Karibu Keňa: láska v ohrožení voodoo

Karibu Keňa: láska v ohrožení voodoo https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/151598/karibu-kena-151598.jpg 4 82 30

Sára Ječmínková se po zklamání v osobním životě rozhodne začít znovu – a to od základu. Rodnou zemi nechává za zády a jako delegátka cestovní kanceláře odjíždí do Keni. Ta jí hned od první chvíle učaruje a její život dostává nový rozměr. Se všemi klady a přese všechny zápory, které život v okouzlující, ale také velmi chudé a povolebními nepokoji zmítané exotické zemi nabízí. Seznamuje se s Benem Okongem, jenž pochází z kmene Luo, dozvídá se o tradičních kmenových rituálech a zvycích. A zamiluje se. Je tu však také někdo, kdo Sáře nový život nepřeje a ohrožuje ji černou magií. Podaří se Sáře vytoužené a přitom tak křehké štěstí v Keni ubránit?... celý text

trynitrix
27.07.2022 4 z 5

Velice zajímavé poznat takhle trochu Keňu a příběh se mi líbil .
Přečetla jsem to za necelý den abych se dozvěděla jak to vše se Sárou dopadne hodně zvratový příběh i když tušíte co se stane tak vás to překvapí.

Ivanule
17.01.2021 5 z 5

Další krásný příběh od autorky,přesně tohle ráda čtu:) Četla se rychle,děj krásně plynul a konec ten se dal předpokládat ale nevadí... Určitě si od autorky další knihu s radostí přečtu

KatyM.
05.01.2021 5 z 5

Krásná kniha. Doporučuji.

TerezaJágrová
27.12.2020 5 z 5

Kniha přečtená jedním dechem. Miluji tyhle africké příběhy. Za mě skvělá kniha s pěkným a silným příběhem.

IVANA0123
30.06.2019 2 z 5

Na knihu jsem se těšila, ale čekala jsem něco jiného. Čekala jsem cestopis a román dohromady, prostě něco zajímavějšího, ale bohužel to je spíše román pro ženy, který se odehrává v Africe. Kniha se sice četla rychle, ale celkově mě nezaujala. Do příběhu toho bylo dáno mnoho, až tam na můj vkus toho prostě bylo moc. Kniha si jistě najde své čtenáře, ale za mně maximálně 50%.
(6/19)

Veve131
17.02.2019

Pěkný příběh odehrávající se v Africe. Kniha se mi líbila.

ivulka15
16.11.2017 3 z 5

Prostě takový román pro ženy,zasazený do Afriky a okořeněný špetkou magie.

niknikita
14.11.2017 1 z 5

Literární zpracování příběhu nebylo nic, nad čím by moje čtenářská duše zajásala a příběh se snažil být zajímavý, ale nijak jsem mu nepropadla a neuvěřila. Promiňte, paní Hindráková.

lenkavildomcova
13.10.2017 4 z 5

Líbila se mi. Četla jsem ji v nemocnici, tak jsem aspoň v duchu cestovala po africe. Trošku moc mrtvých, ale jinak fajn.

Joges
17.09.2017 4 z 5

Četl jsem sice jen delší ukázku z knihy, ale i tak, na základě prvního dojmu mohu poznamenat, že se mi docela líbila.

FishTailTea6
25.06.2017 odpad!

Poslední dobou je to již několikátá knížka s africkou tématikou co se mi dostala do rukou. Asi mám nějaké africké období. :)
Ne že by se mi knížka četla špatně, i téma by mohlo být zajímavé, jen mi to celé přišlo jako bych četla nějaké shrnutí, v lepším případě povídku. Bohužel ve mě čtení nevyvolávalo žádné větší emoce. K jednotlivým postavám jsem si nebyla schopná vytvořit žádný vztah, a nedokázala jsem díky tomu prožívat jejich zážitky nebo trápení.
A musím se přiznat, že ani africké prostředí jsem si z vyprávění nedokázala představovat v barvách. A to se mi třeba při čtení Bílé masajky dařilo docela dobře.
Věřím, že někomu se knížka může líbit, já ale od čtení knih očekávám trochu víc.

Danago
24.05.2017 4 z 5

Toto je moje třetí kniha z prostředí Keni od autorky, a můžu říct , že je jednoznačně nejlepší. Knížka je velmi čtivá . Místy mi sice nepřipadala úplně uvěřitelná , ale jinde zase naopak ano. Velice dobře popsané prostředí Keni knize hodně prospělo. Určitě nejsem cílová skupina , přesto po prvních dvou knížkách , které jsem já četla, byla tato velice milé překvapení.

Sarah7
21.05.2017 4 z 5

Kniha se nám velmi líbila, přečetly jsme ji jedním dechem. Obdivovaly jsme hlavní hrdinku, že odjela sama do tak vzdálené a neznámé země a následně jak se dokázala vypořádat s nepřízní osudu. A i přes silně negativní emoce a zážitky dokázala zůstat a milovat tuto zem.

Jolina
05.04.2017 3 z 5

Strohé, nenaplněné, hodně ploché...škoda, téma zajmavé...

martinami
12.01.2016

Po přečtení Očarované je tohle zklamání. Čekala jsem od toho víc, popisovat více zvyklosti v Africe, knížky o Africe opravdu čtu velice ráda, ale po téhle asi od autorky víc nesáhnu.Škoda

kamila7525
11.01.2016 2 z 5

Stylisticky nevyzrálá spisovatelka sklízí tady na databázi dobré recenze a vysoká hodnocení, nechápu čím to je. Hlavní linie příběhu neustále drncá přehnanými zážitky a ploše vykreslenými postavami, které v příběhu nehrají žádnou roli. Hlavní hrdina je nevyzrálá naivka, která věří, že ve voňavé Keni najde lásku. Takže o klišé, co je pro Evropanku nepřijatelné a pro Afričana samozřejmé, není nouze. Měla jsem radost, že je na scéně mladá šikovná spisovatelka, která bude psát zajímavou tvorbu, nakonec její parketou spíš bude přeslazený románek pro holky.

Kačík
14.07.2015 4 z 5

Oddechové čtení pro letní dny

DenisaH
25.06.2015 4 z 5

Příjemné odpočinkové a nenáročné čtení. Doporučuji na dovolenou k moři.

Pavouček2
24.06.2015 3 z 5

Očekávala jsem víc, Afrika krásně popsaná, ale charakteristika postav, či osudy Bena, seznámení s jeho kulturou, život s ním, těhotenství, její práce....strašně rychle popsaný, urychlený a vlastně jsem si ani neuměla představit jejich společný každodenní život, který by mě zajímal.

kalda
06.08.2014 5 z 5

Velmi povedená a čtivá kniha. Člověk poulí oči, jak to v té Keni chodí. Asi bych neměl tu odvahu se tam vydat. Další z titulů, které otevírají oči...