Kde hvězdy stále září

Kde hvězdy stále září https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210902/bmid_kde-hvezdy-stale-zari-210902.jpg 4 320 57

Co si Calie pamatuje, je na útěku se svou matkou, která ji jako dítě unesla od otce. Calie nikdy nežila normální život – nikdy neměla opravdový domov, nikdy nepoznala svou rodinu, nechodí do školy a nejčastěji se živí jídlem z automatů. A když její matku zatkli a Calie se vrací ke svému otci, musí najít způsob, jak nechat minulost za sebou a jak se stát součástí velké rodiny. A hlavně musí uvěřit, že láska opravdu existuje a ona může být milována, nejen využívána. A jaké místo se k tomu hodí víc než malé městečko na Floridě s velkou řeckou komunitou, kde je celý rok krásné počasí, oceán je za rohem a rybářské lodi každé ráno vyrážejí na lov? Trish Dollerová napsala neuvěřitelně poutavý a drsný příběh o tom, jak se vyrovnat se ztrátou, zradou i láskou – a hlavně příběh o tom, jak neztratit sám sebe.... celý text

Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Where the Stars Still Shine , 2013

Normalgirl
26.09.2015 4 z 5

Vadí mi, že jsem nezjistila, jak to dopadlo s Alexem. Ale na druhou stranu to znamená, že si to můžu domyslet, takže fajn.
Některé situace mi přišly trochu méně popsané, některé naopak až moc.
Ale i tak se mi příběh moc líbil.

muchomurka
16.07.2015 4 z 5

(Obsahuje náznaky děje, spoilery.)
Příběh se mi líbil, pěkně plynul bez nějakých zuřivých zbytečných zvratů, ale něco tomu chybělo. Pořád jsem tak nějak čekala, že Callie konečně docvakne, že její máma je jaká je a že se nyní má fajn, a začne se chovat šťastně. Vůbec jsem nechápala, že tak zatvrzele zůstává ve své slupce a nechce vylézt, s nikým nemluví, neustále utíká. Ke konci knihy se začala dít tolik věcí, ale příběh skončil. Jako kdyby ho někdo useknul. Škoda, že to autorka více nedotáhla...
A také se mi nelíbilo se mi, že vlastně nevím, jak to dopadlo s ní a Alexem (mé romantické srdce doufá, že to zvládli a dopadlo to s nima dobře).

Terča.K
04.07.2015 4 z 5

Kdybych měla čtyřmi slovy charakterizovat tuto knihu byla by to: celkem hezká, ale nedotažená. Zkrátka anotace mě upoutala, a proto sem si knihu koupila. Kniha je hezká, nepatří mezi typické slaďáky, ale děj je celkově nedotažený a místy useknutý. Připojuji se k ostatním názorům, že kdyby se autorka věnovala více maličkostem a propracovala by více děj, kniha by byla o hodně lepší. Styl psaní nebyl špatný, ale nemohla sem si na něj ze začátku zvyknout. Jo a ještě ten konec. Neříkám, že nemám ráda happy end, ale tady mi to přišlo už příliš mnoho štěstí na jednu rodinu.

LilianaFalcon
15.06.2015 2 z 5

Jedním slovem? Nedotažené. Sice se to četlo hezky, ale....
Spousta hezkých momentů a maličkostí, které by si zasloužily více prostoru. Takhle byly jen zmíněné a konec. Dál se s nimi nepracovalo a byla to hrozná škoda.
Možná autorka měla zvolit jedno téma a toho se držet. Pak by to působilo uceleněji. Možná je to přísné, když některým prvoplánovým červeným knihovnám dávám 4 hvězdičky, ale takové knížky si na nic nehrají a dostanete od nich přesně to, co čekáte.

A teď ještě spoiler, kvůli kterému kniha přišla o hvězdičku.
Fakt mi hlava nebere, že někdo nechá pedofila, aniž by na něj podal trestní oznámení. Že to neudělá oběť, to ještě beru. Ale, že to pak neudělají ostatní, kteří o tom ví?! Když nejsou v žádné bezvýchodné situaci?!

Lenka.Vílka
16.04.2015 4 z 5

Prvni stranky mi daly zabrat, nez jsem si zvykla na styl psani (ze zacatku mi vubec nevyhovoval) a potom me pohltil dej, ktery byl naprosto dokonaly. Takze spokojenost...

Petrulelll
05.03.2015 5 z 5

Mě se to hodně líbilo. Neřekla bych, že je to nějaký tuctový dívčí román. Na mě kniha hodně zapůsobila, líbil se mi styl psaní, téměř všechny postavy mi sedly :-)
Akorát se mi ještě 2 noci po dočtení zdály hnusný sny o Frankovi :-D

lapetitedeny
04.03.2015 3 z 5

Tak jako takhle, neni to blbý, takovej lehčí nadprůměr, ale ta anotace toho slibuje mnohem víc, než se vám ve skutečnosti dostane. Protože tohle prostě neni neuvěřitelný drsný příběh. Jako jo, minulost Callie drsná je, ale ta kniha prostě ne.

Katies
07.02.2015 2 z 5

Po přečtení knihy je jediným překvapením výška recenzí. Nevím, kde hledat ten netypický román s realistickým koncem. Záleží na vkusu samozřejmě, ale za sebe mohu říct jen opak. Hrdinka nesympatická, zápletka napravo nalevo nic a opálený dokonalý řecký bůh ..
Kniha se četla dobře, ale buď neměla co obsáhnout nebo jsem nacházela samá otřepaná béčková klišé.

dikyna
29.01.2015 5 z 5

jednim slovem uzasny.

Peace
13.01.2015 5 z 5

"Ti, co za to stojí, jsou zároveň dostatečně chytří na to, aby se tě drželi."

Příjemné překvapení. Kniha, která si na nic nehraje a hlavní hrdinka, se kterou se život zrovna dvakrát nemazlí - to je záruka kvalitního čtení, které mohu jedině doporučit.

Kllara
06.01.2015 2 z 5

Moje recenze se bude asi lišit od ostatních.

Kniha se mi prostě nelíbila, nebavila mě, přišlo mi to nudné, utáhané, bez pořádné zápletky. Chybělo mi napětí a pocit, kdy se těším, až knihu vezmu do ruky. No, nevím. Tohle zkrátka není tak úplně můj žánr...

KatnissLavender
05.01.2015 5 z 5

Dokonalost sama! Tato kniha se zasloužila o to, být mou TOP 1 za rok 2014! Jsem z ní nadšená a opravdu jsem nečekala, že bude až takhle skvělá! Zamilovala jsem si hlavní hrdiny ještě dřív, než jsem je stihla pořádně poznat a ten příběh!!! Možná částečné klišé, ale rozhodně neobyčejný svět jedné sedmnáctileté holky, která to v životě neměla jednoduché. Oblíbila jsem si hrdinky tohoto typu, ty, které si projdou peklem a pak od života dostanou zasloužený dar a je jen na nich, jestli budou mít sílu ho přijmout. Nedávno jsem tu vychvalovala knihu Jen si troufni a nenapadlo by mě, že v tomto žánru tak rychle objevím jinou, která ji trumfne... A stalo se! Tuto knihu opravdu moooc doporučuji a doufám, že vás ten polootevřený konec nerozohní tak, jako mne! :-D Přeji příjemné čtení!

Lumine
18.11.2014 4 z 5

Čtyři hvězdičky. :) Knížky byla krásná, ale místy se trochu vlekla. :p :)

luciefeix
04.10.2014 4 z 5

Kniha kterou máte přečtenou za jediný večer, poutavý příběh , který chytne ,

Maragad
03.10.2014 5 z 5

Kde hvězdy stále září spadají do ranku Young Adult a podle toho jsem k nim také přistupovala. O to více mě pak překvapila hloubka příběhu. Není to žádná kniha plná klišé, je to příběh o dívce, se kterou se život nemazlil. Nejen že nepoznala pro nás běžné věci jako je chození do školy a nakupování s kamarádkami, ale často hladověla a nechávala se zneužívat, protože nic jiného neznala.

kneslova
29.09.2014 3 z 5

Kniha tak mezi 3-4 hvědičkami, dávám méně hlavně kvůli tomu, že hrdinka mi nebyla vůbec sympatická, jinak se to četlo celkem dobře, ale nemělo mi to celkem co říci. Možná je to věkem.

JanaDor
01.09.2014 4 z 5

Kniha není typický dívčí román, i když patří do této kategorie. Jde do hloubky duše sedmnáctileté dívky Callie, která má díky psychicky narušené matce pokřivené mínění o vztazích mezi lidmi. Také ji bylo hodně ublíženo, bojuje s můrami a po celou dobu čtení jsem ji fandila, nadávala za mylné vidění matky a doufala, že to skončí dobře. Což se stalo, i když úplně jiným způsobem než jsem očekávala. Děj je vykreslen realisticky. Přesto zajímavě a čtivě. Linkou knihy je velmi vážné téma, kde bylo ublíženo dítěti ve více směrech. Určitě příběh stojí za přečtení, vede k zamyšlení a já jej vřele doporučuji.

láska psychické problémy psychická traumata Řekové

Trish Doller
německá
2015  78%Aspoň trochu normální
2014  78%Kde hvězdy stále září
2022  83%Plán plavby

Kniha Kde hvězdy stále září je v