Karanténa s moderním fotrem

Karanténa s moderním fotrem https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/473571/bmid_karantena-s-modernim-fotrem-QU0-473571.jpg 4 135 44

Moderní fotr, Čeněk a Nataša v karanténě! To si takhle jednoho prosluněného odpoledne dá někdo v Číně na stojáka u stánku netopýra na loupačku a za pár měsíců, na opačné straně zeměkoule, jste vy zavření doma, protože venku číhá smrt, šijete roušky a krotíte vášně hyperaktivního školáka, jehož vzdělání částečně padlo na vás – školy jsou totiž zavřené. A vy postupně začnete nenávidět všechny členy domácnosti, což je praktické, protože se s nikým jiným nestýkáte (ostatně ani nemůžete) a den za dnem, respektive měsíc za měsícem v televizi sledujete stále nového a nového ministra zdravotnictví, kterak se stále stejným premiérem v zádech národ informuje, že následující tři týdny budou klíčové. A tak začnete nenávidět i všechny ostatní… Mezitím samozřejmě sem tam krátká a matoucí okénka rozvolnění a optimismu. Best in Covid – Made in Česko!... celý text

Dixinka
30.01.2022 5 z 5

Humorně popsaná nelehká situace.

sf1
26.01.2022 2 z 5

...aneb Jak jsem z jednoho tématu vydojil sedm knih.

bronulka
24.01.2022 5 z 5

Landsmana mám ráda od prvního deníku fotra. Líbí se mi humor i nadsázka kterou užívá. A musím přiznat, že jsem se hodně nasmála (zvláště u přejmenování ministrů, smyšleného příběhu, jak vlastně covid vznikl) . Určitě doporučuji si přečíst.

Dija
19.01.2022 5 z 5

Tato kniha by se dala považovat jako reportáž doby covidové. Jednoho dne se zařadí mezi sci-fi. Každopádně to bylo super. Neskutečně vtipným, satirickým, až zveličeným způsobem popsaná covid doba od úplných začátků. Člověk mohl i zavzpomínat. Nasmála jsem se neskutečně! :)

c.svetlana
07.01.2022 2 z 5

Čeněk mi moc chyběl....v podstatě s ním to byly ty pasáže, u kterých jsem se zasmála.... při líčení života rodiny během pandemie...,a to jsem od toho chtěla a po předchozích knihách očekávala. Satira to jinak byla pěkná, ale...

saryk93
05.01.2022 3 z 5

První Dominikova kniha, která není celá věnovaná jen radostem a strastem jeho rodiny a byla to docela příjemná změna. Místy jsem se solidně zasmála, jak vše sedělo jak pr*** na hrnec, místy mi už popisy jeho za mě hodně přehnaných názorů a obav ohledně koronaviru lezly na nervy. Na druhou stranu tyto extrémy k Dominikově stylu psaní prostě patří a zjevně to dělá kvůli humoru. Celkový dojem z knihy je nicméně celkem fajn, je to příjemná oddechovka, u které se člověk pobaví a celou tuhle šílenou pandemickou situaci vezme alespoň na chvíli s humorem a nadsázkou (nejsmutnější na všem je fakt, že humorná nadsázka byla často víc než pravdivá).

Ellinek
01.01.2022 3 z 5

Člověk se u toho má pobavit, vypnout a nepřemýšlet. A to se přesně stalo, takže si nemám na co stěžovat. Musíme si z toho umět udělat i srandu. Dominik to všechno skvěle vystihl. U trasování Českou poštou jsem už umírala smíchy, protože to bylo tak trefné, až by jeden brečel. :D

kerida
28.12.2021 4 z 5

Ja som sa skvelo pobavila,dostala som presne čo som čakala, tento humor mám proste u fotra rada a fandím mu nielen preto, že sme to mali za tie skoro dva roky s covidom doma podobne. Skvelá knižka na pobavenie a trošku povznesenie sa nad všetky súčasné problémy

Lothar.777
28.12.2021

Celkem relax, po všem tom blázinci kolem. Výjimečně nesleduje pouze fotra s rodinkou, ale věnuje se i politice a tyrádám kolem korony, chvilkama poněkud nekorektní, ale jinak určitě nezklamal, nasmál jsem se celkem dost.

madem
27.12.2021 4 z 5

I když přišel covid teprve loni, tak číst tuto knihu mi přišlo jako dějepisný výlet do dávné minulosti. Už si ani nepamatuji,jaký byl začátek a věřím, že za pár let, až to bude celé za námi se tomu nasměji ještě více.
Ale i teď je kniha místy velmi vtipná.
A čím dál více oceňuji, že pan Landsman se naučil spisovatelskému řemeslu.

happy-smile
25.12.2021 3 z 5

Ale jo, nebyl to špatné. Taková jednohubka na pobavení nebo na čtení po částech při cestě do práce. Neurazí, nenadchne.

pch1976
22.12.2021 5 z 5

Skvělá satira, pobavila. Výborná kniha k odreagování po náročném dni. Žádné hloupé vtipy. Chytrý humor a nadsázka. Kniha 100% splnila, co jsem od ní očekávala. Velmi vtipné pasáže.

Lenny33
20.12.2021 3 z 5

Začátek byl zábava, pak už to bylo to stejné pořád dokola a vtip se nějak vytratil.

AlbionFoxyFox
17.12.2021 4 z 5

Moderního fotra čtu pravidelně, mám ráda humor plný nadsázky a od knihy jsem nečekala nic hlubokého nebo měnícího pohled na život. Byla to jednohubka k odreagování, vzpomněla jsem si na klíčové okamžiky covidového roku a jako učitelku mě nejvíce pobavil pasáže o online výuce, v důsledku které se u nás doma prudce zvedla spotřeba vína :) Takže s knihou spokojenost, co jsem čekala, jsem dostala a budu se těšit na další zážitky.

alzbeta4340
15.12.2021 3 z 5

Místy dost vtipné a trefné, ale na celý rozsah knihy to nestačí. A to i přesto, že kniha je docela útlá. Prostě život v karanténě byl, je a nejspíš i bude docela ubíjející, s tím nic nenadělá ani moderní fotr.

Denny456
06.12.2021 3 z 5

Pokud čtete od Landsmana první knihu, budete asi spokojeni. Je to průměrně vtipný a stále dobrý. Pokud čtete již druhou či další knihu, tak dostanete totéž co jste už četli, jen trochu jinak. Takže výsledek bude slabší. No a pokud si pamatujete na původní texty, třeba v časopisu Týden... tedy z doby, kdy tento časopis byl ještě ke čtení..., tak asi budete celkem zklamáni.

trudoš
04.12.2021 5 z 5

Dominik Landsman se přestal zabývat těžkostmi otcovství na mateřské, protože malý Čeněk už přestoupil ze školky do školy. Proto se dál ohánět tím, jak to má jeden těžké, když je doma na všechno sám, už tak nějak nelze. Ale protože Bůh se rád směje, prozradíme-li mu své plány do budoucna, zasáhla do života nás všech katastrofa mnohem větší než starosti, jaké může novopečený rodič mít s malým dítětem. Přičemž pandemie covidu-19 byla (a stále je) v porovnání s vládními nařízeními a postupy, překvapivě tím menším zlem…
Karanténa s moderním fotrem není sofistikovanou satirou, nýbrž takřka nostalgickým ohlédnutím za rokem, který jsme všichni považovali za šílený. Nepochopitelnému jednání politiků či obyčejných lidí se takhle s odstupem nejde jinak než nesmát, obzvláště v kontextu se současnou situací. Nejvíc přitom oceňuji, že autor nezlehčuje nemoc jako takovou, ale primárně reflektuje - s nezbytnou dávkou nadsázky - panické chování, své stejně jako svého okolí. Za mě nejlepší kniha v sérii.

ElizPetrova
04.12.2021 3 z 5

Já mám Landsmana a jeho sérii Moderního fotra velmi ráda, vždy se skvěle odreaguju a nahlas zasměju, což ale nemohu říct o této knize. Za mě se jedná bohužel o jeho nejslabší kousek, který se mi dostal pod ruce. Líbí se mi, že si z dnešní spíše zoufalé a smutné doby dělá legrácky, což je rozhodně vítané a osvěžující, i přesto jsem čekala více, vtipných momentů v knize bylo poskrovnu.

Marketplace
01.12.2021 3 z 5

Kvalita knížek moderního fotra dle mého názoru klesá. Jedná se spíš o knihu popisující život v prvním roce covidu v Čechách - takže politika, Babušák a spol. Čeněk je na pozadí. Bohužel je to spíš zesměšňování různých vládních rozhodnutí, která hodně lidí zná a většina byla spíš k pláči než k smíchu.

aki_f
27.11.2021 5 z 5

Za mne v této době hezky a lehce napsaná kniha s nadsázkou, ale nejspíš nebude pro každého.