Kate musí zemřít

Kate musí zemřít https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434900/bmid_kate-musi-zemrit-s1g-434900.jpg 4 198 198

Ve vašem rodném městě řádí sériový vrah. Má určitý typ: jeho oběti se jedna druhé podobají. A všechny vypadají jako ty. Kate se vrátí z dovolené a dozvídá se, že v jejím rodném městě řádí sériový vrah – a všechny jeho oběti vypadají jako ona. Nejspíš je to náhoda. Ale co když ne? Začíná být přesvědčená, že ji někdo pozoruje, nebo dokonce pronásleduje. Je snad na řadě? A mohl by být narušeným vrahem její mírumilovný bývalý přítel? Nebo je pravda mnohem děsivější?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Killing Kate , 2016

Janík511
27.01.2021 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Dokázala si udržet mou pozornost až do konce a těšila jsem se na závěr. Od poloviny jsem věděla, kdo je vrah, ale byla jsem zvědavá, jak se s tím autor popasuje. Kate mi byla od začátku sympatická a její bývalý si ji nezasloužil, netíhnu k ufňukánkům a stalkerům, ale nakonec i on pochopil, že je čas jít dál s někým jiným. Knihu proto hodnotím vysoko.

klarinka9974
24.01.2021 5 z 5

Kvůli komentářům pod knihou jsem měla velké obavy jak mě tato kniha bude bavit, hodně vás psalo, že to nebylo zas tak super. Ale je lepší si sama udělat názor a musím říct: vůbec nelituji toho, že jsem knize dala šanci. Nebylo to zas tak velké překvapení, odhalení a ani se nedočkáte šílených vražd, ale má to tak nějak svoje kouzlo a kniha se skvěle čte. Hlavně vás kniha zaujme už od začátku a tak nějak čekáte co se bude dít a jak to všechno dopadne. Určitě můžu doporučit a ty poslední kapitoly kdy už se něco děje, jsou fakt skvělý a určitě je budete hltat dokud kniha neskončí.

mona.benny
23.01.2021 4 z 5

Od druhé poloviny už víte kdo je ten zlý, což mě moc nepotěšilo. Poté už kniha ztrácela napětí a momenty překvapení. Poslední třetina knihy už mě tolik nebavila a dočetla jsem jen abych věděla jak kniha nakonec dopadne. Připadalo mi to zbytečné protahování ničeho podstatného.

RADOST
23.01.2021 3 z 5

Čtivé, napínavé, trochu naivní. I když čtenář brzo odhalí zloducha, přece jen děj neztrácí na napětí a čtivosti. Pokouší se i o vysvětlení myšlení psychopata. Lehce nadprůměrný thriler.

jeny-v
15.01.2021 4 z 5

Po přečtení této knihy mám rozporuplné pocity, tedy jak kladné, tak i záporné, ale jak se říká: není člověk ten, aby se zavděčil všem. Kate, která se po desetiletém vztahu rozešla s přítelem Philem, je s kamarádkami May a Gemmou na dovolené v Turecku. Ještě před pár lety by s nimi jela i jejich kamarádka Beth. V Kalkanu se v baru seznámí s Mikem a skončí s ním na hotelovém pokoji. Po návratu domů do Stockton Heathu se dívky dozvídají o vraždě Jenny Taylorové, která je nápadně podobná Kate. Phil se stále nemůže smířit s rozchodem a smutek utápí v alkoholu. Kate pracuje v právnické firmě, kde jí "lehce" nadbíhá kolega Nat. Následují další vraždy...., a tím už pátrá policejní inspektorka Jane Wyneová po sériovém vrahovi. Můj závěr = nelze hodnotit realitu, je to čtení pro rozptýlení a poslední straně není co vytknout.

xena2711
05.01.2021 4 z 5

Oddechový, lehce naivní thriller, který se ale dobře četl. Přestože tušíte cca od poloviny, kdo je vrah, kniha stojí za přečtení. Obálka je moc povedená.

Roseblood
05.01.2021 3 z 5

No co k ní napsat, popravdě bavila mě, dokud nepřišlo posledních cca 100 stran, tam nastal problém.

Vadily mi dialogy mezi hlavními postavami, tím myslím Kate a záporáka, který mi byl jasný prakticky hned na začátku.

Zbytečně překombinované, nevěrohodné. Opravdu velká škoda konce, který zazdí leckdy i vtipný nádech některých pasáží, kde jsem se skutečně bavila.

Co se týče záporáka, nebyl pro mě nijak zajímavý ani děsivý, žádné mrazení v zádech se nekonalo bohužel.

Ze začátku je to opravdu čtivé, svižné, bavily mě postavy až na záporáka. Ale kvůli konce je z toho hodně průměrná knížka, kterou si znova číst nebudu.

Hodnocení: 3/5*

kuttnerovka
04.01.2021 3 z 5

Kniha neurazí, ale ani nenadchne. Málo postav, jednoduchý děj, čtivá od začátku. Ničím mě však nepřekvapila. První půlka mi přišla trochu prěkombinovaná. Zápletka dobrá, ale všichni zvládli vše hrozně snadno vyřešit. Nevím asi mám těch zajímavější thrillerů zasebou moc.

Jájinka
01.01.2021 4 z 5

Čtivá kniha, od poloviny docela dost napínavá.

BlueTer
28.12.2020 4 z 5

Přečteno za dva dny.
Styl psaní je příjemný, rychle jsem se začetla a zápletka mě taky bavila. Poměrně dlouho jsem přemýšlela, kdo je vrah. Knihu můžu jen doporučit.

Terka18
25.12.2020 1 z 5

Tohle se nepovedlo. Mezi thriller bych to určitě nezařadila. Kniha mě zklamala. A ten konec,tak natažený a zbytečně protahovaný. Kdyby měla kniha o 100 stránek ke konci méně,bylo by to lepší. Zklamaní.

Leniiis
01.12.2020 5 z 5

Knížka mě od první strany chytila a až do konce nepustila.

L.Helena
27.11.2020 5 z 5

Prakticky od začátku mě kniha dokázala doslova strhnout tak, že jsem při čtení přestala vnímat čas, a když jsem ji musela odložit, tak jsem se doslova těšila na každou chvilku, kdy zase budu číst. V příběhu vystupuje docela málo postav, o to je to přehlednější, na druhou stranu není moc možností, koho podezřívat. Ke konci bylo pár momentů, kdy mi to přišlo trochu míň uvěřitelné, ale jako celek mě knížka opravdu bavila.

SPOILER!!! Asi jsem trochu idealista, a tak mi poměrně vadí, že ani uvězněním pachatele nedosáhne oběť konečně klidu. A aby tomu tak bylo, musí nastoupit praktiky takříkajíc mimo zákon. Jenže v reálném životě tomu mnohdy není jinak. Bohužel.

dencazrnu
26.11.2020 3 z 5

Tentokrát by se mi hodilo dát 3,5 hvězdičky. Příběh nebyl špatný, líbila se mi jednoduchost a jasnost, se kterou je kniha napsaná :-) Žádné zbytečné odbíhání od hlavního děje. Vrah jsem odhadla celkem brzy, ale i tak hodnotím jako lepší průměrný thriller. A hlavně po dočtení série od Ahnhema jsem ocenila, že tam nebylo milion postav a dějových linek :D Shrnula bych to tím, že kniha neurazí, ale ani nijak výrazně nenadchne :-) A druhé knize od autora/ky - Když Anna zmizela do budoucna určitě dám šanci :-)

Jane333
26.11.2020 2 z 5

Nechala jsem se zlákat anotací, která zněla slibně, ale dost mě to zklamalo. Předvídatelné vlastně od začátku, ale hlavně mě absolutně neoslovil styl psaní, průměr, nuda. Zmařený čas, kdy jsem mohla číst něco zajímavějšího.

kajuska1973
23.11.2020 5 z 5

Super napínavý příběh.

intelektuálka
20.11.2020 4 z 5

Dlouho jsem čtení tohoto titulu odkládala - blíží se doba adventní a já mám náladu na něco romantického - nejlépe s vánočním nádechem ...

Ani se mi to nezdá jako thriller- spíše psychologické vyprávění o sériovém vrahovi....

Kate je v nebezpečí, ale dlouho netuší, kam až sahá historie jejího pronásledování ....

Děj se skládá pomalu,ze střípků různých postav - a opět jde o pronásledování žen a viníka s pohnutou minulostí - tedy nic nového pod sluncem....

barbora.hra
06.11.2020 4 z 5

Kniha byla velice napínavá, čtivá, ale hodně předvídatelná. I přesto dávám 4*.

musivila
31.10.2020 5 z 5

Kniha je čtivá, určitě svého výběru nelituji. Bavila mě od začátku do konce. Dočteno v 1h v noci, zas jsem prostě musela vědět, jak to skončí. Svůj tip na vraha jsem si udělala poměrně brzy a v polovině knihy mi vše do sebe pěkně zapadlo. Přesto mi to nijak nepokazilo zážitek ze čtení....
Kate se rozejde po 10 letech se svým přítelem. Ten jejich rozchod nese velmi těžce. Ve stejné době začne v jejich okolí docházet k vraždám mladých žen. Které se nápadně podobají Kate. Mohl by za tím být její přítel, který neunesl rozchod? A co kolega z práce Nate, až podezřele se zajímá o případ místního Škrtiče. Nebo někdo z minulosti? A může věřit Mickeovi, s kterým se seznámila o dovolené? Také to může být vše jen shoda náhod a Kate vraha nezná a to, že se podobá zavražděným ženám, je čistě náhoda. Tady přeci vůbec nemusí jít o ni. Vždyť kdo a proč by ji chtěl zabít!!!??? To si musíte přečíst …

SPOILER: pro mě zvláštní bylo, jak dokázal vrah, najít v blízkém okolí, tolik podobných žen. Taky si neumím představit, jak dokázala rozkousat řemínky od koženého roubíku, který měla narvaný v puse. Ono by se toho našlo víc, ale nechci být šťoura. Protože jako celek mě kniha bavila.

petula6844
31.10.2020 4 z 5

Na knížku jsem se moc těšila, četla se hezky, dokonce jsem ji přečetla za jeden den, ale očekávala jsem víc... Předvídatelné ;)

thrillery sérioví vrazi kriminální thrillery

Alex Lake
britská, 1970