Karel Herbst – Rozhovor s pražským světícím biskupem

kniha od:

Karel Herbst – Rozhovor s pražským světícím biskupem obálka knihy
Mé hodnocení:

KoupitKoupit eknihu

Rozhovor s pražským světícím biskupem. Salesiánský biskup Karel Herbst působil jako kaplan v Mariánských Lázních, později na Svaté Hoře u Příbrami. Zde mu byl v lednu 1975 odňat státní souhlas k výkonu duchovenské činnosti. Pracoval jako čistič výkladních skříní, mj. také s dnešním kardinálem Vlkem. V roce 1976 složil věčné sliby jako salesián Dona Boska. Tajně pracoval s mládeží, především formou „chaloupkového apoštolátu“. V září 1986 mu byl Státní bezpečností vrácen souhlas k výkonu kněžské činnosti, několik let působil v pohraničí v západních Čechách. Světícím biskupem pražské arcidiecéze byl ustanoven v dubnu 2002....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/146914/karel-herbst-rozhovor-s-prazskym-sveticim-biskupem-146914.jpg 55
Žánr
Duchovní literatura, Náboženství
Vydáno, Portál
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Karel Herbst – Rozhovor s pražským světícím biskupem

Přidat komentář
Netopyr07
29. března

Báječný rozhovor, to je prostě "náš Kája" :-) Bezva jsou i vzpomínky Starých pák. Zvláště, když ty "kluky" znáte osobně.

Matematicka
13.05.2013

Rohovor s inspirativní a inspirující osobností kněze, salesiána, myče oken, organizátora legendárních "chaloupek" - a nakonec i světícího pražského biskupa Karla Herbsta. Má zvláštní dar - mluví prostě, přesto to nepostrádá hloubku a dokáže člověka nadchnout pro dobro. Rozhovor s ním určitě stojí za přečtení.


Doporučujeme

Bible Svatá
Bible Svatá