Karanténa s moderním fotrem

Moderní fotr, Čeněk a Nataša v karanténě! To si takhle jednoho prosluněného odpoledne dá někdo v Číně na stojáka u stánku netopýra na loupačku a za pár měsíců, na opačné straně zeměkoule, jste vy zavření doma, protože venku číhá smrt, šijete roušky a krotíte vášně hyperaktivního školáka, jehož vzdělání částečně padlo na vás – školy jsou totiž zavřené. A vy postupně začnete nenávidět všechny členy domácnosti, což je praktické, protože se s nikým jiným nestýkáte (ostatně ani nemůžete) a den za dnem, respektive měsíc za měsícem v televizi sledujete stále nového a nového ministra zdravotnictví, kterak se stále stejným premiérem v zádech národ informuje, že následující tři týdny budou klíčové. A tak začnete nenávidět i všechny ostatní… Mezitím samozřejmě sem tam krátká a matoucí okénka rozvolnění a optimismu. Best in Covid – Made in Česko!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/473571/big_karantena-s-modernim-fotrem-QU0-473571.jpg 4.418

Kniha Karanténa s moderním fotrem

aki_f
předevčírem

Za mne v této době hezky a lehce napsaná kniha s nadsázkou, ale nejspíš nebude pro každého.

petrarka72
14. listopadu

Landsmana si obecně užívám - a tady tu a tam realita předčí vymyšlené situace. Takže výše v nas.anosti a blíže ke grotesknu. A kniha se jednou stane jedinou variantou učebnice historie pro hyperaktivní surikaty s několikavteřinovou schopností udržet pozornost...

knihyKeMne
07. listopadu

Sleduju autora na instagramu a už dlouho jsem se chystala přečíst nějakou jeho knihu. Takže konečně přišel čas.

Musím říct, že autorův humor není asi pro každého, občas trochu přestřeluje, ale na druhou stranu někdy z něj vyjde skutečná perla. A pro tyto perly autora sleduju. Navíc naše děti chodí do stejné školy, takže mi jeho vyprávění připadá taky tak nějak bližší (např. při popisu rodičů čekajících před školou při znovuotevření - ano byla jsem tam taky a Čeňka jsem zpovzdálí viděla). Ale nevím, jestli do nějaké další knihy ještě půjdu, asi mi stačí po menších dávkách na instagramu.

Alena_S
03. listopadu

Tady jako by se autor nemohl rozhodnout, jestli být v knize "fotrem" nebo satirikem.
Ne že bych se nenasmála, naopak, je to trefné a parádně nekorektní. Jenomže samotného Čeňka tak korona vytlačila do vedlejší role, to mě docela mrzelo.

Cinik

Číst se to dá, ale musím říci, že humor v knize je opravdu velmi kolísavé kvality a vtipnosti.