Kate musí zemřít

Kate musí zemřít https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434900/bmid_kate-musi-zemrit-s1g-434900.jpg 4 198 198

Ve vašem rodném městě řádí sériový vrah. Má určitý typ: jeho oběti se jedna druhé podobají. A všechny vypadají jako ty. Kate se vrátí z dovolené a dozvídá se, že v jejím rodném městě řádí sériový vrah – a všechny jeho oběti vypadají jako ona. Nejspíš je to náhoda. Ale co když ne? Začíná být přesvědčená, že ji někdo pozoruje, nebo dokonce pronásleduje. Je snad na řadě? A mohl by být narušeným vrahem její mírumilovný bývalý přítel? Nebo je pravda mnohem děsivější?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Killing Kate , 2016

ilovebook88
30.10.2020 5 z 5

Za mňa dobrý nápad. Vedela som kto je vrah ale mohla som sa aj mýliť. Napínavé a čtivé

Mandlevest
28.10.2020 4 z 5

Tak nevím jestli jsem všemi těmi často dost morbidními thrillery, které jsem četla, ovlivněna, ale tato kniha, i přes množství vražd, mně přišla úsměvně naivní. Ale nakonec hodnotím poměrně vysoko, protože knížka se dobře četla a Kate byla sympatická a navíc k tomuto jménu v české podobě mám mateřský vztah :-). A nesmím zapomenout na obálku, ta je moc hezká. Kdo bude hledat vcelku nenáročné čtení s trochou napětí, bude spokojen.

kniha
28.10.2020 4 z 5

Příběh se četl dobře, jen pár věcí mě přišlo uspěchaných a někdy méň uvěřitelných.

perpe2a
18.10.2020 3 z 5

Tak toto byl zase další průměrný thriller. Už od třetiny mi bylo jasné, kdo je vrah. Za mě tedy slabší.

ArwenAragorn
14.10.2020 3 z 5

"Dostal jsem od Kate divný mail,"začal Gus.
.............................................................
Podal Philovi mobil. Vzkaz byl krátký a jednoznačný:

Jsem v průseru.

Thriller začne slušně, ale vzhledem k tomu, co se z příběhu postupně vyvine, jsem uvažovala i o dvou *. Čtivé, ke konci dost napínavé, ale krajně nepravděpodobné! Je možné, že by policie byla tak neschopná?

JajaPaja
10.10.2020 2 z 5

V polovině jsem chtěla od knihy odejít nakonec jsem dočetla nenadchne, neurazí

AlbionFoxyFox
06.10.2020 4 z 5

Na začátku výborná myšlenka, bylo pro mě celkem oddechové, že se kniha nesoustředila na vyšetřování, ale na obyčejnou hlavní hrdinku, která mi byla i poměrně sympatická, bohužel jsem zhruba od poloviny tušila, jak to bude s pachatelem a vše se mi potvrdilo. O hvězdu méně dávám za poslední čtvrtinu, ta byla hodně zbytečně protažená na 100 stran nereálná a pak hodně rychle uzavřená. Ale příběh se četl sám, zaujal, jsem spokojená.

Katania
05.10.2020 4 z 5

Celkem napínavý thriller, který mě bavil do té doby než odhalili vraha. Pak už jsem se těšila na konec. Nicméně je to pěkné čtení.

slamenka
05.10.2020 4 z 5

Tohle byla celkem skvělá oddechovka. Ted se totálně roztrhl pytel s těmito thrillery pro ženy a tento má na rozdíl od ostatních něco navíc. Konečně je hlavní hrdinka celkem chytrá, žádná naivní blbka, co je jen hysterická a i děj je dobře promyšlený (i když jsem ho částečně už v půlce prokoukla). Pro mě rozhodné lepší než S. Lapena.
Jediné co mi vadilo (ale to má bohužel každá takováto kniha bez detektiva) je prostě výběr jedné postavy, o které si všichni myslí, že je to ona a všechno tomu vždy nasvědčuje, ale světe div se, ona to nikdy není :-D

petaSk
01.10.2020 3 z 5

Oddechový thriller, který z pohledu hrdinky získává až lehce humorný nádech. Je tam samozřejmě vše, co od žánru čekáme - pokud nečekáme, že nás posadí na zadek, a to zapeklité vztahy; nic není jak se zdá; takovou tu lehce naivní hrdinku a minulost, kterou odkrýváme. Ale nic navíc. Objeví se pár vděčných témat: jako domácí násilí a kliček, které nás mají svést na scestí. Rozhodně se nejedná o nic nervy drásajícího a mrazivého.
Čtivá, ale vcelku průměrná kniha.

HanaK.2
18.09.2020 4 z 5

Prvních 300 stran jsem prolétla jako dlouho nic, ubírám * za poslední čtvrtinu, ale přesto jsem se bavila

cleopatra11
18.09.2020 5 z 5

Povedená kniha, za mě plný počet bodů.
Kam až muže dovézt pomsta jednoho psychopata?

Ajuszka
13.09.2020 5 z 5

Tak tohle, tohle se mi dost líbilo! Super příběh, šílený vrah, který vraždí holky, které jsou si podobné. Zhrzený expřítel je jasná volba, ale pokud jste už trošku ostřílení detektivové, je vám jasně, že tak lehké to nebude. Mě skutečný vrah došel mírně za polovinou, ovšem celou pravdu jsem neuhádla. Doufám, že se dočkáme nějaké další knihy, tahle byla vážně super.

koki.veru
29.08.2020 5 z 5

Super, nádherná knížka. Začetla jsem se hned na začátku a nemohla se odtrhnout. Opravdu super napínavý příběh :-)

thrillery sérioví vrazi kriminální thrillery

Alex Lake
britská, 1970