Karavána šteká, psi idú ďalej

Karavána šteká, psi idú ďalej https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/163806/bmid_karavana-steka-psi-idu-dalej-Y8K-163806.jpg 4 12 2

Janizoun
13.11.2023 5 z 5

Moc ráda jsem se ponořila do další knihy - rozměrem knížečky z devadasátých let, tentokrát jsem četla ve slovenštině, což mi vůbec nevadilo, aspoň jsem si tuto řeč po letech řádně oprášila a spolu s ní jsem si připomněla i mé vlastní, částečné slovenské kořeny.
Milé eseje, zdravé názory, selský rozum, co na srdci to na jazyku, to vše mám moc ráda a to v této knize najdete. Krásně jsem si početla a tuto knihu mohu všem jen doporučit.

Ak by sa ma niekto opýtal, čo by som si zaželal v tento vianočný a novoročný čas za darček - nechcel by som nič hmotného. Ani bezplatný poukaz na rekreáciu pri mori, či v horách. Ani ženu blížneho svojho, ani peniaze, ani slávu. Viem - čakáte teraz, že bude nasledovať tá veta " len zdravie aby bolo, zdravie je najdôležitejšie..." - ale čakáte darmo. Moje novoročné želanie je, aby ma pustili do archívu Matice slovenskej v Martine a nechali ma tam v pokoji hrabať sa v písomnostiach nášho slovenského Národa, kým by som vládal.

Corso
27.11.2020 5 z 5

Zbierka eseji. Cim je vynimocna? Julo mal skvele postrehy, uzasne zamyslenia, ale vzdy tak nejak ludsky pohlad na vec. Taky zdravo sedliacky. Ked vedel ze je nieco na hovno, tak to rovno napisal ze je to nahovno. Narovno. Trosicku knizocka straca na aktualnosti pretoze glosoval nesvary aj momentalnej doby, ale aj take ... generacno slovensko... pretrvavajuce. Cim je knizka vynimocna pre mna? Mam ju aj s autogramom :)

slovenská literatura politické fejetony

Július Satinský
slovenská, 1941 - 2002
1996  91%L&S – 1
1968  100%Nečakanie na Godota
2002  85%Čučoriedkareň
2011  89%Expedície 1973 - 1982
1994  81%Mě z toho trefí šlak

Kniha Karavána šteká, psi idú ďalej je v