Kate musí zemřít

Kate musí zemřít https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434900/bmid_kate-musi-zemrit-s1g-434900.jpg 4 198 198

Ve vašem rodném městě řádí sériový vrah. Má určitý typ: jeho oběti se jedna druhé podobají. A všechny vypadají jako ty. Kate se vrátí z dovolené a dozvídá se, že v jejím rodném městě řádí sériový vrah – a všechny jeho oběti vypadají jako ona. Nejspíš je to náhoda. Ale co když ne? Začíná být přesvědčená, že ji někdo pozoruje, nebo dokonce pronásleduje. Je snad na řadě? A mohl by být narušeným vrahem její mírumilovný bývalý přítel? Nebo je pravda mnohem děsivější?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Killing Kate , 2016

putpuda
01.01.2022 4 z 5

Mě to bavilo. Není to žádné psycho, ale dobře se mi to četlo a konec byl napínavý. Takže můžu s klidem doporučit ;)

Keporkakyně
18.12.2021 2 z 5

Člověk se nepoučí...vím, že spisovatel (nebo spisovatelka) píše kejdy, ale stejně si od něj (nebo od ní) půjčím další knížku a ona je to opět kejda...no, moje chyba.

alnahu
08.12.2021 5 z 5

Takový docela oddechový thriller. přesto čtivý a napínavý. Tak ,jak píše lucie 2371 v komentáři -sériového vraha odhalíme již od začátku, ale rozuzlení je překvapivé a dobře propracované. Mě se kniha četla dobře.

lucie2371
24.11.2021 4 z 5

Dlouho jsem se rozmýšlela zda dát knize 3 nebo 4 hvězdy. Nakonec jsem jí dala 4 za posledních 150 stran plných napětí.
V této knize víte nebo alespoň tušíte prakticky od začátku, kdo je vrah. Chybí zde nějaká větší akce nebo napětí (až na těch posledních 150 stran)
Asi jsem od ní čekala trochu víc. Víc toho napětí, popisů vražd, když už se jednalo o sériového vraha. Nic z toho ale nečekejte.
Pokud ale hledáte nějaký oddechový thriller, směle do toho.

Danago
30.10.2021 3 z 5

Tak svým způsobem velice jednoduché, celkem ohrané téma. Kate mi byla docela nesympatická a dost naivní , policie nějak málo akční až neschopná, chytající se stébla. Vrah je autorem velice brzo odhalený , i jeho motiv. Takže jen čekáme ,jak se to celé zakončí. Nevím jako oddechovka možná dobré. Thriller to snad asi ani ne. Ale asi bych spíš doporučila jiné knížky z obou žánrů. Nechci knížce křivdit, dočetla jsem ji, pár míst mě celkem bavilo, ale celkově slabé. 2,5 *

SilvieSisinka
13.10.2021 4 z 5

Čtivě ano. Najivni příběh ano.Od poloviny knihy víte kdo je vrah.Policie nemůže být až tak neschopná.

medlovice
09.10.2021 3 z 5

Začátek a první půlka knihy jsou dobré, i když skoro třicetiletá Kate a její kamarádi maji jen jednu starost a to kde půjdou pařit, pak se to začne strášlivě táhnout a zbytečně prodlužovat.
Doporučuju pro lidi, co mají čas na čtení , do vlaku, do postele , když chcete s hrdinama knihy trávit čas, je to dobré. Tedy za tři.

Gracinka
26.09.2021 5 z 5

Tohle byla prostě bomba. Čte se to jako po másle. Nejde to odložit. Prostě musíte vědět, co bude dál.
Padoucha jsem odhadla na začátku, ale pak se mi zalíbil a už jsem si nebyla jistá.

Janča089
23.09.2021 3 z 5

(SPOILER) Takové jednoduché příjemné čtení, zajímavá zápletka a nápad.
Ale jak někdo psal, postavy takové ploché, na to kolik jim bylo let byli všichni takoví puberťáci a SPOILER: závěr trochu jako pohádka - nechce se mi věřit, že by si policie v případu neohlídala takto důležité postavy a nechala je hrát si na hrdiny.

LeSk
27.08.2021 5 z 5

Wauuuu, četla jsem jedním dechem, hltala jsem stránku za stránkou. Dokonalý příběh, úžasná poutavá zápletka, velmi překvapivé rozzuzlení a ten úplný konec? Dokonalé. Doporučuji.

Duchoslp
29.07.2021 3 z 5

Taková klasika. Neurazí, ale ani nenadchne. Místy možná až lehce překombinované a rozuzlení na 100 stran je zbytečně dlouhé.

čef
23.07.2021 3 z 5

Sériové psycho třídy B, to je moje nejkratší definice této knihy. Napsáno velmi působivě pro ty, kteří se rádi nechávají tahat za fusekli a obdivují zamotané příběhy bez zátěže nějakého dalšího záměru. Jde zde jen o to, co autorka dokáže vybryndat tak, aby to bylo jakž takž napínavé a k jakémuž takémuž uvěření. Do postele po tvrdé práci, prosím.

Misute603
24.05.2021 4 z 5

Rychle přečteno,kniha se mi líbila,jen od půlky jsem tušila,kdo za tím vsim stojí..

Hella
19.05.2021 2 z 5

Nechce se mi skoro věřit, že na splnění téhle rezervace jsem natěšeně čekala od zimy. To tedy bylo šlápnutí vedle. Mělo mi napovědět už to, když na prvních 40 stránkách autor/autorka asi tak pětkrát velmi nápadně a rušivě zdůrazní, jak jsou si zavražděné oběti dokonale podobné s naší hrdinkou Kate..... Jo, obě (do cca str. 40-50) byly tmavovlasé a okaté a měly v sobě něco...ehm...jak že to bylo.... z irských kořenů? No do hájíčka, tomu říkám "jako vejce vejci". Kdyby se o údajné podobě tolik nemluvilo, tak mi možná kniha nebude tak nesympatická a nevzdám jí po 70 stranách. Takhle ale vážně otráveně končím.

ctenarkaEva
09.05.2021 3 z 5

Nebylo to až tak napínavé, jak jsem usuzovala podle názvu. Záporáka jsem uhodla brzy a jak píšou ostatní, je to taková jednohubka na jedno přečtení a na oddech. Víc bych od této knihy nečekala.

martineden
11.04.2021 3 z 5

(SPOILER) Napínavý příběh to je, což o to. Hlavní postava Kate se mi vůbec nelíbila, jejímu přerodu od běžné slípky v hustou mstitelku jsem nevěřila. Škoda, že kniha není tak o 100 stránek kratší, prospělo by to.

Borboleta
06.04.2021 3 z 5

Kdybych tyto mainstreamové thrillery nedostávala, tak je snad ani nečtu. Vždycky doufám, že třeba zrovna tento bude dobrý, ale málo kdy to tak je. Kate musí zemřít je v rámci žánru možná lepší průměr, ale to neznamená, že by netrpěla klasickými nešvary podobných knih: postavy jsou ploché a hodně jednoduché a děj je předvídatelný (když odhadnu správně vraha už během první třetiny, tak to fakt není napínavý). Na druhou stranu se to konzumuje tak snadno, jako snídaně v neděli ráno, což někdy může k určité spokojenosti stačit.

chrudas
18.03.2021 4 z 5

Kniha jako celek není špatná, ba dokonce závěr zajímavý. Ale, nemůžu říct, že by mě to uchvátilo nebo naopak. Tato kniha je zlatá střední cesta. Občas v knize narazíte na matoucí informace co se týče detailů osob (co mají, nemají) jako kdyby si autor v polovině nepamatoval co napsal na začátku a to mě mrzelo. Určitě doporučuji ke čtení, ale plný počet dát nemůžu.

iveta3689
24.02.2021 3 z 5

Čte se to dobře, příběh rychle odsýpá. Pokud člověk nečeká žádnou vysokou literaturu, příjemně se pobaví. Hodnotila bych na lepší 3*.

zuzana2599
31.01.2021 4 z 5

Čtení tohoto thrilleru s hezkou obálkou jsem dosti dlouho odkládala a dokonce váhala zda číst. Ale to by byla chyba, kniha mě hodně bavila hned od samotného začátku. Thriller je opravdu velmi čtivý, napínavý, nutí čtenáře přemýšlet, Kate je hodně příjemná a sympatická mladá žena a já ji hodně fandila. I tak jsem se ale po dočtení rozhodla, že jednu hvězdičku dnes uberu. Konec se mi zdál hodně naivní a opravdu těžko uvěřitelný. U čtení poslední třetiny ochablo mé nadšení a celkový dojem z knihy se trošku pohoršil. Ale vůbec ne moc !

thrillery sérioví vrazi kriminální thrillery

Alex Lake
britská, 1970