Kafe @ cigárko

Kafe @ cigárko https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/272889/bmid_kafe-a-cigarko-267-272889.jpg 4 1697 425

Jak v době blogové vytvořit ze svého blogu fenomén, který se pro zástupy čtenářů stane čtvrteční drogou? Jak přetavit spontánní (rozuměj úplnou náhodou vzniklý) nápad v prestižní Magnesii Literu? A jak dosáhnout toho, že vám lidi za celý rok nenapíšou jediný negativní ohlas? Jednoduše: především nesmíte mít nic z toho v úmyslu. Právě naopak! Vy musíte jen tak mimochodem uskutečňovat sen o vlastním blogu, aniž byste si stavěli jakékoli vyšší cíle. Pak už zbývá jen pár dalších předpokladů: důvěrně znát svět, o kterém píšete. Psát tak, aby se všichni aktéři popisovaných příhod poznali, a cítili se polichoceni či pobaveni, nikoli dotčeni. Musíte být vtipná a inteligentní a psát tak dobře, že vaše články vyhledávají i lidé, kteří by za jiných okolností žádný blog ani historky z hereckého zákulisí nikdy nečetli (ze zásady). A hlavně – musíte umět shodit sama sebe a dělat to s takovým šarmem a grácií, že všechny vaše chyby a trapasy budou čtenáři milovat. Zkrátka a dobře: musíte psát jako Marie Doležalová. A když se k tomu přidají geniální ilustrace Jana Hofmana, vznikne kniha, kterou prostě chcete mít. Kterou chcete dát jako dárek. Protože tahle kniha vám zvedne náladu tak jako žádná jiná!... celý text

Magrata15
10.09.2016 4 z 5

Fajn oddychovka. Knížka se mi četla dobře a pobavila jsem se u ní.

LadyCharlene
08.09.2016 3 z 5

Podle mě je tato kniha až moc přeceňovaná. V některých částech mi připadalo, že jsem malý hloupý žáček, který poslouchá "Velkou Paní Hérečku". Možná je to tím, že neznám autorčinu osobnost, takže nejsem si zcela jistá její ironií, vtipem, nebo vážně myšlenou informací, i když mám pocit, že v této knize není vážně myšleno nic. Byla to taková oddechovka, kterou jsem zfoukla během tří čtyř dní, hloubku myšlenky zde hledat nemusíme, vracet se k ní taky nebudu, jenom mě překvapuje to literární ocenění...

trynitrix
07.09.2016 5 z 5

Čtenářská výzva 2016: 9. Kniha od veřejně známé osobnosti (ne spisovatele)

Tuto knihu jsem si vybrala náhodně ohledně výzvy a ani jsem nevěděla co mě čeká a byla jsem hodně příjemně překvapená.
Jak Marie vše popisuje, jak to doopravdy funguje za oponou hereček, super a doporučuji :-)

claire8889
06.09.2016 4 z 5

Marušku jsem znala již z jejího blogu. Bohužel jsem jej navštěvovala jednou za čas. A proto, když jsem se dozvěděla, že vydala svou knížku, tak jsem neváhala a hned jsem ji musela mít. Ano, je prostě super mít ve sbírce takhle krásně vyšperkovanou knížku. Ale co je nejdůležitější, že Vás zaručeně rozesměje, ať máte sebehorší den. Snad jen tři povídky mne nerozesmály. Jinak vážně super.

rubit
02.09.2016 4 z 5

Prostě taková milá a vtipná knížka ke kafíčku :-)

kikies
30.08.2016 4 z 5

Příjemné, milé a vtipné.... Maruška by rozhodně měla psát dál, protože jí to jde od ruky, ale knižně by asi měla zkusit něco jiného, trochu víc provázanějšího, tento styl je opravdu vhodný především na blog. Upřímně doufám, že se pokusí i o něco víc :-) Netradiční formát knihy mě zaujal, ovšem i já se přesvědčila o jeho obrovské nepraktičnosti, kniha se vážně špatně drží, dobře se čte leda u stolu, či v leže na břichu, prostě musí ležet. A ilustrace jsou výborné, mnohdy mě pobavily dokonce více než samotné příspěvky, k jejichž doplnění byly určeny.

Moymeer
23.08.2016 4 z 5

Za mě velice dobré oddechové čtení. Styl psaní autorky je krásný, příhody jsou dobře vypointované a prakticky vždy pobaví. Zasmál jsem se, ale kdybyste se mě zeptali, co konkrétně si z knížky pamatuji, bylo by toho bohužel pramálo. Patrně je to způsobeno tím, že na sebe jednotlivé kapitoly nenavazují a jde spíše o střípky z autorčina života, které jsou sice v danou chvíli vtipné, ale bohužel zapomenutelné. Domnívám se, že jako blog to musí fungovat bezchybně, jako knize tomu ale přece jen něco málo k dokonalosti chybí :) Každopádně je podle mě autorka talentovaná a rozhodně by měla psát dál.

Edona
21.08.2016 3 z 5

O existenci Maruščina blogu jsem se dozvěděla až v době, kdy se na něm objevil poslední článek. Na knížku jsem se velice těšila, zaujal mě nejenom jiný formát (později jsem zjistila, že tento formát je při čtení velmi nepraktický), ale i velmi povedené ilustrace. V knize se dozvídáme mnoho o filmové kariéře obecně, i z pohledu Marušky. Líbí se mi její nadhled a optimismus, otevřenost s jakou píše o svých strastech i trapasech. Příjemná odpočinková četba, za mě ale malinké zklamaní - čekala jsem větší zábavu.

Korala
19.08.2016 4 z 5

Miluji, když objevuji nový "žánr". Kafe a cigárko jsem přečetla v podstatě u kafe. Knížka je čtivě napsaná a velmi zábavná. A i přesto, že Maruška asi nebude moc ráda, často jsem za písmenky viděla Sašu, který srší humorem se svým nevinným, stydlivým pohledem.

Ančísek
18.08.2016 5 z 5

Úžasné historky z hereckého prostředí, které působí velmi zábavně. Marie prostě píše čtivě a humorně! Jedinou nevýhodu vidím v tom, že ještě nevyšlo pokračování?! Doufám, že se nějakého brzy dočkáme! :)

čef
18.08.2016 5 z 5

Knihu jsem si přečetl až po všech ženách v naší rodině po jejich nadšených komentářích a záchvatech smíchu. Nelituji a doporučuji i ostatním mužům, ženám netřeba. Autorce moc děkuji za chechtavé chvilky a přidávám se k hereckým ikonám, kteří v knize říkají "Piš dále!".

Címa
14.08.2016

Kniha ma zajimavou vazbu a hezke ilustrace. Bylo zajimave proniknout do zakulisi divadla, dozvedet se, co herci prozivaji behem zkouseni her, konkurzu, nataceni... Jen me to utvrdilo v tom, ze bych tuto praci delat nemohla.. zacatek a stred knihy byl nejlepsi, poslednich par kapitol nadbytecnych, ty uz me moc nebavily. Autorka je vtipna, obcas jsem se fakt pobavila, ale uz bych si knihu asi znovu neprecetla.

MinaHawke
11.08.2016 3 z 5

To je přesně ta kniha, kterou stačí přečíst jednou. Neříkám, že je to brak, ale už se k ní nevrátím.

Nikuskaaa
03.08.2016 5 z 5

Super oddechové čtení. Člověk se u toho pobaví a čte se to prostě samo.

Verrrunka
02.08.2016 4 z 5

Celé je to takové milé, no... :) některé kapitoly jsou trochou nudnější, ale celkový dojem je nadprůměrný. Chce to si jednotlivé kapitoly dávkovat, přečíst knížku na jednou by asi nemělo takový efekt, takhle je to milé zpestření několika dnů.

Manifest blech
02.08.2016 4 z 5

Vtipné, upřímné a to už se často nenajde.

verukoci
01.08.2016 4 z 5

Zpočátku jsem byla ke knížce trochu skeptická, protože se v poslední době dost rozmohlo, že si knihu vydává každý druhý bloger/ youtuber a upřímně si myslím, že z takových 90 % je to jen plýtvání papíru. Kniha Kafe a cigárko mezi ně ale nepatří. Četla se lehce a i styl, jakým je psaná, se mi moc líbil. Jen posledních pár kapitol už mi přišlo trošku slabších.. Co se týká formátu- myslím, že to je jeden z důvodů, proč si lidé knihu koupí nebo proč se u ní v knihkupectví zastaví. A ilustrace v ní jsou naprosto skvělé!!

chanahd
31.07.2016 2 z 5

Moc nechápu to obrovské nadšení. Nějaká kapitola byla super, nějaká už méně. Od poloviny knihy jsem už měla pocit, že je to vše takové stejné, že se autorka opakuje.
Není to špatná kniha, je to určitě oddechovka co neurazí. Ale díky ocenění jsem asi čekala něco víc.
Graficky je to moc pěkná kniha a ilustrace Honzy Hofmana jsou parádní. Ale rozměr je nepraktický, knížka se blbě držela:-)

katepa
27.07.2016 4 z 5

Kniha se mi líbila, člověk se aspoň dozvídá jak to chodí i v jiných profesích. Líbí se mi i styl kterým je celá kniha napsána, taková oddechovka :-)

adela3429
27.07.2016 4 z 5

Marušku mám moc ráda, píše svěže a vtipně. Ideální letní oddechovka! :)
Jen ten formát na šířku mi nevyhovoval, nevěděla jsem, jak ho mám držet :D