Vražda v ledu

Vražda v ledu https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477472/bmid_vrazda-v-ledu-oJq-477472.jpg 4 132 36

Jedné mrazivé zimní noci je patoložka Julia Schwarzová zavolána k mrtvému tělu. Na efektně nasvícené ploše na náměstí však vidí jen krásnou ledovou sochu. Při pohledu zblízka si s hrůzou uvědomí, že uvnitř je mladá žena. Nikdo neviděl, jak se tam socha dostala, nikdo neví, jak byla oběť v ledu uvězněna. Navíc není možné provést pitvu, dokud socha neroztaje. Než však Julia může vzít do ruky skalpel, podivný umělec udeří znovu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Winterkalt , 2018

m_martina
15.03.2022 5 z 5

Je to taková příjemná detektivka, která se hezky čte a člověk u ní vypne. Já jsem byla spokojená.

Jenny46
13.01.2022 3 z 5

Kniha na jeden večer spíš oddechová nic náročného. Třetí případ zajímavé téma, ale pořád mi tam něco chybí asi napětí...
Julia a Florian jsou sympatické postavy a já si určitě přečtu další díl...

čef
05.01.2022 4 z 5

Průměrná detektivka, kdy se někdo mimo policii rejpe ve vyšetřování, asi aby bylo vzrůšo. No tak tady také trochu je, ale nikterak přes moc. Dá se to přečíst, autorka neotravuje psychologickými petardami a příběh pomaličku, ale jistě, graduje. Tedy poctivá práce.

ArwenAragorn
24.12.2021 3 z 5

60%
Julia se zadívala na tvář mrtvé, které bylo nejspíš sotva dvacet. Oči a ústa měla zavřené. Vypadala, jako by jenom spala. Předmět v její ruce bylo zrcadlo. Měla na sobě jednoduché bílé šaty a kolem pasu uvázanou stuhu. Neměla boty. Nohy se namodrale leskly, stejně jako veškerá viditelná kůže oběti. Ačkoli žena byla mrtvá, vypadala jakýmsi bizarním způsobem nádherná. Julia si bezděčně vybavila Elsu ze známého animovaného filmu Ledové království.

Kdo si chce přečíst nenáročnou, klidnou a pěknou detektivku, ať sáhne po Vraždě v ledu (Je tam i něco z Hitchcocka :-)). Já jsem ji ocenila po knize Šesté dítě, kde jsem se musela velice soustředit, aby mi neuniklo nic podstatného a abych se v ději dobře orientovala.

JustWomen
14.12.2021 4 z 5

Všeho tak akorát, čtivé, ale chybělo mi tu nějaké wow na plný počet hvězdiček.

astra3
28.11.2021 5 z 5

Bylo to takové německé. Ale líbilo se mi to. Mělo to spád. Pachatel mě vůbec nenapadl.

85098211
16.11.2021 5 z 5

Mně se tato série líbí opravdu moc a každý další případ je dokonce ještě lepší než ten předchozí. Tedy aspoň podle mého skromného názoru ;-). Navíc bych řekla, že konkrétně zde autorka trochu přitvrdila. Vraždy jsou totiž dost brutální a je jich celá řada. Julia tentokrát k ruce dostane kolegyni, která jí zdatně pomáhá, a jejím šéfem se má stát její bývalý přítel, se kterým se nerozešla zrovna v dobrém - jak už to tak v životě bývá... Proto se jiskření mezi ní a Florianem ocitne na bodě mrazu, naštěstí jen na dobu přechodnou, než se i tento "problém" vyřeší ;-). Mezitím ale oba vyšetřují výše zmíněné vraždy a podezřelých je hned několik. Ve finále mne však autorka překvapila, protože nakonec bylo všechno úplně jinak, než jak jsem se domnívala původně ;-). Z tohoto důvodu tedy hodnotím opět plným počtem a pevně doufám, že na další případ nebudu muset dlouho čekat :-).

zuzana2599
13.11.2021 5 z 5

Vraždu v ledu jsem slupla jako malinu, jedná se o vydařenou a originální detektivku. Tuto sérii krimi německé autorky Catherine Shepherd jsem si oblíbila pro její čtivost, nekomplikovanost a pak kdo by odolal sympatickému Florianovi a patoložce Julii ? Třetí případ je hodně mrazivý a ledový a já jsem četla s velkou dávkou napětí a doslova jedním dechem. Paráda !! Takže se těším na další Vraždu..... od této hezké a milé autorky !!

Klesňa
13.11.2021 4 z 5

Sice jsem úplně nesmyslně začal třetím dílem této série, ale to vůbec nevadí. Dá se číst i bez předchozích dílů, protože se autorka zaměřuje čistě na případ a do minulosti se moc nevrací. Tahle detektivka mě bavila ze dvou důvodů. Prvním je, že případ v podstatě řeší soudní lékařka, která se díky asistence komisaře Floriana Kesslera aktivně zapojuje i do samotného vyšetřování. To mi přijde jako skvělé osvěžení (detektivů morousů se sklony k alkoholismu a těžkou minulostí už jsme totiž přesycení). A druhým důvodem je zajímavé prostředí a zápletka. Nakouknout do světa ledových soch a jejich výroby bylo opravdu zajímavé a originální. Celkově je kniha napsaná jednoduše (v dobrém slova smyslu - žádné složité technické nebo chemické záležitosti). Děj je rychlý a poutavý (žádné zbytečné vztahy, myšlenky nebo vnitřní boje vyšetřovatelů). A protože Vás bude opravdu zajímat, kdo to udělal, přečtete to asi stejně rychle jako já. Jediné co mi trochu vadilo, bylo velké množství prázdných nebo poloprázdných stránek (tady lesy opravdu nešetří). Jinak fajn a určitě se kouknu i po prvních dvou dílech. IG: @klesnacte

Kizuizi
12.11.2021 3 z 5

Vražda v ledu nabízí přesně to, co si pod jejím názvem dokážete představit. Chlad a mráz čiší z každé stránky tohoto příběhu, a nad cílem činu pachatele zůstává rozum stát. Autorka zachovala stejný ráz knihy – tedy kratší kapitoly, vícepohledový příběh, a také opět zajímavé téma.
Kniha je čtivá, napínavá, romantická linka je tu dost v pozadí, v podstatě doplňuje a zjemňuje celkový příběh.

Mermaida
09.11.2021 4 z 5

Již třetí kniha od autorky a musím říct, že se mi zatím líbila nejvíc. Byla čtivá, nápaditá a děj měl spád. Chytla mě prakticky od prvních stránek. Téma - ledových soch s mrtvolou vevnitř, bylo znepokojivé, ale promyšlené a vraha jsem do posledního okamžiku neodhalila (měla jsem jiný tip). Vyšetřovací dvojce a hlavně samotná Julie je mi už od prvního dílu série sympatická, takže já se rozhodně již nyní těším na další autorčinu knihu.

lalaserka
08.11.2021 5 z 5

Další pěkný a napínavý díl, od této autorky. Tématika s ledovými sochami byly zajímavé ale zároveň děsivé. Už se moc těším jestli výjde nový díl.

Makůvka
03.11.2021 4 z 5

Třetí díl série a za mě opět pěkná, čtivá detektivka. Žádná překombinovanost, přelidněnost a obešlo se to bez potoků krve. Knížka sice nebyla až tak propracovaná, ale hned od první stránky děj plynule běžel, ani napětí v ní nechybělo, na konci vše vysvětleno a ukončeno. Určitě si ráda přečtu další díl.

Petronela16
17.10.2021 3 z 5

Moje prvé stretnutie s touto autorkou, možno aj nie posledné.Takto by som charakterizovala pocity, čo vo mne vyvolalo toto dielo.Mne sa veľmi páčilo prostredie Kolina n.R. tiež sa mi páčil aj charakter hlavnej hrdinky.Mila a príjemná slušáčka.Viem, že to nebola taká že wau detektívka, ale mne to tentokrát úplne vyhovovalo, že nestrieka krv na každej 2.strane.Tiez sa mi páčilo, že na konci to nebolo zbytočne umelo naťahovane a páchateľa normálne hneď zbalili.Lebo väčšinou to v takýchto prípadoch býva tak, že páchateľ im nejak ujde alebo sa niečo stane a na prvý raz ho nezatknu.U mňa tentokrát fajn detektívka,. Nenudila ,zabavila, tak to má byť.

klaraj093
09.10.2021 5 z 5

Knihy od Catherine mě velmi baví. Ačkoliv je to jednoduché čtení, tak jsem vždy zvědavá jak děj dopadne a nemohu se od něj odtrhnout.Bylo tomu tak i nyní, tato třetí kniha, ačkoliv jsem se toho bála, mě nezklamala. Děj rychle plyne a konec je nečekaný. A baví mě i osobní životy hlavních hrdinů.

soukroma
07.10.2021 3 z 5

(SPOILER) Od autorky první kniha: když už jsem se smířila s tím, že pod anglosaským pseudonymem se skrývá Němka, líbilo by se mi prostředí Kolína nad Rýnem, kdyby mu ovšem autorka věnovala víc prostoru, namísto thrilleru spíš pro ženy - patoložka a její minulé a současné vztahy. Celé to bylo takové povrchní, málo propracovaná a dokonce nepříliš originální zápletka (z/a/mrzlý Norman Bates?). Nepropracovanost i v detailech - jak mohla hrdinka vůbec něco cítit, když ji krátce před tím zmasakrovali nos...? Sotva 50%