Kaštánek

Kaštánek https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408840/bmid_kastanek-Snj-408840.png 4 1945 591

Jednoho sychravého podzimního dne najde policie na předměstí Kodaně tělo mladé ženy. Někdo ji brutálně zavraždil a uřízl jednu ruku. Nad obětí visí panáček z kaštanů. Případu se ujímá mladá a ambiciózní vyšetřovatelka Naia Thulinová. Za parťáka dostane vyhořelého kolegu Marka Hesse, kterého právě vyhodili z hlavního sídla Europolu v Haagu a poslali zpět do Kodaně. Brzy přijdou na to, že kaštanový panáček na sobě nese stopu po zmizelé dívce, o které se všichni domnívají, že byla před rokem zavražděna: jedná se o dceru Rosy Hartungové, ministryně sociálních věcí. Případ je dávno objasněný a pachatel se k vraždě přiznal. Krátce nato je ale nalezena další oběť a s ní i další kaštanová figurka se stopou po mrtvé dívce. Thulinová s Hessem pátrají po souvislostech mezi případem dcery ministryně, zavražděnými ženami a vrahem, kterému se daří šířit strach po celé zemi. Hrají o čas. Obávají se, že se pachatel vydal na vražednou misi, která pro něho ještě zdaleka neskončila.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Kastanjemanden , 2018

lenka.plaszova
05.03.2020 4 z 5

Celou dobu jsem byla zvědavá, jak začátek knihy (náhled do minulosti) bude souviset se současnými vraždami. Námět mi přišel skvělý, originální a konec pro mě byl nečekaný. V knize však bylo dost pasáží, které mě nudily a také dost zbytečných popisů. U těch mi mimo jiné vadilo i to, že autor popisuje přítomnost, najednou minulost, a ještě vzdálenější minulost... Kolikrát jsem musela přemýšlet, co se kdy vlastně událo.

farfalla13
01.03.2020 4 z 5

Pěkná detektivka, jen postav je trochu více (chce to přečíst v krátkém čase), konec mi přijde trochu překombinovaný, což ubírá na uvěřitelnosti.

Šárka88
01.03.2020 3 z 5

Upřímně jsem ani nevěděla co čtu vlastně, děj mě vůbec nenadchl a postavy jsou jak v mixeru. Vůbec, kromě Thulinove a Hesse, jsem nevěděla, kdo je kdo. Knížku jsem nedočetla.

Dany45
29.02.2020

Musím se připojit k mnoha ostatním , kritikou této knihy. Kniha samotná, tématikou a příběhem je zajímavá a děj napínavý . Ale detaily týkající se násilných scén -Připadalo mi že se sám autor detailně kochá a vyžívá v těchto praktikách a že mu zřejmě dělají dobře ??
Dle mého to bylo zbytečné a laciný popis brutálnosti .
Před závěrem jsem knihu odložil a vracet se k ní již nehodlám!!
Škoda - přílišnou snahou ( nebo co to mělo představovat ??? ) , ztracený čas ??!!!!

MarianP
28.02.2020 3 z 5

Mne sa Gaštanko nečítal príliš dobre. Autorov štýl je až príliš detailný a venuje sa aj úplným maličkostiam a knihe to ubralo na spáde. Kniha začala a skončila fajn, ale ten stred, to bola čistá vata, ktorá len vyplnila prázdne miesto. Vražda na pol strany a stovky strán omáčok. Knihu teda hodnotím ako taký priemer, určite bol nápad s gaštanovými panáčikmi super, ale niečo tomu chýbalo...

Jiparis
25.02.2020 5 z 5

Tak to bylo napínavé počtení. Sice mi detaily s uřezanými končetinami dost vadily, ale téma utrpení dětí v pěstounských rodinách a nečinnost úřadů, byly velmi přesvědčivé. Výborný autor.

karantena
24.02.2020 4 z 5

Mě se líbila a moc.

Kája95
23.02.2020 3 z 5

Prostě jsem se nemohla začíst

nai.ivka
22.02.2020 3 z 5

Měla jsem to odložit hned na začátku, je to divná kniha, švy jsou moc vidět tam kde to nelícuje.

Atanone
21.02.2020 5 z 5

I přes zajímavý začátek mi dalo překvapivě dost práce prokousat se první třetinou. Dát na hvězdičková doporučení mých DK přátel, se vyplatilo v těch zbývajících dvou, ale i tak mě politické a retrospektivní odbočky místy lákaly k přeskakování stránek.
Hess a Thuilnová jsou atypy k zulíbání a pachatel byl v příběhu schovaný fakt dobře. Mrazivé téma, někdo už to tady přede mnou v komentářích řekl, že je hrozné, když člověk, který zažil týrání a zneužívání sám týrá a zneužívá.
A když to celé projdete a chcete v klidu zavřít knihu, přijde závěrečná věta a z té vás začne znova mrazit mezi lopatkami.

Mateo67
20.02.2020 5 z 5

Pomalý rozjezd, ale čtenářská výzva a povedená obálka mě u čtení udržely. A někde ke konci první třetiny to ze stránky na stránku začalo a už nepustilo. Nevím, jestli je to tím, že jsem si dala na delší dobu od thrillerů pokoj, ale knihu jsem prostě slupla jako malinu, dvojice vyšetřovatelů mi byla sympatická a rodina si holt musela občas počkat. Takže pro Kaštánka ****, protože pátou dávám sobě, neboť jsem uhodla vraha (já!!:-)) a navíc docela brzy! Ale půjčím mu ji:-).

Katt15
19.02.2020 3 z 5

snažím se dopsat knížky které jsem si přečetla v lednu. tato je jedna z nich. miluju detektivky, tady u té se mi trochu táhl začátek, měla jsem maličko problém se začíst, nicméně pak už se zase nešlo odtrhnout. závěr byl pro mě super. doporučuji k přečtení

Chesterton
17.02.2020 2 z 5

Podmanivý thriller? Copak mělo být tak podmanivé?
Severský chlad nebo zvrhlé detaily?
Hodně souzním s Vlk.kh.
Nebýt ČV asi by mě nenapadlo dát si příběh do uší. Psaná podoba má výhodu, že lze snadno přeskočit detaily sestavování lidského panáčka a jiné nechutnosti. Jenže tolik stran bych jistě s chutí neučetla :o)
Odebírání dětí z původních rodin není ideál stejně jako dánský sociální systém, ale evidentně na něm lze s úspěchem postavit slušně překombinovaný děj.
Thulinová mi vadila ze všeho nejméně, celkem jsem si ji i oblíbila v záplavě nechutností.
A Zuzku Kajnarovou, která skvěle čte některé chlapy :o)
Pro příště se seveřanům spíše vyhnu.

Deniska147
17.02.2020 3 z 5

Velice průměrná detektivka, žádné veliké haló se nekonalo.

Pavlnka
15.02.2020 4 z 5

Velmi dobrá severská detektivka. Občas se to trochu táhlo. Hess mi nebyl moc sympatický, ale závěr perfektní.

Dášašada
14.02.2020 4 z 5

Hodnotím kladně, pěkné a napínavé počtení. Zpočátku táhlé a nudné, potom se vše rozjíždí...a nejde přestat číst. Konec překvapil.

renefer
12.02.2020 4 z 5

Hezká detektivka, sice ze začátku na mě působila jako obhajoba severského sociálního systému ale pak se to rozběhlo. Moc mě nebavily části o paní ministryni, ale nějaká vata v knize být musí. Na vraha jsem typovala někoho jiného.

Ala787
10.02.2020 5 z 5

Pro mě super kniha, nesmírně napínavá a vzrušující. Rozhodně bych nečekala, kdo je vrah.

chanahd
09.02.2020 3 z 5

Klasická překombinovaná, severská detektivka. Ne že by to nebylo celkem napínavé, ale mám pocit, že podobných jsem četla už moc. Velmi nesympatická hlavní vyšetřovatelka a většina ostatních vyšetřovatelů bez mozku.

Kodas
08.02.2020 5 z 5

Narozdíl od jiných titulů je čtenář permanentně udržován v napětí! Vypadá to na konec a ejhle, ještě ne! Film podle této knihy by byl super.