Jozova Hanule

Jozova Hanule https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/5721/bmid_jozova-hanule-zu1-5721.png 5 1719 308

Novela Jozova Hanule uzavírá želarský cyklus Květy Legátové, autorky která v roce 2001 vtrhla na českou literární scénu jako meteor. Postavy této novely, situované do let druhé světové války, jsou opět titíž obyvatelé Želar, které čtenáři znají již z předchozí autorčiny knížky. V centru vyprávění je však tentokrát osud mladé lékařky, která se v zapadlé horské vesnici ukrývá před nacistickým pronásledováním, a která zde nachází hluboký milostný vztah k prostému vesnickému kováři.... celý text

Zuzvil
26.06.2012 3 z 5

Jedna z mála knih, které jsem četla až po shlédnutí filmu, který se jmenoval Želary (námětem filmu je právě tato kniha, nikoliv druhá kniha od autorky s názvem Želary). Film byl velmi povedený, pro mě ještě kapánek povedenější než kniha samotná. Je to silná a emotivní kniha, ale za mě příliš čtivá nebyla, respektive nesplnila moje očekávání. Za mě opět mohu říct, že na podobná témata jsem četla mnohem lepší knihy.

Pájuš
03.01.2012 5 z 5

skvělá kniha, po dočtení se mi stáhl žaludek a chtělo se mi brečet, tak silný příběh jsem dlouho nečetla. Vřele doporučuju :-)

Smiragl
18.07.2011 5 z 5

Nezbývá mi než souhlasit s předchozími komentáři - byla jsem nadšena úrovní této knihy - silný příběh, syrový styl, nádherný jazyk.

Lucci
02.07.2011 5 z 5

Tato kniha mě naprosto uchvátila, autorka skvěle popisovala ničím nenarušenou krajinu a život obyčejných želarských lidí. Kniha mě vtáhla do rychlého děje a já mohla společně s Hanulkou prožívat lásku s Jozou. I filmové zpracování se mi zdá velmi zdařilé. Prostě musím jedině chválit !

VerčaP
27.06.2011 5 z 5

úžasná kniha, přečetla jsem ji za jeden večer

pajakube
19.05.2011 5 z 5

Nádhera a souhlasím s tím předchozím komentářem od K.is.Lunatic - je úžasné, že jsme se nezastavili a doufám, že se nezastavíme i nadále..
Věra Hofmanová je úžasná paní a hrozně ráda bych se s ní setkala. Myslím, že bych nebyla jediná.
Obdiv, poklona téhle skvělé spisovatelce !!!

Niky20
10.04.2011 5 z 5

Neskutečně nádherná kniha...

K.is.Lunatic
05.01.2011 5 z 5

"Pochoduji jako voják, kterému bubnují do kroku. Má duše mě opustila. Bloudí horskými stráněmi a hlídá zbytečné hroby. "

Víte, je tak krásné vědět, že tady v republice pořád vycházejí kvalitní kvalitní knihy a že jsme se nezastavili u Lustiga, Kundery a Škvoreckého.