Kam se poděl můj sýr?

Kam se poděl můj sýr? https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/97448/kam-se-podel-muj-syr-pro-mlade-97448.jpg 4 540 102

Úžasný způsob, jak se změnit a zvítězit! Kam se poděl můj Sýr? je podobenství, které odhaluje hluboké pravdy o změně. Je to zábavný a poučný příběh o čtyřech zajímavých postavičkách, které žijí v "Bludišti", kde hledají "Sýr", který je živí a zároveň jim přináší štěstí. Čtyři postavičky Čmuchalka, Cupitalka, Leňo a Beňo se chovají stejně jako lidé. Sýr je metaforou toho, co v životě chceme, ať už je to zaměstnání, partnerský vztah, peníze, dům, svoboda, dobré zdraví, společenské uznání nebo duševní vyrovnanost. Bludiště je místo, kde hledáme to, co chceme - organizace, pro kterou pracujeme, rodina nebo společnost, ve které žijeme. Postavičky v příběhu čelí náhlé změně. Jedna z nich, která se nakonec vyrovná se změnou úspěšně, napíše na zeď bludiště, co se naučila. Až uvidíte nápis na zdi, naučíte se přistupovat ke změnám novým způsobem, jenž zmírní stres ve vašem životě a přinese Vám znovunalezené štěstí. Příběh je určený pro všechny věkové skupiny. Můžete jej přečíst za hodinu, ale jeho hluboká moudrost Vám zůstane na celý život.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Pragma

Who Moved My Cheese? , 1998

majikkn
23.03.2016

Tato kniha jak říkáte nebyla nic světoborného ale můžeme se alejspoň zamyslet nad tím jaký je náš sýr so pro nás znamená.
Takže knize bych dala tři hvězdičky víc asi ne.

Zajda
24.12.2015 odpad!

Takovýhle ptákoviny by se měly házet do krbu. Ta kompozice je vyloženě literární arcizločin. Bože, jak neuvěřitelně průhledná tahle stupidnost je, kdyby autor měl sebeúctu a snažil se to aspoň trošičku maskovat. Ale on mi dokonce nutí i "správnou interpretaci" vlastního díla. Zvracím sýr ještě teď...

hana1070
18.11.2015 2 z 5

Naprosto příšerný nový překlad... První odstavec: „Příběh Kam zmizel můj sýr? vytvořil Dr. Spencer Johnson, aby mu pomohl vyrovnat se se složitou změnou v jeho životě. Ukázal mu, jak vzít jeho měnící se situaci vážně, ale aby nezvážněl příliš“

Jinak si umím představit, že knížka (v adekvátním překladu) může být docela dobrou četbou třeba pro studenty středních škol. Takový úvod do self-help literatury, který ukáže, že je dobré být aktivním, že jedna zkažená šance neznamená konec světa. Jinak je to prý oblíbená kniha, která se dává zaměstnancům při organizačních změnách a propouštění… Hmm, dostat zrovna tuhle knihu, to by se mě asi dotklo:-(

Liv
13.09.2015 5 z 5

Úžasná to kniha! Jednoduchá, dobrá i pro méně nadšené čtenáře, obsahuje jednoduché ale zároveň velmi důležité myšlenky.

Pavlina.13
29.05.2015 5 z 5

Nerada čtu naučné věci, když jsou psané stylem učebnice. To ovšem není případ této knihy. Je to příběh lehký,krátký a velmi zajímavý. Máte pocit, že čtete obyčejný příběh, ba i dokonce pohádku, ale není to tak. Kniha je plná poučení a myslím, že i dobrých rad do života. Velmi oceňuji formu jakou je napsána, nezačne nudit a něco ve vás zanechá. Stojí za to si jí přečíst. Navíc vám to zabere jen půl hodinky. xD

Karnager
07.05.2015 5 z 5

Kniha útlá, psaná velkými písmeny a hodně stránek nese obrázek sýra :) ale čte se to samo, člověk se tam najde a když chce tak tam najde i myšlenku na které může stavět :)

Kamcatak
15.02.2015 5 z 5

"Co byste udělali, kdybyste se nebáli?"

Díky knize jsem si uvědomila jak mnoho věcí (které by jistě byly pro mě, můj život a osobní rozvoj prospěšné) jsem zavrhla kvůli nějakým obavám, ať už malým nebo velkým - vlastně jen proto, že jsem srab.
Ten stejný den, co jsem knihu přečetla, jsem udělala rozhodnutí, že se pustím do něčeho, co jsem dlouho odkládala a zavrhovala.
Poselství této knihy by si každý měl vrýt do své paměti, do svého srdce a každý den, před každým malým nebo velkým rozhodnutím si ho připomenout a nechat se jím vést celý život.

Targa Dall
23.11.2014 5 z 5

Ačkoli nemám moc rád knihy o osobním vývoji, tato byla fajn (za 5 *). "Kniha" je velmi stručná, a jak to bývá, příběh je velmi hutný. Upozorňuje nás na nutnost vnímat změny, akceptovat je a měnit se s nimi. Změn se bojí každý. Příběh mě donutil k zamyšlení a o tom to je :)

Doporučuji.

Anya636
20.11.2014 3 z 5

Od knihy jsem jaksi očekávala trošku víc, vzhledem k častým doporučením k jejímu přečtení od Pánů Manažerů. Zaskočila mne její velikost a jednoduchost. Nicméně je hezké si všechny klasické poučky vměstnat do jednoho motivačního příběhu a některé citáty si určitě zaslouží pověšení na nástěnku hned vedle 4 dohod, aby se na ně "cestou" nezapomnělo....

Zlodějka knih
21.08.2014 5 z 5

Honba za naším vlastním sýrem mě doslova nadchla. Občas jsem se z jedné stránky vracela na druhou, protože mi připadalo, že mi něco uniká. Až jsem se dostala na samotný konec věděla jsem, že to něco mi celý život protéká mezi prsty a je na čase s tím prostě něco udělat a nečekat až to někdo udělá za mě. Takže za mě tuhle knihu vřele doporučuji ať si z ní každý odnese to, co potřebuje a podělí se o své poznatky a nebo nechutě, které v knize našel...

Carcoolka
28.04.2014 4 z 5

Knížka o pár stránkách....příběh, ani sama myšlenka ostatně, není nic světoborného či objevného, ale každopádně donutí čtenáře zamyslet se, uvědomit si to, co dávno ví a hlavně začít s tím něco dělat...
Aneb nikdo nehcce být Leňo.... (o:

hannah2000
21.03.2014 4 z 5

Zajímavé. Určitě stojí za přečtení a zamyšlení. Vystihuje dnešní svět. Nikdy není nic jisté, ať si to přejeme sebevíc. Škoda.

Njzy
02.02.2014 5 z 5

Kniha je velice zajímavá, příběh samotný je pperfektní a samotný účel proč napsat knihu je také hodný k zamyšlení. rozhodně DOPORUČUJI !!!!

Jonny
29.12.2013 1 z 5

V knížce je jedna myšlenka která stojí za povšimnutí, a sice: "Co bych dělal kdybych se ničeho nebál?" Zbytek považuji za postradatelný. Samotný příbě se sýrem je zajímavý. Ale nechápu proč kvůli němu vydávat knihu o stu stránek.

Monnyska
15.08.2013 5 z 5

čekala jsem zcela něco jiného, ale překvapilo mě to natolik, že jsem o tom musela přemýšlet :) po mém přemýšlení, kdo vlastně jsem, jsem zcela určitě Beňo :) tedy doufám v to, samozřejmě jsem knihu četla než jsem šla spát a pak se mi zdálo a krásném až strašidelném sýrovém bludišti a strašně dobrém sýýýru :)

lushi
12.06.2013

Očekávala jsem strhující, motivační příběh, namísto toho jsem se chytala za hlavu nad překladem a zvolenými jmény (Leňo a Beňo? vážně?). Vyprávění mě tedy vůbec nebavilo, neseděla mi jeho "americká" forma, která na základě zkušeností obyčejných lidí vnucuje čtenářům nový způsob myšlení.

Anne Leyyd
14.05.2013 5 z 5

Knížka se mi moc líbila. V jednoduchosti je kolikrát skryto více geniality než ve všech možných vykonstruovaných složitostech. Přečteno za hoďku a něco.

Určitě velmi dobrý způsob, jak změnit pohled na život a najít Nový Sýr. Rozhodně inspirativní, ale chce to odvahu… Upřímně musím říct, že střídám Leňa a Beňa – podle toho, jak se mi kdy chce… No, budu se snažit být více Beňem :-)

rakytnik
08.02.2013 4 z 5

Tato kniha popisuje lidské chování ve spojitosti se změnami.
Doporučil bych ji jako povinnou četbu na základní škole, jelikož tak zábavnou formou popsat něco tak zásadního v lidském životě snad ani nejde.
Taky jsem našel svůj sýr, a co vy???

Dixinka
29.12.2012 4 z 5

...poučné, našla jsem svůj Sýr.

dalimoni
30.09.2012 4 z 5

Podobenství, ve kterém si každý najde to své (Ten svůj sýr), určitě zajímavé, každopádně bajka či podobenství mluví o věcech, které po přečtení jsou všem jasné, akorát se jimi málokdo řídí :-).