Mizející dívky

Mizející dívky https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451154/bmid_mizejici-divky-KBY-451154.jpg 4 1703 479

Každý v malém, ospalém americkém městečku Denton hledá sedmnáctiletou Isabelle Colemanovou. Všechno, co zatím našli, je její mobilní telefon. A pak také další dívka, o které ani nevěděli, že ji mají hledat. Tato nebohá, zatím bezejmenná a tajemná dívka je zcela otřesená a naprosto vůbec nereaguje na dění a svět kolem sebe. Všechno, co v tuto chvíli detektiv Josie Quinnová může použít jako vodítko, je jméno: Ramona. Josie, která je právě v té době suspendována, bere pátrání do svých rukou. Jméno Ramona vede k dalším důkazům, které tyto dvě dívky spojují. Ví, že začíná zoufalý závod s časem, jehož cílem je najít Isabelle živou, a obává se, že mohou existovat také další dívky… Stopy opravdu Josie Quinnovou vedou k další dívce. Její případ však úřady označily za smyšlený a odložily ho. Josie se přesto domnívá, že by ona dívka mohla být také obětí. Ale koho vlastně? A proč se zdá, že nikdo kromě ní o vyřešení případu nestojí? Aby Josie chytila monstrum, které unáší mladá děvčata, musí se postavit nejen lhostejnosti okolí, ale i svým vlastním nočním můrám a následovat svůj instinkt na ta nejtemnější místa. Dokáže to včas, navíc v situaci, kdy není radno důvěřovat vlastně nikomu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Cosmopolis

Vanishing Girls , 2018

mirinda973
18.04.2023 4 z 5

Na 1. díl možná až moc velkých ztrát, ale zase to otevírá novou dějovou linku, která věřím, že bude držet standard "čtivosti" prvního dílu. Věřím, že další díly (alespoň) podle hodnocení ještě předčí a taky doufám, že si Josie získá více mých sympatií, protože v tomhle díle byla její postava lehce nepříjemná.

kklepkaa
14.04.2023 3 z 5

Nebylo to špatné, v rámci žánru, řekla bych, takový lehčí průměr. Trochu pomalejší tempo, ale celkem to vyvážil konec. Ale kdyby mě nenamlsaly recenze, že s přibývajícími díly kvalita stoupá, nejsem si jistá, zda bych, při současné konkurenci, vůbec sáhla po pokračování. Hlavní hrdinku bylo trochu obtížnější si oblíbit, ale uvidíme, co přinesou další díly :)

Mabie
12.04.2023 2 z 5

Začalo to jako únos, ze kterého se vyklubal případ, prorostlý celým policejním oddělením. A pokračovalo to ještě dále. Ale i přes ten kolosální případ to nebyla kniha, která by mě chytila.
Zpočátku mi hlavní hrdinka byla nesympatická, působila na mě jako sobecká, sebestředná a umanutá, v žádném případě kladná hlavní hrdinka.
Poslouchala jsem jako audioknihu v podání Zuzany Slavíkové a protože její hlas nemám ráda, jen to umocnilo moji nechuť k Josie. Souhlasím s tím co napsala sgjoli: ´´Měla jsem problém občas rozlišovat přímou řeč, rozlišovat jednotlivé postavy a od toho rozlišit část popisnou´´.
Trvalo mi přes polovinu poslechu než jsem připustila, že Josie je silná, vytrvalá, neohrožená a že jí jde o spravedlnost. Takové hrdinky mám samozřejmě ráda, takže jsem ji nakonec vzala na milost, ale nedokázala jsem samotnému příběhu uvěřit. Je to něco na pomezí detektivky, thrilleru, psychologického románu, což jsou žánry, které mám obvykle ráda. Ale tentokrát to nezafungovalo, nesedlo mi to.
Dvě hvězdičky jsou tedy nejspíš za písmenka.

Kalima206
04.04.2023 5 z 5

Mě detektiv Josie Qinnová neskutečně přirostla k srdci díky své vytrvalosti.
Osobně se mi tento bizardní příběh moc líbil, jen ten konec byl až moc zdlouhavý. Po vyřešení případu bych uvítala konec knihy, né ještě další omáčku kolem, i když, některé příznivce si to možná přeci jen najde :)

Pazďa
02.04.2023 3 z 5

Fajn oddechová detektivka, zápletka zajímavá, příběh utíkal příjemně, delší konec mi nevadil. Je fajn mít v záloze další sérii, která snad bude spolehlivá a dá se po ní sáhnout pro zabití dlouhé chvíle.

ciaram
31.03.2023 4 z 5

Posloucháno jako audiokniha v podání Zuzany Slavíkové. Ačkoliv hlas mi byl příjemný, vypadá to, že mi trošku zkreslila svým pojetím Josie. Nebyla mi moc sympatická, i když mám silné a neohrožené hrdinky ráda. Sobecká, nerozhodná.
Příběh jako takový je zajímavý, z nenápadného únosu je obří případ s dalekosáhlými důsledky. Líbí se mi propojení postav. Jen velitel se z mého pohledu zachoval vysloveně hloupě, jen aby pak vynikla Josie? Přišlo mi to zbytečné, proto ta hvězda dolů. Příští díl mě rozhodně zajímá, ale přečtu si ho raději v papíru, jestli se mi pohled na Josii změní.

jana-cisarova
31.03.2023 5 z 5

První kniha, kterou jsem od této autorky četla. Ve svých seznamech jsem našla, že jsem ji dokonce už četla v roce 2020. Děj mi byl povědomý už od začátku.
V první části mi trochu vadila řada jmen, ať už to byli vyšetřovatelé, nebo další osoby. Chvíli trvalo, než jsem si poskládala, kdo je kdo. Detektiv Josie mi byla sympatická, i když to byla žena silného kalibru. Nedala si pokoj, aby se stáhla, když ji šéf suspendoval po jedné nepříjemné příhodě, kdy použila svoji sílu proti vyšetřované osobě.
Stála před ní nezbytnost vypátrat sama za sebe nezletilou dívku, která zmizela. Brzy se ukázalo, že unesených dívek bylo víc. Záhad kolem jejich zmizení ještě víc. A policie pracovala slimáčím tempem, jakoby tak závažnou věc vůbec nechtěla odhalit.
Druhá polovina knihy měla rychlejší spád, kniha nešla odložit. Kolik se toho semlelo, kolik mrtvých, postřelených. Josie musela překonávat svoji noční můru, když chtěla zjistit, co právě musela. Marné byly příkazy jejího manžela, se kterým už nežila, jejího přítele, jejího šéfa, aby toho nechala a všechno hodila za hlavu.
Nakonec zvítězila, ale za jakou cenu toho, co objevila. Určitě si ráda přečtu i další knihu ze série, Dívka beze jména. Při hodnocení jsem váhala mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami. Dávám pět.

Merynkaw
28.03.2023 5 z 5

Pro mě super oddychová napínavá detektivka. Bavila mě.

sgjoli
26.03.2023

Tuto knihu jsem zkusila jako audioknihu, ale nakonec musím přiznat, že jsem to nedoposlouchala. Hvězdičkově tudíž nehodnotím.
V čem byl pro mne zásek - neseděla mi hlavní hrdinka Josie. Popravdě řečeno, těch oprsklých vyšetřovatelek či vyšetřovatelů jsme mohli vidět už víc (teď mne napadá třeba Kim Stone). Ale tady mi to přišlo trochu přitáhlé za vlasy už od začátku. Nevadí mi obecně vůdčí osobnosti se zápalem pro věc, ale tady mi to prostě nesedělo.
Navíc mi úplně neseděla interpretace Zuzany Slavíkové. Měla jsem problém občas rozlišovat přímou řeč, rozlišovat jednotlivé postavy a od toho rozlišit část popisnou. A asi mi neseděla barva, určitá ostrost jejího hlasu. Což je něco, zač paní Slavíková úplně nemůže a není to určitě její chyba. Jen mi to v tomto případě nebylo příjemné na poslech. Ale to je asi každého preference, co rád poslouchá.
Nicméně za mne bohužel.

Ada0004
22.03.2023 5 z 5

Prima detektivka! Čtu detektivky jako oddechovky a tato série je super! Výborně se čte- má to jednu vadu- když vezmete do ruky - nemůžete přestat! Tento díl jsem přečetla jako poslední - tak se mi pěkně vše poskládalo, ale doporučuji postupně.

Duchoslp
20.03.2023 4 z 5

Josie má spoustu vlastních strašáků a problémů, ale i přesto se snaží rozplést zamotaný případ zmizelé dívky, která není jediná. A jak se ukazuje během vyšetřování, věřit nesmí nikomu

Olča220
10.03.2023 3 z 5

Kniha nebyla špatná, ale už jsem četla lepší. Příběh dobrý, četla se taky dobře, jen ten konec, byl takový chaotický a poměrně dost roztahaný.
V každém případě jsem zvědavá na další díly, protože je série velice vychvalovaná a já bych si to ráda potvrdila.

Čmeláček
05.03.2023 4 z 5

Začínám číst novou řadu, kterou mi doporučila máma a taky tady má dost dobré hodnocení. Ale tento první díl ještě úplně dobrý nebyl. Josie mi připadla taková trochu jako divná, snad to teda bude příště lepší. Dnes čtyři stars, na víc to nevidím. Určitě to ale nevzdám a budu číst dál :).

BarčaK
04.03.2023 5 z 5

Kniha na doporučení naší paní knihovnice se mi četla velice dobře. Když jsem se začetla, nemohla jsem se odtrhnout a byla jsem zvědavá, jak vše dopadne. Kratší kapitoly hodnotím taky kladně, jelikož čtu většinou večer nebo při odpoledním spánku syna, takže velká výhoda, když musíte knihu naráz odložit. Mám půjčenou z knihovny další knihu (Dívka beze jména) a už po pár stránkách vím, že si pak půjčím další knihu této autorky.

Betulefetule
02.03.2023 3 z 5

Za mě skvělá detektivka s dechberoucí zápletkou, i když mi časem přišla trochu zamotaná, ale myslím si, že je to čistě mnou a tou věcí, co mám v hlavě :) Jinak doporučuji všem čtenářům detektivek.

Micha-Él
25.02.2023

Knihu po čtvrtině odkládám... Mé pocity, až na poslední část věty, vystihla vlasta88. Pro mě je to moc americké, psané na efekt a nadržená policistka tomu fakt nepomáhá.

Januli
20.02.2023 3 z 5

Kniha se mi četla dobře, jen samotný příběh mě až tak nezaujal. Leč další díly mě neminou a těším se.

Mikoláška
13.02.2023 4 z 5

(SPOILER) Kniha se četla celkem dobře, jen mně trochu překvapilo to rozuzlení, že by jen 3 policisté byli čistí, na celkem ne zrovna moc velkém městě.... no uvidíme, jak se budou vyvíjet další díly.

katerina6763
10.02.2023 4 z 5

První díl série se mi líbil, dílo se dobře četlo, byly tam i překvapivé zvraty. V sérii budu pokračovat.

rimar
07.02.2023 3 z 5

Natěšený z hodnocení a komentářů jsem se do knihy pustil a následoval naráz. Začátek knihy absolutně nudný,hlavní postava nezajímavá, musel jsem se nutit číst pak rádoby napětí které se nekonalo. Rozuzlení absolutně neuvěřitelné a už jsem se těšil na konec. Další díl vynechám.