Kafe @ cigárko

Kafe @ cigárko https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262411/mid_kafe-a-cigarko-262411.jpg 4 1697 425

Jak v době blogové vytvořit ze svého blogu fenomén, který se pro zástupy čtenářů stane čtvrteční drogou? Jak přetavit spontánní (rozuměj úplnou náhodou vzniklý) nápad v prestižní Magnesii Literu? A jak dosáhnout toho, že vám lidi za celý rok nenapíšou jediný negativní ohlas? Jednoduše: především nesmíte mít nic z toho v úmyslu. Právě naopak! Vy musíte jen tak mimochodem uskutečňovat sen o vlastním blogu, aniž byste si stavěli jakékoli vyšší cíle. Pak už zbývá jen pár dalších předpokladů: důvěrně znát svět, o kterém píšete. Psát tak, aby se všichni aktéři popisovaných příhod poznali, a cítili se polichoceni či pobaveni, nikoli dotčeni. Musíte být vtipná a inteligentní a psát tak dobře, že vaše články vyhledávají i lidé, kteří by za jiných okolností žádný blog ani historky z hereckého zákulisí nikdy nečetli (ze zásady). A hlavně – musíte umět shodit sama sebe a dělat to s takovým šarmem a grácií, že všechny vaše chyby a trapasy budou čtenáři milovat. Zkrátka a dobře: musíte psát jako Marie Doležalová. A když se k tomu přidají geniální ilustrace Jana Hofmana, vznikne kniha, kterou prostě chcete mít. Kterou chcete dát jako dárek. Protože tahle kniha vám zvedne náladu tak jako žádná jiná!... celý text

olívoil
01.11.2018 5 z 5

úžasný relax při četbě této knihy

EvikU.
31.10.2018 4 z 5

Musím říct, že mě to bavilo. Marie je lidská, přátelská, umí se zasmát svým chybám. Příjemné čtení.

Áňa 998
23.10.2018 5 z 5

Skvělá kniha, bavila jsem se :)

hroneczek
17.10.2018 5 z 5

Tato kniha je velice milá, příjemná, oddechová ale také vtipná a upřímná. Ukazuje svět divadla a filmu z té druhé, divákům neznámé, strany. Své trapasy autorka popisuje tak, jak se i každý z nás v obdobné situaci cítí, takže s ní musíte soucítit a se smíchem souhlasit.

Měňavka
17.10.2018 5 z 5

Upřímně, nejsem vůbec fanouškem blogových autorů. Mám pocit, že to zabíjí klasickou a kvalitní četbu na papíře. Ale musím říct, že tato kniha se mi do rukou dostala náhodou, aniž bych cokoliv tušila o jejím původu a obsahu, takže jsem se do ní začetla a pak jsem byla velice mile překvapená. Moc jsem se pobavila a dočetla se o tom, že herečka je taky jenom člověk, co má běžné starosti nebo trému. Navíc je autorka velice nápaditá a píše čtivě. Když to srovnám např. s P.S od Geislerové, toto je jednoznačně úplně jinde a o dost lepší. Magnesii Literu si to určitě zaslouží. Též chválím originální a trefné ilustrace. Milá oddychovka. Doporučuji!

DejnaDee
11.10.2018 3 z 5

Pohodička ke kafíčku a k pousmání, bylo to přijemné čtení, které dokázalo odreagovat od starostí všedních dnů.

veronika8042
08.10.2018 3 z 5

Pohodová kniha, kde jsem si odpočinula, ale již znovu se k ní nevrátím. Jednou stačilo :)

zimka.r
03.10.2018 3 z 5

Pohodové večerní čtení o zákulisí herectví :) Občas jsem se i zasmála, takže opravdu pohodové :)

Tucaka
02.10.2018 4 z 5

Kafe @ cigárko bylo pro mě příjemným rozptýlením od mé klasické četby fantasy knih. Abych pravdu řekla, četla jsem ji pouze pro splnění čtenářské výzvy, i přes to mě Marie Doležalová velmi překvapila svým talentem vystihnout nejen každodenní rutinu herectví, ale i vykreslit vtipnost "normálního" života.

Jessybelle
30.09.2018 3 z 5

Jako těšila jsem se na ni, ale celkem zklamání. Místy to bylo vtipné, místy trapné... Už dlouho se mi nestalo, abych si přála u knížky mít to za sebou...

Němka138
24.09.2018 4 z 5

Odpočinková četba. Přečteno za jeden den na pláži. Občas vtipné, občas ze života :)

zbožňuju_knihy
21.09.2018 3 z 5

Nedočetla jsem, ale myslím, že nevadí. Mělo to být humorné a ze začátku bylo, postupem knihy mne to nějak přestalo bavit.

Richisa
18.09.2018 4 z 5

Příjemné čtení o tom, že nikdo není dokonalý. Některé příběhy jsou čistě herecké, v obdobách jiných jsem se viděla. Pobavila jsem se.

orson
13.09.2018 3 z 5

Je mi líto, ale tuhle knihu jsem nedočetl, ač jsem se na ni docela těšil :( Přišlo mi to tak nějak o ničem a rádobyvtipné.

niknikita
12.09.2018 5 z 5

Ze začátku jsem četla docela se zaujetím, potom jsem knihu dala stranou a vracela se k ní jenom jako k doplňkové záležitosti, když jsem potřebovala trochu odskočit od vážnějších témat. Každopádně je to zábavný pohled do zákulisí herercké profese, svěží a vtipné vyprávění.

janulka1310
05.09.2018 5 z 5

Vtipné, trefné, prostě odpočinková četba :)

Terrez93
04.09.2018 3 z 5

hodne oddechove cteni..nektere pasaze usmevne, ale vetsina knihy me nijak nezaujala..rozhodne uz znovu cist nebudu

mandari
02.09.2018 5 z 5

Super oddychovka :-)

Janchen
01.09.2018

Originální dílo od mladé herečky. Přináší nám pohled do jejího profesionálního i osobního života. Autorka vše píše s humorem a lehkostí, až si občas říkáte, že přemýšlí jako vy. Přibližuje a odkrývá nám tajemný svět herců a hereček, ať už ve filmech, reklamách, konkurzech, či na divadle. Velice originální a zajímavé dílo, které přináší řadu zajímavých informací.

dancadragneel
26.08.2018 4 z 5

Velmi pohodové čtení, které pobaví. Musím říct, že mě kniha prekvapila