Kamoši, frajeri a láska nad hladinou

Kamoši, frajeri a láska nad hladinou https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/522123/bmid_kamosi-frajeri-a-laska-nad-hladinou-Sqe-522123.jpeg 4 237 51

Nová kniha známej autorky románov pre baby Kasie West s názvom Kamoši, frajeri a láska nad hladinou je treťou časťou trilógie o dievčatách, z ktorých každá má svoj sen, snaží sa získať priateľstvo, lásku i uznanie a popritom spoznáva samu seba. Sedemnásťročná Hadley by dala všetko na svete za to, aby mohla konečne plávať všetky štyri plavecké disciplíny, dostala štipendium na vysokú a mohla odísť z domu. Niežeby ju rodičia zanedbávali, ale tak sa sústredia na zachovanie pamiatky jej mŕtveho brata, až má pocit, že nad bratom, ktorého nikdy nevidela, nemôže vyhrať. Hadley sa pri tom aj so svojou najlepšou kamoškou Ameliou snaží odhaliť tajomstvo chalana, ktorý sa skrýva pod maskou postavy z filmového plátna. Dopisuje si s tajným neznámym, flirtuje so školským šašom a nevie zabudnúť na svojho bývalého priateľa. Každý z chalanov sa môže zmeniť na frajera. Ktorý to bude?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Slovart (SK)

Moment of Truth , 2020

Gabetka
14.03.2022 4 z 5

Autorku mám ráda, umí skvěle popsat své hlavní hrdinky, které jsou sympatické, plně chápete jejich trable a na konci knihy je jen neradi opouštíte. Tentokrát mě zaujalo i hledání identity kluka v masce Heatha Halla, které mělo zajímavé rozuzlení. A že víte, jak to dopadne a do koho se hrdinka zamiluje? No a, to k tomuto žánru přece patří.

naty_z_knihy
11.03.2022 5 z 5

Westovky jsou moje srdcovka. Od začátku do konce jsem chycená a neodložím knížku, dokud ji nedočtu. A ani tahle nebyla výjimkou, přečetla jsem ji za večer a neskutečně mě bavila. Je skvělé, že autorka zapojila do knihy tu nejtěžší věc, co může člověk udělat - postavit se vlastnímu strachu. Romantická linka byla skvělá a zasazení do plaveckého prostředí byla příjemná změna.️ Za mě super, pokud chcete oddechovku s romantikou, vřele doporučuju.

vinebitch
20.02.2022 5 z 5

Westovky miluju! Okamžik pravdy mi navodil pocit opravdového přátelství mezi Hadley a Amelií, líbila se mi i zajímavá zápletka s Heathem Hallem. Hadley mi přišla sympatická, svým způsobem :) Velmi povedená knížka na strávení neděle.

lenkazezapadu
15.02.2022 4 z 5

Okamžik pravdy pro mě byl okamžikem překvapení. Od Kasie West jsem v červnu četla Náhradního kluka, který se mi ale vůbec nelíbil I přes to jsem si řekla, že Kasie ještě jednu šanci dám. A vyplatilo se

Hlavním trhákem pro mě bylo, že hlavní hrdinka je plavkyně, a i když tam toho mohlo být možná o krapet víc, zklamaná nejsem
Moc mě bavilo pátrat po tom, kdo je Heath Hall. V půlce knížky jsem měla tip, Hadley si to pak myslela taky a jestli jsem to uhádla…? možná
Zapojení vážnějších témat, propojena s miloučkou feel good romantikou se fakt povedlo

4,5/5

Market116
05.02.2022 5 z 5

Musí být tak skvělý pocit vědět, co člověk v životě chce. Vědět čeho chce dosáhnout a za čím si tvrdě jde.
A v této knize je to krásně ukázané. Hadley ví, že chce být nejlepší plavkyní a vážně je v tom dobrá, jen bohužel žije ve stínu svého zemřelého bratra, kterého ani nepoznala. A i přesto, se s tím dokáže vypořádat, zvládne to a přitom ještě nečekaně najde svojí životní lásku...bylo jasné, že to bude Jackson...mě samotnou by okouzlil. Navíc jsem se v něm dost viděla...taky absolutně nevím, co chci v životě dělat, akorát já nejsem takový optimista a pohodář jako on bohužel...
Každopádně se mi tento příběh moc líbil, hádání kdo se skrývá za maskou bylo super a Kasie mi znovu potvrdila, jak skvělá autorka je. Její knihy si vždycky ráda přečtu. Jsou krásné.

jitka_dankova
30.01.2022 4 z 5

Oddechová kniha o pozvolném řešení jedné malé záhady a poznávání jednoho fajn kluka. A taky o odhodlání postavit se svým rodičům. Nepatří zrovna k mým oblíbeným romantickým knížkám, ale jako milé pročištění hlavy od náročné práce je prostě fajn. Neurazí, ale ani nejspíš moc nenadchne.

PetraBery
30.01.2022 4 z 5

Pěkná oddechová knížka na pár hodin, cílená na mládež. Hadley žije plaváním, je cílevědomá a zodpovědná. Ale to všechno proto, že žije ve stínu někoho jiného. Krásně zpracované téma, kdy máme strach říct svým nejbližším to, co nás opravdu trápí.

Litocha
28.01.2022 4 z 5

(SPOILER) Po několika lehkých zklamáních jsem zase moc spokojená. Obě hlavní postavy byly sympatické, rozuměla jsem jejich motivaci. To, že romantika je hodně v pozadí, mi naprosto vyhovuje. Přece jen už nejsem dospívající, takže spíše než číst si o prvních vzplanutích mě zajímá, jak se postavy poperou samy se sebou a se svou situací, jak si ujasňují, kdo vlastně jsou a co chtějí. A moc hezké bylo přátelství s Amelií.
Hadleyina matka byla děsná. Jasně, postihla ji noční můra všech rodičů, ale zakonzervovat se ve svém smutku na patnáct let a dávat mrtvému dítěti přednost před živým, to nemá s duševním zdravím nic společného (a její chování ohledně předávání cen je neodpustitelné).
Trochu skřípala Hadleyina starost o to, jaký by byl její vztah s bratrem. Při takovém věkovém rozdílu by jí byl spíš jako strýček. Než by začala pořádně brát rozum, byl by nejspíš z domu a potkávali by se jednou za čas, každý s odlišnými starostmi. Tohle mohla autorka vymyslet líp. Taky záležitost s maskou byla zajímavě vymyšlená, ale připadala mi nějaká nedopečená.
Celkově mi ale dělalo radost knížku číst, líbilo se mi, že je výborná na odreagování, ale přitom se nevyhýbá vážnějším tématům, a ochotně jsem Hadley držela palce.

Lucinka_000
22.01.2022 5 z 5

Jedna z nejlepších Westovek.

tereza7804
19.01.2022 5 z 5

Od Kasie je tohle docela novinka. Za mě to bylo něco trošku odlišného, než co jinak píše a bylo to ale vážně povedené! Čekala jsem lepší průměr a za mě je to snad jedna z nejlepších knih, co jsem od Kasie West četla (a to jsem četla vše, krom Štěstí v lásce)! V jejích jiných knihách je zápletka hrozně předvídatelná a prostě víte jak to víceméně dopadne (stejně to všichni čteme a milujeme :D, protože je to prostě i tak pecka!), ale v Okamžiku pravdy jsem do té doby, než se to vážně řeklo nevěděla, jak to sakra vůbec je a jak to dopadne!?
Furt ale beru ohled na to, že je to prostě jednoduché odpočinkové čtení, takže plný počet dát nejde, i tak jsem této knize ale dala poměrně vysoké hodnocení!
4,8/5
Vážně doporučuji!

Fortuna7
15.01.2022 5 z 5

Krásná oddechovka ve které se ale řešilo i vážné téma, což moc oceňuji :-). Také chci pochválit plavecké prostředí, to bylo velice originální a bavilo mě.
Kasie West prostě potvrzuje, že opravdu umí psát a já si každou její knihu moc užívám.
4,5/5⭐

Kekik
03.01.2022 5 z 5

"To, že nevidíš svoji budoucnost, neznamená, že neexistuje. Nemusíš vidět všechno jasně nebo vědět přesně, kam míříš, abys mohl jít dopředu. Prostě jdeš dál. A když tě budoucnost obklopí, tak víš, kde jsi, kam tě tvoje kroky dovedly."
Jsem ráda, že jsem na doporučení své švagrové četla knihu, aniž bych si spoilerovala. Stálo to za to.
Jak jsem již u autorky zvyklá, nejedná se o dívčí románek plný klišé. Její příběhy mi pokaždé dají něco víc. A Okamžik pravdy není výjimkou. Celý příběh má společného jmenovatele. Moc se mi líbí nápad, jakým autorka uchopila děj. Nechci se příliš rozepisovat, nelze se totiž vyhnout spoilerům. A proto jen napíšu, že rozhodně doporučuji knihu k přečtení.
Kasie West je prostě dokonalá autorka a její knihy mě rozesmějí, rozbrečí a vždy pohladí po duši.

Ella161
02.01.2022 5 z 5

Koukám, že jsem si vybrala dobře. Jsem strašně ráda, že jsem na autorku před třemi lety narazila, protože její příběhy jsou fakt jedinečné. Mám na nich ráda, že v tom nemusím hledat nic hlubokého (ale vždy tam něco najdu, samozřejmě) a že si u toho hezky odpočinu a vyčistím mysl. Přestanu myslet na svůj stres a na nepříjemné věci. Takový vliv na mě její psaní má, za což jsem jí moc moc vděčná. Takový únik z reality prostě potřebuje každý. Troufám si říci, že tahle kniha patří k autorčiným lepším dílům. Furt to nemá na P.S. Líbíš se mi, ale dost se to k tomu blížilo. Vlastně mi to tu knihu v něčem i připomínalo.

Teď k postavám. Jakson byl takový ťuňťa. Jemu by prostě nikdo nedokázal odolat, až na Hadley, očividně. Každopádně já jsem si ho vážně oblíbila jako všichni ostatní. On byl prostě uvolněný, přátelský a bezstarostný. Takové lidi ve svém okolí potřebujeme, konkrétně tedy já. Kéž bych nějakého takového Jaksona našla.
Hadley mi bylo strašně líto, ale hlavně jsem jí chápala. Chápala jsem to soutěžení mezi sourozenci a je to něco, co jsem sama zažila. Ačkoliv byl její bratr mrtvý, takže technicky vzato o žádné soutěžení nešlo. Ale ona to cítila jinak. A všechny ty její pocity jsem prožívala s ní. Hlavně takové to "že není dost dobrá”. Ona pro mě byla něco jako spřízněná duše a v tomhle případě mě mrzí, že je to jen fiktivní postava. I jí bych potřebovala ve svém okolí. Bychom pro sebe mohly být vzájemná podpora nebo tak něco Nicméně. Na ní se mi moc líbilo, jak byla cílevědomá. Na svém snu tvrdě pracovala a dost tomu obětovala. Ten její cíl pro ní byl na prvním místě a já jí jen záviděla tu odhodlanost ho splnit za každé situace.

Jo a moc se mi líbil ten nápad s překonáváním strachu. To bylo něco tak dokonalého. Je totiž pravda, že „Člověk je nejméně sám sebou, když mluví sám za sebe. Dejte mu masku a poví vám pravdu.” jak sám Jakson podotkl. Také se mi líbilo, že i já se snažila zjistit, kdo se pod tou maskou ukrývá a pár typů jsem měla, ale bylo to vlastně úplně jinak, což jsem nečekala. Takže jo, tohle vážně doporučuji.

Elulilinka1
02.01.2022 4 z 5

Po titulu Kluk odvedle, což bylo moje první setkání s Kasie West, jsem se asi trošku "namlsala"...

Na příběhu se mi dost líbila jeho nepředvídatelnost, která mě rozhodně nedokázala donutit knížku odložit. Ale ta zápletka s maskou... já nevím, asi mi to prostě přišlo trošku divné, proto jsem musela jednu hvězdičku strhnout. Postavy naštěstí příběh jako takový poměrně dost zachraňovaly, takže to nakonec zůstalo u krásných 4 ⭐.

tatafa
31.12.2021 4 z 5

Okamžik pravdy je román, který jasně ukazuje, že Kasie West patří mezi nejlepší autorky young adult romantických příběhů.

Příběh se příjemně čte, rychle utíká a v rámci možností svého žánru je i poměrně nepředvídatelný.

Osobně se mě tahle knížka zaujala tím, jak otevírá aktuální a poměrně závažná témata se kterými bojují (nejen) dospívající. Okamžik pravdy přináší dvě hlavní linky, které mohou přivést čtenáře k zamyšlení. První linkou či otázkou je strach - to jak si jej pojmenovat, jak ho překonat a nebo také, jak se s ním naučit žít. A druhým, poněkud těžším tématem, je smrt dítěte v rodině - jak se s ní vyrovnávají rodiče, jak se mohou cítit sourozenci, a také jaké škody mohou vzniknout, pokud se rodina nepokusí s touto tragédií vyrovnat nebo požádat o pomoc odborníky.

Knížce lze samozřejmě vytknout řadu klišé, generalizací a stereotypů se kterými zde autorka pracuje.

Přesto bych však chtěla román vřele doporučit nejen dospívajícím čtenářům, protože u téhle knížky se mohou zamyslet i podstatně starší čtenáři.

lena.o.knihach
13.12.2021 4 z 5

Tímto prohlašuji, že autorčina předchozí kniha Možná tentokrát, byl opravdu jen nějaký omyl, který se mi dostal do rukou, protože královna romantických příběhů je zpět.

Pořád u mě sice vedou knihy P. S. Líbíš se mi a Po tvém boku, ale i Okamžik pravdy se mi líbil. Díky této knize jsem na chvíli zapomněla na okolní svět a užívala si jednoduchý, vtipný a milý příběh ze středoškolského prostředí. Občas jsem celkem dost pociťovala, že už dávno nepatřím do cílové skupiny čtenářů, ale vůbec mi to nevadilo.

lily_maleckova
26.11.2021 4 z 5

Další Kasie!️ Je to jedna z mých oblíbených autorek, takže si ráda přečtu vše, co napíše. Tato její kniha byla mile počtení, měla zajímavý námět, bohužel však musím říct, že to je jedna z těch slabších knih od autorky. Každá kniha ale nemůže být nejlepší, takže se nic neděje a moc se těším na další knihu od autorky:)

Ketfl
25.11.2021 4 z 5

Tak tohle byl opravdu velice pěkný příběh. Čtení jsem si užila, ač je to pro mladší čtenářky, mě se styl psaní Kasie West opravdu líbí a určitě nejsem jediná, kdo si myslí, že tyto knihy potěší i starší čtenářky. Příjemně se to čte, většinou se řeší i nějaké téma - ať už v rodině, škole, nebo trable s láskou, takže příběh má hlavu, patu a i nějaký smysl. Myslím si, že tohle se opravdu povedlo. Moc ráda si od Kasie přečtu nějaký další příběh.

petusska01
25.11.2021 5 z 5

Prijemné milé čítanie pre mladšie ročníky, ale to mi vôbec nevadí. Kasie mám rada práve pre tú jednoduchosť, aj keď vždy sa dotkne aj vážnejších tém a príbehy nesú aj pekné posolstvá... Moorová mi teda zo začiatku prišla pekne odťažitá od sveta mimo plávania. Jej kamarátka Amelia s nou veru mala svätú trpezlivosť. A potom sa mi veľmi páčilo ako sa pomaly otvára a ako jej je v tom "ten chlapec" nápomocný. Nikto nie je dokonalý a to je tiež fajn motto.

laura
24.11.2021 5 z 5

To, že nevidíš svoji budoucnost, neznamená, že neexistuje. Nemusíš vidět všechno jasně nebo vědět přesně, kam míříš, abys mohl jít dopředu. Prostě jdeš dál. A když tě budoucnost obklopí, tak víš, kde jsi, kam tě tvoje kroky dovedly...

Krásné. Příběh, který máte přečtený za pár hodin, ale ještě dlouho vám po něm zůstane hřejivý pocit v srdci a úsměv na rtech. Milé, vtipné, čtivé, co víc si přát? Snad jen aby takových příběhů bylo víc...

Ačkoli už dávno nejsem cílová skupina, tohle bylo fajn a Hadley jsem fandila. Smála jsem se, brečela, byla jsem nedočkavá (a zvědavá) a taky překvapená. Vlastně jsem měla pocit, že tam jsem s ní. A že s ní všechno prožívám. A ten pocit se mi vážně moc líbil.