Kam zmizla Rebecca

Kam zmizla Rebecca https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463027/bmid_kam-zmizla-rebecca-hrF-463027.jpg 4 480 149

Christopher a Rebecca sa spoznali už v detstve, keď žili na takmer idylickom ostrove Jersey pri francúzskom pobreží. Priateľstvo časom prerástlo v lásku a zdalo sa, že dvojicu nič nerozdelí: ani sebeckí rodičia, ani nádejný snúbenec z dobrej rodiny, ktorého si priviedla z pobytu v Anglicku. Keď však na ostrov dorazí druhá svetová vojna a s ňou Hitlerov program konečného riešenia židovskej otázky, situácia sa drasticky zmení. Nacisti deportujú Rebeccu aj iné židovské rodiny do Európy a vzápätí niet po nej ani stopy. Christopher sa s celou rodinou presťahuje do rodného Nemecka a dobrovoľne vstúpi do SS, aby vyhľadal a ochránil milovanú ženu. Po základnom výcviku sa dá odveliť do Auschwitzu, ale Rebeccu tam nenájde. Jeho úlohou je dohliadať na peniaze odcudzené ľuďom zomierajúcim v plynových komorách a odosielať ich do Berlína. Christopher neúnavne pátra po Rebecce, hoci sa tak vystavuje smrteľnému nebezpečenstvu. Pomery v koncentračnom tábore mu ráňajú dušu, a keď sa mu nedarí zachrániť svoju lásku, pomáha iným. Kontrola nad tokom peňazí mu ponúkne nečakané možnosti. Nájde však v sebe dostatok sily, aby prijal úlohu, ktorej splnenie by mohlo navždy zmeniť nielen jeho život, ale aj život mnohých ďalších? A kam vlastne zmizla Rebecca?... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Ikar (SK)

Finding Rebecca , 2014

klaraj093
21.03.2020 4 z 5

Růže se mi líbila více.. Postrádala jsem tu větší napětí, když je to takové téma.. Příběh nebyl špatný, ale místy mi to přišlo zdlouhavé.. Dávám plus za happy end..

Blazule
20.03.2020 4 z 5

Téma knihy mě ihned zaujalo, nicméně samotný příběh mi přišel natolik nepravděpodobný, že žádný wau efekt a čtení jedním dechem se nekonalo. Dokonce jsem knihu na pár dní odložila. Nicméně oceňuji ideální konec.

Ajina76
19.03.2020 5 z 5

Jednim slovem. Pecka. Krasny pribeh dvou lidi. Ale zaroven jsou vykreslena zverstva zpusobena fasisty. Mohu jen a jen doporucit.

JessieEx
17.03.2020 4 z 5

4,25*
Nějak mám pocit, že jsme poslední dobou až přehlceni příběhy kombinujícími osudovou lásku a koncentrační tábory (a vždycky je to Osvětim...), a tak už na mě bohužel tyhle knihy nepůsobí takovým tím "wow" dojmem. V tomhle byla prostě "Růže bílá, černý les" lepší a je dobře, že ji u nás vydali dříve.

Neopovažuji se tvrdit, že se nejedná o silný příběh. Já jsem si párkrát rozhodně pobrečela :) . Napsaný je taky výborně.
Nějak mám ale pocit, že ti Dempseyho hrdinové mají vždycky z pekla štěstí...

Trošku mi v knize vadilo, že autor nečekaně usekl Christopherův "pobyt" v Osvětimi a přenesl se o jedenáct let dopředu. Působilo to na mě trochu neobratně a já si říkala "cože?"
Naštěstí jsme se zpětně dozvěděli, co vše se mu v tom mezičase přihodilo a za samotný konec musím přidat alespoň čtvrt hvězdičky.

Tleskám autorovi za další skvělou knihu, která i bez "wow efektu" stála za to, bavila i dojala a já ji musím doporučit!
Ač podobné Tatérovi z Osvětimi, mnohonásobně lepší!

P.S. Christopherův táta Stefan byl jednou z nejsympatičtějších postav, které jsem kdy v knihách potkala!

Knihomolka97
16.03.2020 5 z 5

Růže bílá, černý les se mi líbilo o něco málo víc, ovšem i tento příběh mě chytil za srdce. Ukápla mi ne jedna slza, při některých situacích mi naskočila i husí kůže, bylo mi z toho fakt špatně a smutno. V Osvětimi jsem byla, tím to pro mě bylo horší, protože jsem si dokázala ty odporné hrůzy živě představit. Až do samého závěru jsem ale doufala ve šťastný konec.

lisell
14.03.2020 5 z 5

Eoin Dempsey nezklamal. Poutavě napsaný příběh, u kterého sedíte se zatajeným dechem a celou dobu se modlíte, aby to sakra aspoň dobře dopadlo. Moc se mi líbí, že válku ukazuje i z jiné strany. Ne vždycky je všechno tak, jak na první pohled vypadá. Ale Růže bílá, černý les pro mě osobně byla o chlup lepší.

pavlanosko
14.03.2020 5 z 5

Na tuhle knížku jsem se dlouho tešila. Musím přiznat, že Růže bílá, černý les se mi líbila trochu víc. I přesto však nejsem vůbec zklamaná. Rozhodně stojí za přečtení :)

kytarka
11.03.2020 5 z 5

Jedním slovem wow... tohle bylo něco tak skvělého! Prosím ještě. Od spisovatele jsem četla i Růže bílá, černý les, ta se mi malinko líbila více. Každopádně tahle je taky moc skvělá. Nebudu se nějak rozepisovat k ději, to si každý čtenář užije sám. Stačí asi jen, že budete potřebovat kapesníky a užijete si krásnou knihu.

Marekh
07.03.2020 5 z 5

Od autora jsem četl knihu RŮŽE BÍLÁ, ČERNÝ LES, která se mi líbila, a tak jsem se rozhodl, že se pustím také do četby této knihy. Nalákala mne také anotace knihy. Kniha se mi líbila, knihu jsem zhltnul na jedno posezení, knihu hodnotím na 5*. Jedná se o první knihu (debut), kterou autor napsal.

Příběh Christophera a Rebeccy je smyšlený. Obdivoval jsem Christophera, který dobrovolně vstoupil do služeb SS, aby nalezl Rebeccu v koncentračním táboře Osvětim. Christopher vykonává práci účetního, má hodnost obersturmführerza, zažívá hodně krušných chvil, snaží se pomáhat lidem a stále myslí na svoji celoživotní lásku, kterou chce najít za každou cenu. Christopher prokázal v nelehkých situacích, ve kterých se ocitl, statečnost, dokázal jednat pružně, získal si moje sympatie. V knize se seznamujeme také s rodinami hlavních postav.

V knize jsem našel pár pravopisných chyb nebo překlepů. Některé věty na mě působily krkolomně, ale to jsou jen drobnosti, nad kterými lze přivřít oči. Na počátku knihy se nachází NĚMECKÉ HODNOSTI A POJMY. Přebal knihy je také moc pěkný.

Citáty, které mne oslovily:

„Tak ti tedy o lásce řeknu něco já,“ prohlásil prudce muž. „Je to čirá lež, kterou neustále opakují ženy jen proto, aby mohly na tomhle světě ovládat muže.“

Jediná věc, která tě dokáže zbavit bolesti, je uzdravení, a jediný způsob, jak se uzdravit, spočívá v tom, že se zřekneš nenávisti a začneš odpouštět.