Mizející dívky

Mizející dívky https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451154/bmid_mizejici-divky-KBY-451154.jpg 4 1721 484

Každý v malém, ospalém americkém městečku Denton hledá sedmnáctiletou Isabelle Colemanovou. Všechno, co zatím našli, je její mobilní telefon. A pak také další dívka, o které ani nevěděli, že ji mají hledat. Tato nebohá, zatím bezejmenná a tajemná dívka je zcela otřesená a naprosto vůbec nereaguje na dění a svět kolem sebe. Všechno, co v tuto chvíli detektiv Josie Quinnová může použít jako vodítko, je jméno: Ramona. Josie, která je právě v té době suspendována, bere pátrání do svých rukou. Jméno Ramona vede k dalším důkazům, které tyto dvě dívky spojují. Ví, že začíná zoufalý závod s časem, jehož cílem je najít Isabelle živou, a obává se, že mohou existovat také další dívky… Stopy opravdu Josie Quinnovou vedou k další dívce. Její případ však úřady označily za smyšlený a odložily ho. Josie se přesto domnívá, že by ona dívka mohla být také obětí. Ale koho vlastně? A proč se zdá, že nikdo kromě ní o vyřešení případu nestojí? Aby Josie chytila monstrum, které unáší mladá děvčata, musí se postavit nejen lhostejnosti okolí, ale i svým vlastním nočním můrám a následovat svůj instinkt na ta nejtemnější místa. Dokáže to včas, navíc v situaci, kdy není radno důvěřovat vlastně nikomu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Cosmopolis

Vanishing Girls , 2018

jasmína
07.07.2021 4 z 5

Kniha mě překvapila, že naštěstí nebyla popsaná tak jako předchozí kniha Moje báječná žena, ale četla se dobře, jen jsem čekala něco jiného, tak ještě uvidím, zda se pustím i do dalšího dílu.....

Jana8774
05.07.2021 4 z 5

Tak jak je psáno i dříve, pomalý začátek, trošku zmatenější než se něco pořádně děje, ale nakonec trošku rozjezd. Pohádková detektivka, na letní čtení dobré. Napětí 3 z 5.

Turante
04.07.2021 3 z 5

Příběh má pomalejší rozjezd a chvíli trvá než se člověk rozkouká, ale pak to vcelku stojí za to. Hlavní hrdinka je sympatická a i proto si přečtu další díl. Jinak spíše průměrnější detektivka.

nicole1990
03.07.2021 5 z 5

mě se knížka moc líbila byla čtivá a napínavá. Určitě se těším na pokračování. Uvítala jsem krátké kapitoly .

Angelicca
28.06.2021 5 z 5

Za začátku mi trvalo, než jsem se začetla, ale pak příběh dostal spád a já vřele doporučuji k přečtení. Zaujala mě postava hlavní hrdinky a já se těším, jak se bude její postava dál vyvíjet. Za mě plný počet hvězd.

ailleen
28.06.2021 2 z 5

Slibný začátek, ale po několika desítkách stránek překombinovaný příběh, který se velice těžce čte. Navíc plochá hlavní vyšetřovatelka, prostě kniha, se kterou je škoda ztrácet čas.

Anajkaa39
26.06.2021 4 z 5

Mizející dívky velmi zajímavá detektivka ze začátku mi trvalo než jsme se pořádně začetla, ale potom už jsem se nemohla dočkat jak to celé dopadne, mohu doporučit a chystám se na pokračování.

TerezaaBaarova
23.06.2021 4 z 5

Zajímavá, lehce nadprůměrná detektivka.
Hlavní hrdinka Josie je velká sympatická správňačka, která jde s grácií proti proudu a opravdu hned jsem si ji oblíbila (kupuji další díl).
Námět taky dobrý, akce mírná, krve dostatek, případ vyřešen.

Možný spoiler:
Trochu mě děsilo, že kolem ní všichni její blízcí umírali nebo byli postřeleni a ona si z toho nedělala moc hlavu.

knihomolka1197
11.06.2021 1 z 5

Je to prostě marný.... můžu to zkoušet, jak chci, ale prostě to nejde. Zahraniční detektivky či thrillery, zvlášť ty americké mně prostě nebaví. Snažím se začíst, ale tohle mně nedokáže zaujmout. Nedočteno...

Teri_P
09.06.2021 4 z 5

Myslím, že Mizející dívky se řadí mezi ty zdařilejší knihy, které jsem za poslední dobu četla. Hlavní hrdinové ve mně ve směs vzbuzovali ty pocity, které měli. Kvůli tomu, že to celé splnilo mé očekávání a potřeby jsem ochotná odpustit i na můj vkus místy až příliš teatrální chování postav.
Co ovšem musím vypíchnout a co já osobně obdivuji (i přes negativní nádech této poznámky), je určitá spletitost dějových linek. Dělo se toho tam opravdu spoustu a téměř všechno souviselo se vším. Někdy na sílu, někdy zbytečně, někdy to bylo logické vyústění. Nicméně, ať tak či onak se autorce nakonec podařilo čtenáři vysvětlit všechno, co mu během vyprávění připletla “do cesty” a to je (za mě) vlastně moc fajn. To, jak moc byla vysvětlení zdařilá, už musíte zhodnotit každý sám. :)

Pája699
07.06.2021 4 z 5

Mě se kniha a příběh líbil. Bylo to napínavé a krátké kapitoly ubíhaly jak nic. Svědčí tomu taky fakt, že jsem knihu zhltla za dva dny. Na rozdíl od ostatních jsem se začetla hned, ale ten konec…kdo, proč, jak a celkově rozuzlení zápletky, tak tam mám výhrady. Chvilkama mi to přišlo jako když pejsek s kočičkou vařili dort :-D Autorka má ale určitě potenciál na dobré psaní. Věřím ji a těším se na další díl .-) Nejvíce se mi asi líbil vztah mezi Josie a babičkou Lisette.

ivoiro
07.06.2021 3 z 5

Kniha byla trošku divná. Nejprve se vše táhlo a najednou šílený úprk. Nicméně, druhý díl šanci dostane.

Prateri
03.06.2021 5 z 5

Mizející dívky poskytují napínavou četbu. Dívky mizí, ale proč policie vyvíjí malou snahu je najít? Nechápe to ani suspendovaná policistka Josie. A co myslíte? Suspendace nesuspedace - Josie jde po stopách. Nebude to žádná nuda. Další sympatické a nebojácné děvče u policie, kterému jsem začala fandit. Doufám, že mě v dalším dílu nezklame.

Monkas1
31.05.2021 5 z 5

Za mě ano takže doporučuji

Hope80
27.05.2021 5 z 5

Jediné slovo - super!
Našla jsem novou skvělou sérii.
Dokonce jsem dvakrát měla slzy v očích...jdu na další díl.

Avila
27.05.2021 4 z 5

Z počátku mi trvalo než jsem se do příběhu "ponořila" a nebyla si jistá jestli mi je Josie sympatická ale pak příběh nabral spád... A mě to začalo bavit, změnila jsem názor na Josie a vůbec jsem nepřišla na to kdo dívky unáší a tahá za nitky... Rozuzlení překvapující a celkem originální.
Tak to vypadá že mám novou oblíbenou autorku a sérii.

Elapheg
23.05.2021 5 z 5

Vůbec to nebylo špatné, naopak bylo to vynikající. :-) Josie Quinnová, policistka je dočasně suspendována. Přesto v místě, kde žije a pracuje v Dentonu se pátrá po dívce, která nedávno zmizela. Josie, která se náhodně dostane do styku s někým, kdo o mizející dívce něco ví, zjistí jedno jméno Ramona. Josie začne pátrat na vlastní pěst a objeví shodné případy, které by mohly mít souvislost. Proč ale policejní oddělení v Dentonu je tak apatické, co se hledání zmizelé týče? Josie zjistí, že aby odhalila pravdu, nesmí věřit nikomu. Myslím, že jsem objevil detektivní sérii, která mi sedne. Míra brutality rozhodně nepřekračuje Bryndzovu Dívku v ledu, ale podobnost s Bryndzou tu je. Místy mi kniha připomínala trochu Šelmu od Andrewa Mayna, to počtem nalezených na konci. Kniha měla trochu pomalejší rozjezd, ale to mi vyhovuje. Scény nejsou nijak velmi popisné, ani extra krvavé, což mi vyhovuje opět a hlavně je v knize věnován velký prostor osobnímu životu Josie Quinnové, což z ní činí lidskou bytost a ne policejního robota. Zkrátka skvěle jsem si početl a pokud autorka nebude míru brutality zvyšovat jako Bryndza, který je však skvělý, tak budu v této sérii pokračovat. Dávám pět hvězd a doporučuji. Autorku dávám do oblíbených, aby mi neuniknul třetí díl, druhý už mám a taky na něj přijde řada. :-)

Little.deer
19.05.2021

Je opravdu napínavá a poutavá...chytla mě hned od začátku..

anája
16.05.2021 3 z 5

Na knížce mi nesedelo to jak šel sled událostí. Než jsem se dozvěděla vůbec něco o hlavní postavě nebo co se stalo, už se událo dalších 10 věcí a člověk si tak nemohl utvořit nějakou představu o postavě a něco se dozvídá až na konci a to i ty nejzákladnější věci.Zezačátku jsem se v tom nějak ztrácela. V druhé půlce však kniha začala nabírat na intenzitě a byla napinava. Avšak nic převratného to nebylo, četla jsem už lepší.

Hvězdinka
08.05.2021 3 z 5

Průměrná detektivka, neurazilo, nenadchlo. Do čtení jsem se nutila, hlavní hrdinka mi nepřirostla k srdci.