Kniha mrtvých

Kniha mrtvých, tak se označuje márniční katalog, do něhož se zapisují všechna přijatá těla. Pro Kay Scarpettovou však tento výraz dostane i nový význam. Sotva se vzpamatovala z ošklivé bitvy s psychopatem na Floridě, rozhodla se změnit nejen prostředí, ale také způsob života. Přestěhovala se do historického Charlestonu v Jižní Karolíně a otevřela si neobvyklou soukromou forenzní patologickou praxi, jejíž služby nabízejí spolu s věrným Petem Marinem a neteří Lucy zdejším kriminalistům a koronerovi. Zdálo by se to jako ideální poklidný život, kdyby ovšem nemusela odjet se soudním psychologem Bentonem Wesleym do Říma, kde bylo objeveno tělo zmučené a zavražděné vycházející americké tenisové hvězdičky. A kdyby se v opuštěných bažinách nenašla mrtvola utýraného malého chlapce. A další zavražděná žena v milionářském sídle na pláži. Benton má mezitím plné ruce práce s prominentní pacientkou, která se nechala přijmout do nemocnice, kde působí jako psychiatr. Pacientkou, která už do jejich životů také zasáhla. Scarpettová tak stojí před zdánlivě nekonečným řetězcem navzájem propletených úmrtí. Kniha mrtvých se zaplňuje dál a dál, až se nakonec ztratí i Marino... ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25089/kniha-mrtvych-25089.jpg 3.976

Kay Scarpettová (15.)

Book of the Dead (2007)

Literatura světová, Dobrodružné, Romány
Vydáno:, Knižní klub, Euromedia

renefer

Jedna z vydařenějších knih této autorky. Selfová by musela být mág, aby dokázala všechny takhle zmanipulovat, ale budiž. Trochu jsem nechápala myšlenkové pochody hlavních postav ani jak dospěly k rozuzlení příběhu, konec překvapivý a kdepak je Marino? Musím honem na další díl.

SilvieSisinka

Moc mě to nebavilo.

ArwenAragorn
29.12.2016

Slušná kniha, ale je dost rozházená, hůř jsem se dostávala do děje. Přesto hodnotím vysoko

postrach
13.08.2016

Tato autorka,se stala mou oblíbenou.Kniha mě zaujala natolik,že jsem přečetla polovinu,na jeden zátah.

kadgam
12.01.2016

V polovici este nebolo jasne o čo a koho ide okrem krutej vraždy a nejasneho superenia? dvoch žien. Akoby si autorka zapisovala celodenne neodbytné myšlienky. Bez deja, zapletky, systému.

tisha8409
08.08.2015

Hm ano, jsem také zklamána. První kapitola byla sice nejasná, ale zajímavá, chtěla jsem vědět víc a víc... no a ale poté už to byly jen a jen jen jakési hádky, rýpání jeden do druhého jako děcka na písečku a ty hrozné vraždy byly prostě jen jejich prací, ne ústředním motivem.
Dokola vysvětlování toho, co jsou posmrtné skvrny mne štvalo, snad není vyšetřovatel tak hloupej aby to musel dokola vysvětlovat jiným, ne?
Označení DOBRODRUŽNÉ bych tam tedy rozhodně nedala.. co je na takových vraždách dobrodružného ?
A ten sáhodlouhý podrobný popis vyšetřování o tom co jedla, proč si asi holila nohy, jaká byla náladová nebo co na ni říkaly kámošky mi tam překáželo.. prostě NE.

helenkan
24.10.2014

Napínavý od začátku do konce.Měla jsem určitý podezření,ale takový konec jsem nečekala.
Bylo to super.

mechulka
11.01.2014

Mně se kniha líbila, skvěle se četla.

Charley
07.09.2013

Tak při této knížce jsem se opravdu nudila. Myslela jsem si, že to bude plné napínavého hledání vraha, ale vcelku to bylo jen mlhavý náznaky, ale hlavně spousta žvástů okolo, které nic neznamenali. Když jsem přečetla 300 stránek a nic, říkala jsem si, že bude alespoň napínavý konec...ale kde nic, tu nic. Závěr byl taky naprosto bez akce a napětí. No jsem knihou velice zklamaná.

HanaNov
08.08.2013

Musím říct, že Kniha mrtvých mě hodně zklamala. Jak mám ráda knihy Patricie Cornwellové, tato mě bohužel nijak zvlášť neoslovila.
Námět zajímavý, tempo svižné, nicméně případ a jeho postupné odkrývání, které by mělo být hlavní dějovou linkou, to všechno je odsunuto do pozadí, aby se řešila řevnivost, spory a neshody hlavních hrdinů. Hlavní hrdinové doktorka Scarpettová, Pete Marino, Lucy i Benton Wesley patří k mým oblíbencům, protože tvoří skvěle fungující a přátelský tým, zklamalo mě, jak drsně je autorka rozdělila a uvedla na zcela jinou kolej. Hledání vraha tak probíhá jakoby mimochodem a útržkovitě, spíše jako kulisa pro vykreslování vzájemných vztahů.
Doufám, že v dalších knihách se autorka vrátí k osvědčenému vzorci a nebude dále rozbíjet to, co dobře funguje.

kemlinka
14.07.2013

Ráda čtu knihy této autorky, ale tato byla slabší. Místy jsem se v ní trochu ztrácela.

Ohniva
28.02.2013

Skvělá kniha :) Ačkoli má první od autorky.. ráda si přečtu další knihy :)

aannyy
07.02.2013

Na mě to bylo trochu moc drsné... ale dobré :)

MesLivres
09.07.2012

Pro mě první kniha od této autorky. Udělala na mě dojem, kniha je velmi čtivá, přečetla jsem jí téměř jedním dechem:) Příběh zajímavý a napínavý až do konce!

lenka2011
03.04.2012

Kdo čte knížky této spisovatelky a oblíbil si soudní patoložku Kay Scarpettovou,nenechá si tuto ujít. Opět řeší případy vražd se svou neteří Lucy,přítelem Bentonem a policistou Marinem. Kniha je trochu drsná a stavěná na psychicky narušených jedincích.

Patricia Cornwell

Patricia Cornwell