva styly kresby a ač bych měl oběma co vytknout, tak se mi oba ve výsledku docela líbily.

FireOfFilth
16.08.2018 4 z 5

Hodně slušnej Flashí komiks, v podstatě nejlepší co jsem četl. Kresba u obou kreslířů velice líbivá a hodící se k tomuto komiksu.
Příběh takový klasický, kde máme zase spoustu rychlíků. Celkově to ale má hlavu a patu. Záporák mi zezačátku přišel super, ale když se odhalil, tak to bylo bohužel klasické klišé.
Také mě přišlo, že byl ten komiks docela natáhnut, o jeden sešit méně by mu neuškodil.
Celkově je toto velice příjemný oddechový komiks.

MartyManCZ
14.08.2018 5 z 5

Pecka!
Dlouho jsem přemýšlel jaká superschopnost by se mi líbila kdybych ji mohl mít...po přečtení dalšího Flashe už jsem se asi rozhodl :)

Lenka.Vílka
16.07.2018 5 z 5

Tak tohle bylo dokonalý!
Barry je super hrdina a ještě k tomu superhrdina. Běhá, dělá víry, chodí stěnama, může cestovat časem. Prostě jednička. U ostatních komiksů se mi to zatím nezdálo zase až tak podstatné (ale ještě jsem nečetla Vyhlazovací stroje), ale číst nultý díl série je důležité. A nejsem si jistá, jestli je to vážně pro nové čtenáře. Tedy, pokud sleduje seriál, tak se určitě chytí. A bude litovat jediného. Že nečetl to, co bylo dřív. Já osobně mám právě nejraději příběh ohledně Zooma (Barryho mamky a její smrti, možná proto považuji Flashpoint za top komiks). Ale teď k tomuhle komiksu.
Ten je naprosto nádherný. Barevný a hodně bleskový. A nejednou není jenom jeden rychlík, je jich víc. Padouch má hlavu a patu a jeho jednání z jeho perspektivy dává smysl. A druhý padouch je...ne, to by byl spoiler. Jenom řeknu, že bílá nesluší každému. Když blesk udeří dvakrát posouvám na první místo rebirthu, ale trochu jsem to očekávala. Hodně tomu pomáhá i vizuální stránka komiksu. Blesky, čmouhy, víry. Jedna akce za druhou, přesto děj neztratí hlavu a patu. A pokud by se podařilo udržet ve filmu pocit komiksu, tak si to dokážu představit právě takhle. Ale nejdřív Flashpoint (ať nezůstane jenom u animované verze), to bych měla ten luxus kompletní.
Na další díl se těším moc :)

B-artX
03.07.2018 5 z 5

Skvělé čtení- Barry je sympaťák, záporák dokonalý, kresba krásná, co víc si přát?
Děj dával smysl, byl napínavý a velmi bavil. Začátek komiksu byl skvělý, je dobře, že nedostáváme "Watchmenů" a hlavní zápletky více, dělá to příběh napínavější. Za mě skvělý, tento Rebith se velmi povedl, určitě si budu kupovat i další.

memphisz
01.07.2018 4 z 5

Opravdu filmový Flash, osmdesátky by tomuhle příběhu hodně slušely! Barry Allen si hledá parťáka, protože i přesto, že je nejrychlejším mužem na světě, tak neustále nestíhá. Prostě nemůže být na dvou místech najednou. Williamson přinesl ucelený příběh, čemuž pomáhá i nepříliš běžná délka (osm sešitů). Můj první Flash (vedle Flashpointu) a hned super (i když řekněme si to narovinu, superběh není schopnost s příliš rozmanitým využitím).