Kapucínská krypta

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Významný rakouský spisovatel a žurnalista židovského původu zachycuje v románě životní otřes člověka, který s pádem rakousko-uherské monarchie ztrácí i životní orientaci. Potomek starého šlechtického rodu, vracející se zruského zajetí po první světové válce, shledává, že se v jeho podunajské vlasti všechno změnilo: hranice, lidé i životní formy. Tato skutečnost v něm vyvolá takový otřes, že kráčí celých dvacet let zahleděn do minulosti,symbolizované posledním místem odpočinku císaře Františka Josefa, kapucínskou kryptou, a po dvaceti letech stojí na prahu nové světové katastrofy bez nutné morální výzbroje. Dílo představuje volné pokračování nejznámějšíhoautorova románu Pochod Radeckého....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78223/kapucinska-krypta-78223.jpg 3.820
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Odeon
Originální název:

Die Kapuzinengruft, 1938


více info...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Kapucínská krypta

de_baques
23.05.2018

Výborná kniha, zvláště zde vyniká autorova schopnost vytvořit takřka neuvěřitelné postavy s prapodivnými vlastnostmi, které však působivě zapadají do příběhu a nepůsobí vůbec uměle. Tragický konec fungujícího soustátí R-U je dodnes záměrně zapomenutou a překrývanou kapitolou středoevropských dějin.

frantisek8863
08.09.2017

Kniha byla slušně čtivá a svým vyprávěním poutavá. Bylo příjemné nahlédnout do Rakouské rodiny z vyšší třídy před válkou a po válce. Zajímavé čtení o osudech aktéra, jeho okolí a měnící se době.


JeKa
22.07.2013

Volné pokračování Pochodu Radeckého. Tentokrát o vedlejší linii Trottů. Jedná se o další příspěvek k tématu zániku světa, který známe: tentokrát ve dvojí podobě, neboť v románu je pojednáno jak o rozpadu Rakouska-Uherska tak o anšlusu Rakouské republiky. Autor se k této tématice vrátil dokonce právě na základě tohoto druhého dramatického zážitku. Jedná se tak o jeho poslední knihu. Dobrý román, ale musím říct, že Pochod Radeckého mě přece jenom zaujal trochu víc. Proto ta jedna hvězdička dolů.