Kde zpívají raci

Kde zpívají raci https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/447981/bmid_kde-zpivaji-raci-blU-447981.jpg 5 4215 4215

Celá dlouhá léta kolují v poklidném městečku Barkley Cove na pobřeží Severní Karolíny fámy o vlčím dítěti, „holce z bažiny“. Když je roku 1969 objeveno tělo místního krasavce Chase Andrewse, obyvatelé města začnou z jeho vraždy podezírat právě holku z bažiny, Kyu Clarkovou. Jenže Kya vůbec není taková, jak se o ní povídá. Je to inteligentní a citlivá dívka. Žije odkázaná sama na sebe v bažině, které říká domov, jejími nejlepšími kamarády jsou racci a místo školy ji učí okolní příroda. I v jejím životě přichází chvíle, kdy zatouží po blízkosti jiných lidí, dotecích a lásce. Její divoká krása okouzlí dva mladé muže z města a před Kyou se otevírá úplně nový život. Pak se však stane něco nepředstavitelného… Román Kde zpívají raci je překrásnou ódou na přírodu, příběhem opuštěné dospívající dívky, která se učí důvěřovat lidem, a líčením záhadné vraždy s překvapivým koncem. Delia Owensová nám připomíná, že dětství nás všechny poznamená na celý život a že každý z nás podléhá úžasným tajemstvím přírody.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Jota

Where the Crawdads Sing , 2018

InesRodriguez
17.01.2021 5 z 5

Tenhle příběh rezonuje s mojí duší tak moc, že se mi nedostává slov.
Děkuju, mami.

HanulkaK.
17.01.2021 4 z 5

Neuchvátila mě tak moc, jak bych podle ostatních komentářů čekala. Každopádně četla se dobře.

radka3243
14.01.2021 5 z 5

Nádherná. Bolestivá od začátku do konce. Jedna z nejsilnějších,jaké jsem četla.

Pípasek
13.01.2021 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knih i když se nechce věřit tomu, že děj se odehrává ve 20. století

Asheen
12.01.2021 3 z 5

Milý příběh s krásnou příchutí světa, kde bychom tak trochu chtěli žít skoro všichni, kde je ještě přirozený řád věcí, kde lidé ještě nesráží přírodu na kolena. Přesto by se tahle kniha nedostala asi ani do mých top 50. Na detektivku to mělo málo napětí a pokus vodit čtenáře za nos byl mosty trochu moc okatý. Na vyprávění o ženě, která prožil normální život "nenormálně", tedy ne podle konvencí, se to moc snažilo být detektivka. První polovina byla vysloveně rozvleklá a několikrát jsem to málem vzdala. Konec byl naopak hotový za pár stránek. Je to knížka, která slibuje úplné utonutí ve stránkách, bloudění světem, ze kterého nechcete odejít, a přesto to nějak pořád lehce sabotuje. Ve výsledku je můj pocit spíš rozpačitý. Přesto je to rozhodně originální dílko a čas strávený jeho čtením není ztracený.

MojmirM
11.01.2021 5 z 5

Vyborne!

dominga
11.01.2021 4 z 5

(SPOILER) Príbeh o osamelosti ženského srdca v obklopení nedotknutej živej prírody močiara. Útrapy ktorými si hlavná hrdinka prešla, to množstvo ľudí čo ju opustilo a len pár povedalo zbohom ju presvedčili o tom, že ako človek nestojí za veľa. Pritom existovala najmenej jedna duša, ktora s ňou kompletne súznela, ale aj k nej (nim) viedla dlhá a krolomná cesta plná únikov a strachu.
Na druhej strane to bol príbeh plný slnečného jasu, radosti z poznávania okolitej prírody, s dotykom s ňou. Príbeh o nevyčerpateľnej zvedavosti a lásky, ktorý z detskej zábavky vyústil v skutočné povolanie.
Napínavé čítanie spojené s romantickým príbehom a doslova prírodopisným dokumentom, ktorého dej sa neodohráva na obrazovke, ale v našej hlave.
Odporúčam pre ľudí, ktorí podobne ako ja cítia naliehavú potrebu chrániť zraniteľnú prírodu.

Luvy
11.01.2021 5 z 5

Krasne, ale velice smutne. Pribeh byl dobre vystaveny, nechybelo napeti. Kniha me bavila.

skarabell
10.01.2021 5 z 5

Jedna z nejlepších knih jaké jsem kdy četla. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Krásně napsáno a příroda je tu dokonale vyobrazena v písmenkách.. Moc ráda se k ní vrátím

MichaellaRaz
08.01.2021 3 z 5

Na tuhle knihu musíte mít romantickou povahu, racionálně založený člověk zde bude trpět. První polovina knihy je celkem čtivá a vtáhne do děje, potom jsem se ale už docela trápila a knihu jsem dočetla jen z principu.

haWranka
06.01.2021 5 z 5

Naprostá nádhera. Kniha mě pohltila, s Kyou jsem dýchala, plakala, při soudním procesu mi bušilo srdce, jako kdybych tam seděla a držela palce nejlepší kamarádce. Jedna z nejlepších knih, jakou jsem kdy četla.

Fidoo
06.01.2021 5 z 5

Velice emotivní a působivý příběh opuštěného dítěte, které zažívá jedno zklamání za druhým a často zůstává "viset jako plachta, do níž právě přestal foukat vítr".

"Život ji skvěle naučil semlít své emoce a napěchovat je do skladovatelných rozměrů".

Osamělá Kya se učí žít bez rodiny, téměř bez přátel, svým osobitým způsobem, který si nelze nezamilovat, bojuje se svojí samotou, se svými pocity.

"Proč by ti zranění, ještě stále krvácející, měli nést břímě odpuštění"?

Pokud jste připraveni, na citovou jízdu, zařaďte jedničku. Pojedete z kopce do kopce, poznáte krásou divokou přírodu a jednu skvělou, obdivuhodnou holku, která vás vezme až tam, kde zpívají raci...

hanka616
05.01.2021 4 z 5

Kniha je to pěkná a hezky napsaná. Nicméně naprosto nereálná, ale pokud hledáte oddychovou knihu se sympatickou hlavní hrdinkou, která se neuvěřitelně popere s těžkým osudem, tak směle do ní. Třešničkou na dortu je nečekané rozuzlení.

Galaty
04.01.2021 5 z 5

Přidávám komentář ke knize až několik dní po dočtení, protože přesně takovou dobu jsem potřebovala na vstřebaní všeho toho krásna, co v téhle knize je. Miluju hlavní hrdinku, miluju tu úžasně popsanou krajinu Severní Karolíny, miluju celkově to, jakým se příběh ubíral směrem. Závěr mě vážně překvapil, neměla jsem nejmenší tušení...Je to jedna z knih, jejíž čtenáři se budou dělit na dva tábory - jedni ji budou milovat a druzí nenávidět a já to svým způsobem chápu, protože rozhodně nesedne každému. Nicméně přečtěte si ji, protože pokud budete patřit do tábora milovníků, tak vám dá opravdu hodně! Je to pohlazení na knihomolské dušičce.

EvaUrban-Novak
04.01.2021 2 z 5

Po mnoha nadsenych hodnocenich jsem ani ja neodolala. Ale bohuzel, jsem knihou zklamana. Napsana je ctive a popisy prirody jsou uchvatne. Co ale nemuzu prekousnout, je to, ze nam autorka jako skutecnost predklada moznost preziti osamele holcicky (maminka a sourozenci ji opustili, kdyz ji bylo sedm let, otec jen o neco pozdeji) v primitivni chate v bazinach. Fyzicky jeste tak mozna, i kdyz by to predpokladalo, ze nikdy nebyla nemocna, nemela zadny uraz ani ji treba nebolel zoubek, a ze vyzila z kukuricne mouky, musli a turinu bez nejakych naslednu na zdravi. Ale psychicky? Krome pratelskeho prodavace a jeho zeny v obchode s nikym cela leta nemluvila, do skoly nechodila. Teprve ve ctrnacti letech nasla kamarada, ktery ji naucil cist a prozradil ji, jake cislo prijde po 29. A hle, potom po kratkem case recituje basne a pujcuje si v knihovne ucebnice pro vysokoskolaky. Tenhle dil pribehu je pro me strasne neverohodny a naprosto mi zkazil dojem z celeho vypraveni. Ale tak mozna to mela byt pohadka.....

juliesze
02.01.2021 4 z 5

Knížka byla mojí první z roku 2021! Nicméně já tu jednu hvězdičku prostě ubírám. Neříkám, že ty pasáže byly krásné, ale na mě to bylo až moc snové a takové moc "happy". Zejména co se týká nepředpokládaného úspěchu hlavní hrdinky a neskutečné a trvající lásky Kyi a Tatea. Pokud se v knihách vyskytuje tak významný popis přírody (což je zde skutečně propracované, neříkám že ne), mám raději knihy s určitým mystickým realismem. Zahrnutí soudního procesu bylo pro mě trochu oživením. Ncméně bohužel se stalo přesně to, co se mi občas stává - z hodnocení zde jsem čekala nějakou velkou bombu, ale po zaklapnutí knihy jsem byla trochu v rozpacích, jestli jsem ji někde nepřehlédla.

Maevie
01.01.2021 5 z 5

Kde zpívají raci – tam, kde je příroda ještě divoká, nepoznamenaná… Už komentáře a recenze naznačovaly, že Kde zpívají raci nabídne jedinečný příběh. Takový, kde je hlavní postavou příroda – samotná divočina plná života, krásy a svých pravidel, která poskytne bezpečný úkryt i láskyplnou náruč všem tvorům, kteří se ji naučí vnímat, respektovat a chránit. Na stránkách románu se odvíjí jak bolestivý lidský příběh o ztrátě, potřebě milovat i umění věřit a odpouštět, tak příběh o houževnatosti a neuvěřitelné odvaze. Lidské společnosti plné malosti a lhostejnosti nastavuje zrcadlo přehlížená bažina, která malé opuštěné dívce poskytne domov. Přes všechny bolestivé momenty je ale Kde zpívají raci především o lásce ke všemu živému, k divoké přírodě a její neuvěřitelné rozmanitosti.

Weruschka
01.01.2021 4 z 5

Zajimavy pribeh, trosku zase neco jineho,ale nevim jestli uplne uveritelny, kazdopadne docteno, ale cist ji znovu urcite nebudu.

Atuin
01.01.2021 4 z 5

Musím souhlasit s těmi ovacemi a upozornit, že za dost z toho může náš český překlad. To je úplný klenot. Překladatelka to vytahla na tu pomyslnou sestou úroveň a za tu jinou hranici. Zrovna u této knihy je to vidět snad ještě z dálky, ja jsem taky nevěřila vlastním očím když jsem viděla jak jota tentokrát vyloženě začarovala. Smekám. Přečetla jsem si na konci roku české vydání a musím změnit hodnocení, je to kniha bez diskuse absolutně dokonala, tón jakým lze u nas číst tomu úplně sedí a ušil tomu ještě lepší zaklady, vytvořil atmosféru a obrazce které jen tak z hlavy nevyženete.5 a víc z 5 :-) .
Vůbec se nedivím tomu obdivu, což mi v loni začátkem léta prislo divné, protože jsem jí četla v polštině, to jsem ten boom nechápala, teď ano. Děkuji za takové preklady a to nejen Jotě..

mag097
30.12.2020 5 z 5

Příběh, který je silný a křehký zároveň, příběh o osamělosti a touze někam patřit, příběh skrývající romantickou linku i detektivní zápletku, příběh má zkrátka od každého něco a každý si v něm něco najde.
Určitě vám doporučuji, aby jste se taky vydali do bažin, do osamělého světa plného racků, mušlí a kukuřičné kaše, zkrátka až tam, kde zpívají raci.
Pro mě jedna z nejlepších letošních knížek