Nečakanie na Godota

Parodie na hru Samuela Becketta - Čekání na Godota. Kniha je o tom, že dva mladí lidé neumí čekat. Dva muži ve středních letech jsou netrpěliví. Když první sedí, druhý chodí a když druhý sedí, první chodí. Poté oba chvíli chodí a chvíli oba sedí. Mluví o tom, že na nikoho nečekají. Poté analyzují slovo čekání. Jedná se o drama založené na dialogu. Nachází se v něm velké množství slovních hříček odvíjejících se od slova čekání a ironicky se zobrazuje socialistická společnost 60. let 20. století....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234815/big_necakanie-na-godota-WFy-234815.jpg 58

Kniha Nečakanie na Godota

Corso
22.06.2021

Humor L+S v najlepsej forme. Nie ucelovy, nie angazovany, nie regionalny, nie politicky kratkodoby. Ako sa tuto hore pise, napisali si sami sebe na telo parodiu na Gotoda. Som taky kulturny ignorant ze som original ani nikde nevidel, ani necital, ale vobec to nevadi, pretoze L+S funguju na principe pinpongu dvoch "ludov"*, ktorych trapia existencionalne problemy dnes a denne.

*clovek z ludu, najcastejsie uradnik alebo skladnik v narodnom podniku :)

Greenfingers
23.07.2020

Kromě knihy jsem také viděl divadelní představení se stejným názvem. Bylo to před mnoha mnoha lety v Divadle na Korze v Bratislavě. Skvělé jedno i druhé! Kam se hrabe Čekání na Godota! Tohle byla absurdita umocněná na druhou.
L&S dokázali slovenský humor pozvednout do výšin, které již asi nikdo nepřekoná.

sola_lupa
26.12.2017

Vtipné, absurdní, skvělé. Díky za existenci knihoven. Bez nich bych byla o toto dílo ochuzena.

ospala
07.01.2015

užasná kniha, a beznádejne nezohnateľná :)