Kamarádky

Kamarádky https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/312818/bmid_kamaradky-W65-312818.jpg 4 12 5

Rodinný příběh z malého města. Dvě mladé hrdinky prožívají přátelství, zklamání a nakonec i šťastný milostný vztah.

NymphMaeve
12.08.2021 5 z 5

Krátký, ale moc krásný příběh dvou rodin - Kolářových a Bukovských, odehrávající se za dob totality. Jana a Marie jsou přítelkyně, a i když se jako ještě napůl děti, ne vždy dokáží vcítit do druhé, vyrůstají spolu. Mariiny rodiče se dostanou do nesnází a tak je vychovávána spolu s Janou a jejími bratry. Je krásné sledovat vývoj i osudy obyčejných lidí. Kniha je velmi čtivá i přesto, že neobsahuje moc zvratů v ději a napínavých částí, krásně plyne. Charaktery se vyvíjejí, vzájemně se od sebe učí a to pro mne tvoří tu poutavost v ději. Kniha je úžasná, stejně jako jiné autorčiny knihy. Děkuji za ně a těším se na další.

alnahu
08.07.2019 5 z 5

Tentokrát jsem sáhla po knihách po mojí mamince ,která byla také velká čtenářka a připomněla si krásné příběhy od paní Javořické a tehdejší dobu,jak se žilo.
V tomto příběhu se seznámíme s kamarádkami Janou a Maruncou ,každá z jiné rodiny jedná z chudé a ta druhá žije v blahobytu a samozřejmě ji ta z chudší rodiny závidí.Ale všeho je jen do času ,než vyjde najevo z čeho rodina zbohatla, otce zavřou pro zpronevěru a matka spáchá sebevraždu.Marunu žádný z rodiny nechce ,protože je tímto dívka poznamenaná a tak se ji ujmou rodiče Jany a starají se o ni dokud nepropustí otce.I když je to příběh z dávné doby i dnes se může stát v jakékoli rodině a nikdo z nás neví,jak by se zachoval.

Zlatinka.Emilly
17.04.2018 5 z 5

Nostalgie ze starší doby. Vydáno sice roku 1994, ale protože jde o 'do té doby nevytištěnou' prózu z pozůstalosti, může jít o padesátá, šedesátá léta. Dívčí románek, takové pohlazeníčko. Život byl v té době klidnější, děti poslušnější svých rodičů, rodiče zodpovědnější pro rodinný život. Kam se to všechno podělo?

TaLu
05.08.2015 5 z 5

Jeden z románů od autorky, který by se nechal popsat jako dívčí románek.
A dokázala ho napsat velmi dobře.

kika 13
13.04.2013 4 z 5

Pohodový román,dobře se čte.

Vlasta Javořická
česká, 1890 - 1979