Karlův most - Legendy, pohádky, dobrodružné příběhy

nehodnoceno
Karlův most - Legendy, pohádky, dobrodružné příběhy

Legendy, pohádky, dobrodružné příběhy - to všechno je v knize, která vypráví o Karlově mostu a o všem, co s ním souvisí. Čtenáři se tu dozvědí, jací byli a co prožili čeští patroni - Norbert, Zikmund, Václav, Vít, ale také třeba Bruncvík, setkají se s kouzelným příběhem svatého Václava a lazebnice Zuzany či smutným osudem Jana Nepomuckého. A dalších a dalších. Možná, že je překvapí, že ti svatí, kteří stojí na mostě, brali často do rukou meč nebo luk a šípy a bojovali s nepřáteli, někdy i s draky a jinými šelmami. Karlův most protíná naši řeku Vltavu a ta je jakýmsi středobodem české země. Kamenný most spojuje břehy řeky v centru zlaté Prahy. Postavil ho otec vlasti Karel IV. Proto je dobré vědět o něm leccos i mimo toho, co je známé notoricky. Kniha je zábavným vyprávěním pro dětské čtenáře, kteří se seznámí s českými dějinami, trochu i evropskými a přitom se dobře pobaví....celý text

Literatura česká, Pohádky, Pověsti
Vydáno:, Olympia

Kniha Karlův most - Legendy, pohádky, dobrodružné příběhy

Jitka998

Z knihovny jsem si vypůjčila knihu od Jana Žáčka \"Karlův most, legendy...\". Nejprve jsem se začetla sama, ale děj jsem vnímala jen chvíli, po chvilce mě do očí praštil překlep, za chvíli další, pak chybějící čárky ve větě, a když už tam byly i gramatické chyby, nebyla jsem pak už děj schopna vnímat.
Autor používá místy staré výrazy, cizí slova - no, dejme tomu, že je rodiče dětem vysvětlí a děti se přiučí. Ale někdy jsou cizí názvy příliš dlouhé a zbytečné - děti , které si knihu budou číst samy, by to mohlo spíš odradit.
Zkrátka - po přečtení prvních 3 kapitol končím, knihu vracím a jen doufám, že alespoň faktografie v ní je v pořádku (nejsem historik).

Bobeš13

Dnes jsem koupila a hned se začetla. Ale po pár stánkách jsem ji znechuceně odložila. Na prvních 18 stránkách bylo totiž 8 pravopisných, do očí bijících, chyb. Nemám chuť číst dál. Škoda peněz.

pohádky mýty a legendy

Jan Žáček