Kdo jsme

Kdo jsme https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/279543/mid_kdo-jsme-QlL-279543.jpg 4 20 7

Odkud se vzal svět a život? Jaký je vztah mezi lidským vědomím a bytím, prostorem a časem? Přesahuje globální inteligence chápání našeho smrtelného mozku? Kde se skrývá věčnost a jak souvisí s relativitou času? V knize plné ohromujících tvrzení a argumentů autor uvádí čtenáře do tajemství existence, dotýkajícího se samé hranice lidské představivosti.... celý text

Literatura naučná Filozofie Věda
Vydáno: , Alpress

Kdo jsme – obecná teorie vědomí, času, prostoru a bytí

Ivka82
24.12.2022 3 z 5

Čtení této knihy mi připomnělo hledání slov v písmenkové polévce. Občas se zadařilo a přišlo drobné aha, ale brzy se zase utopilo v chaosu...

HellFire121
15.08.2021

Musím se přiznat, že způsob autorova výkladu zdál se mi poněkud těžkotonážní. Kdybych řekl, že jsem se dočetl alespoň do poloviny, lhal bych.

Martica
15.07.2021

Mám ráda tento typ literatury, ráda se zamýšlím nad věcmi, které jsou zde popsány. Ale v této knize jsou popsány tak složitě, že asi po třetině jsem usoudila, že na Kostku jsem asi trochu blbá. Je to snad první kniha v mém (skoro čtyřicetiletém) životě, kterou jsem nedočetla. Mrzí mě to, pyšná na to nejsem, ale můj čas je příliš drahý na to, abych dumala nad něčím, co asi nejsem s to pochopit.

VasnivaCtenarka
08.03.2021 3 z 5

Tuhle knihu ocení lidé oduševnělí, inteligentní a se schopností se zamyslet. Pro mne osobně je poměrně složité tuto knihu hodnotit. Pana Kostku znám osobně. Věděla jsem o čem kniha bude a protože se touto tematikou zabývám již nějakou dobu, nic v té knize mne nepřekvapilo. Mám dojem, že je to taková.... kompletace všech možných teorií, které jsem slyšela dříve. Věřím, že pro mnohé je tato kniha složitá a těžká na čtení. Kolikrát se musíte nad odstavcem zamyslet, než budete číst dál. Ale přesto má tato kniha význam.

afinabul
08.12.2019 4 z 5

Au, au a ešte raz au.
IQ nie je naozaj smerodajná jednotka. Hovoril dobre, hovoril správne, ale kniha Tao fyziky, či Chaos Vám dá viac. Ale môžeme to brať, že sa prihovára 16 ročným študentom, aby nespáchali samovraždu - alebo aby ju? Dosť bolo humoru, aj IQ je dobré.

Dandy1
06.08.2019 2 z 5

Zbytečně složitě pojaté to, co lze říct stručně.

Gabba99
07.08.2017 3 z 5

O přečtení této knihy jsem dlouho přemýšlela, přesvědčil mě až fakt, kdy jsem poznala autora na krátké přednášce. Tento člověk mě okouzlil svou inteligencí, skromností a nadšením pro vědu. Kniha není jednoduchá, některé pasáže jsme si ani nedokázala představit, autor spojuje výsledky vědy, filozofii i duchovní nauky v několik úvah o nás lidech, o světě, o smyslu života a jeho přesahu. Jak sám autor píše a já souhlasím, že nemusíte vše v knize brát za fakt, ale spíše jako podnět k zamyšlení o našem postavení ve vesmíru.

teorie a hypotézy čas skrytá realita

Karel Kostka Cubeca (p)
česká, 1960