Kalné vody

Kalné vody https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/157174/kalne-vody-157174.jpg 4 129 18

Kay Scarpettová série

Na scéně je opět známá dr. Kay Scarpettová. Tentokrát vyšetřuje smrt mladíka, který se zdánlivě utopil při potápění. Kay pracuje v neznámém prostředí, navíc čelí urážkám místních strážců zákona, jimž se nelíbí její způsoby. V případu se objeví rozpory, vloží se do něj FBI a Kay narazí na stopu nebezpečných plánů - ve hře je terorismus celosvětového dosahu. Až když vypjatá scéna v závěru odhalí všechny záhady, čtenář si teprve vydechne: napětí ho neopustilo na jediné stránce. ... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Cause of Death , 1996

Bedřich63
09.06.2023 3 z 5

Pro mě byl tento díl nezajímavý, skoro až nudný. Jako kdyby tento díl autorka psala z povinnosti. Popisy osob, vztahů, prostředí podávány tak trochu reportážním způsobem. No a to, že čtveřice hlavních postav řeší i možnou jadernou katastrofu a mají tam navíc hlavní roli, zavání tak trochu superhrdiny. Kay je tak ale profilovaná i v předchozích dílech.
Dám této sérii ještě šanci, snad se v dalším díle dočkám kvalitnějšího příběhu.

TeaPeter
12.10.2022 3 z 5

Čtení této knihy mi šlo jak psovi pastva. Motiv sekty byl zajímavý, ale plynulost děje ubíjely detaily nepříliš harmonického vztahu Kay a Lucy (jedna paličatá, druhá na zabití - tak co z toho může být). A ten konec jak z céčkového thrilleru... Přemýšlím, jestli mám vůbec dát šanci dalšímu dílu.

ivzu77
24.07.2021 4 z 5

Tak za mne další super příběh, četlo se to úžasně. Kay, Marino a Benton jsou skvělé postavy. Jdu hned na další díl série.

bigben
04.04.2021 4 z 5

Příjemná detektivka, žádné bestiální vraždy, úporná hlavní hrdinka...jen ten příběh mě moc neoslovil...obsazení jaderné elektrárny vyřešila v podstatě sama a rychle..

georginaa
08.11.2020 5 z 5

Dalo by se říct, že každá fanatická sekta je sama o sobě hrozba. Jsou tak sehraní, neviditelní, že je těžké je vždy odhalit. Dokud ovšem nepřijde chyba, kterou Kay odhalí a vše vede k utajovanému vyšetřování. Opět čtivá kniha plná napětí.

gambinka87
02.03.2020 2 z 5

Dostala jsem pár knih k Vánocům, bohužel ne od začátku, ale i tak mne to bohužel moc nenadchlo. Kniha má dobrý potenciál, zajímavý příběh a zápletku (ta finální je nakonec zajímavější než vyšetřování předešlých mrtvol), ty nejsou ale úplně ideálně využity. Za mě jsou příliš ručivé či nezajímavé odbočky do osobního života Kay a často nicneříkající dialogy.

lancelot
26.09.2019 3 z 5

Další kniha od Cornwellové, ale opět nemůžu hodnotit výše, než jen na tři hvězdy. Začátek a půl knihy celkem fajn čtení, kde bych i dal víc hvězd. Škoda , poslední část knihy mě moc nebavila a nepřišlo mi to moc reálné.

Bediczek
19.07.2018 4 z 5

3,5 * lepší průměr. Kay je typická Marry Sue. Na knize je zpočátku zábavné mysterium utonulého potápěče, které ale když se odhalí, klesne kvalita o třídu.

moudivlacek
30.05.2018 4 z 5

Další dobrý příběh s Kay, je neuvěřitelné, co se vše vyvrbilo a na co vše Kay přijde díky jedné mrtvole, o které se Kay někdo pokouší přesvědčit, že to vlastně je jen nehoda. Ale Kay něco nehraje, záhy do toho zasáhne i Lucy, řeší se tu i budoucnost vztahu Kay a Bentona, prostě stále se něco děje.
Každopádně tématika tohoto druhu zla je čím dál víc aktuálnější a to mě děsí.

Kerberos
18.06.2017 4 z 5

Dobré,ale aby z Kay nebyl nakonec nebyl superhrdina

Miruš
10.05.2017 5 z 5

Další ze série skvělých knížek této autorky ;-)

Radous
09.04.2017 3 z 5

První poloviny knihy slibuje kvalitní detektivku, pak se to začne ubírat trochu nečekaným směrem. Finále je jak z tuctového béčkového thrilleru. Škoda, už jsem si říkal, že došlo konečně ke zlepšení. No nic, tenhl vlak jede dál.

renefer
14.02.2017 3 z 5

Slabší díl, začátek byl vcelku slibný, ale konec ve spojení s teroristy, osvobozením a rychlým závěrem takový nějaký nedodělaný...

LutherKing
20.02.2016 4 z 5

Celkem dobré pokračování.

nova8907
12.11.2014 2 z 5

Mám ráda knihy od Cornwelové,ale zrovna tato se mi nečetla tak dobře,jako ostatní.Více politicky založená a chvílemi jsem ani nevěděla o čem čtu..Pro mě jedna z horších knih od této spisovatelky.....

kalache
25.01.2014 3 z 5

Hlavně, že to dobře dopadlo.....

astroweb
21.01.2014 3 z 5

Nebylo to vyloženě nezáživné, z počátku příjemné překvapení, pak trochu příliš popisné a finále z nukleárními teroristy poněkud nadsazené.

mechulka
11.01.2014 5 z 5

Další kniha s Kay, která mě nezklamala. Napínavá kniha až dokonce.

Patricia Cornwell
americká, 1956