Matčin hrob

Matčin hrob https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478249/bmid_matcin-hrob-pgP-478249.png 5 1081 288

Když dva malí chlapci při hře v lese nedaleko parkoviště pro karavany najdou pohřbené tělo, policejní náčelnici Josie Quinnové se začínají vracet nepříjemné vzpomínky. I ona si v tom lese jako dítě hrávala, co nejdál od své nevyzpytatelné matky Belindy Roseové. Josie ale nemůže své vzpomínky dál potlačovat. Dentální analýza totiž prokáže, že nalezené tělo patřilo mladé ženě, která byla zavražděna před třiceti lety. Ženě jménem Belinda Roseová… Josie svou matku neviděla už léta a nechce na tom nic měnit, ale nepopiratelné spojení mezi ní a případem ji donutí oživovat věci, které chtěla nechat zasunuté hodně hluboko. Když se detektiv Josie Quinnová blíží k odhalení tajemství, které navždy změní život nejen jí, je nalezeno další tělo. Najednou je jasné, že někdo z jejího okolí se nezastaví před ničím, jen aby udržel pravdu hluboko pohřbenou. Dokáže Josie vybojovat bitvu s démony ze své minulosti, aby dokázala ochránit další nevinné životy?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Her Mother's Grave , 2018

mataj
14.01.2024 5 z 5

Když jsou náhodně objeveny třicet let staré kosterní ostatky, pro Josie začne doslova noční můra. Musí se vypořádat se svou ošklivou minulostí a trýznivými vzpomínkami. V retrospektivních vstupech do současného příběhu autorka postupně odhaluje život Josie, coby malé holčičky, která si hodně vytrpěla.

1bublina
12.01.2024 5 z 5

Jsem nadšená. I předchozí dva díly se mi hodně líbily, ale tenhle... wow. Od začátku mě to chytlo a nepustilo až do konce. Moc se mi líbilo prolínání s minulostí do dětství JoJo. Musím vyzdvihnout, že má autorka sérii pěkně promyšlenou dopředu, protože se teprve teď vysvětlily některé věci, co nakousla v prvním dílu (třeba podoba s Trinity). Těším se na další díly.
ČV 2024: Dosud nepřečtená kniha z vlastní knihovny.

Suza007
07.01.2024 3 z 5

Za mě je to taková slabší verze Případů Kim Stone od Angely Marsons, i dětství hlavní hrdinky je podobně laděné. Děj mi přišel takový dost nepravděpodobný a postavy se místy chovají opravdu divně. Nicméně napínavé to je, na odpočinkové čtení do vlaku nebo na dovolenou je to ideální.

Aktenanka
05.01.2024 5 z 5

Tuhle sérii prostě miluji :) čte se jedním dechem. Strašně napínavé, dobře napsané. Skvělé.

Adris
04.01.2024 5 z 5

V předchozích dvou dílech se autorka zaměřila na partnery, lásky hlavní hrdinky. Nyní se konečně podíváme do její minulosti, na její dětství plné zneužívání. K Jo se vrací minulost a překvapivě, díky rozuzlení, i nová, vzrušující budoucnost. Tam mě rozuzlení napadlo již v předchozích dílech, ale i tak jsem si to ráda poslechla:). Opět mi oči ušetřila paní Hybnerová, která tento díl skvěle namluvila! Moc doporučuju.

Belanna
10.12.2023 5 z 5

Třetí díl série.
Tentokrát mohu říct, že opravdu super.
Svižný děj, dobrá zápletka, pohledy do dětství Josie, které pomohou pochopit její chování a zajímavé odhalení na závěr knížky. Místy bylo hodně smutné a místy až děsivé.

Lenka541
05.12.2023 5 z 5

V této sérii je díl od dílu lepší a lepší. Naprosto skvělá knížka, od které jsem se nemohla odtrhnout.

Rose-Mary
30.11.2023 5 z 5

Třetí kniha ze série o Josie Quinové. Na začátku příběhu dva malí chlapci objeví v lese pohřbené tělo. Josie je zavolána k tomuto případu. Ukáže se, že mrtvá žena byla pohřbena zhruba před třiceti lety a dentální analýzou je zjištěno, že se jmenovala Belinda Roseová, což bylo jméno její matky.
Tady se prolíná děj s jejím vlastním příběhem z dětství, které měla velmi kruté, díky své matce. Josie v tomto díle odhalí tajemství, které se přímo týká jejího života. Zjistila, jak to bylo s její matkou doopravdy a jaká je její skutečná identita.
Bylo to překvapivé zjištění na konci knihy, přestože jsem to již postupem čtení tušila.
Tato třetí kniha se mi líbila možná nejvíc z těch dvou předešlých.

Pletynka
28.11.2023 5 z 5

Tak strašně mě mrzí, že s třetím dílem jsem tak dlouho otálela. Kniha se naprosto skvěle četla, neměla ani jedinou pasáž, která by mě nudila. Velmi skvělá záležitost. Doporučuji. Za mě 10/10.

alnovka82
21.11.2023 4 z 5

Díl od dílu mě tahle série baví víc a víc. Styl psaní je velmi čtivý a udrží v napětí až do samého závěru. Už se těším na další díl.

kata3529
10.11.2023 5 z 5

jedná se o třetí díl ze série, která pojednává o Josie Quinnové, a i když jsem si říkala, že tak trochu vím, co od autorky čekat, tak jsem na tento příběh místy jen valila oči a nestačila se divit tomu, co všechno se děje..je to tedy velmi silný, mohdy až na zpracování ze strany čtenáře vskutku náročný, ale zcela jistě stojí za to..opět se tedy jedná o skvělé autorčino dílo, které se zaslouží místo ve vaší knihovně a samozřejmě čas strávený jeho čtením

mnohdy jsou v našich životech události, na které bychom chtěli jednou provždy zapomenout, avšak někdy se může stát, že z ničeho nic ožijí..v tu chvíli není nic důležitějšího než se s tím někomu svěřit, a po jeho boku bojovat s tím, aby minulost už opravdu zůstala jen minulostí, nebo aby alespoň ovlivnila přítomnost a budoucnost co nejméně to jde

výborné čtení, které doporučuji všem - za mě se jedná o jednu z TOP knížek 2023

rengers
03.11.2023 5 z 5

Intriky, drogy, chtíč a nenávist. Všechny tyhle položky tvoří smutný, až děsivý příběh. Děj má ten správně svižný spád a nutí vás číst dokud zjistíte že je konec.
Byla to moje první knížka téhle autorky a mile mě překvapila, těším se na další.

VěraČamková
28.10.2023 5 z 5

Ke knize není co dodat. Skvělá detektivka, skvělá zápletka, knížka se četla sama.

Arcis2
20.10.2023 5 z 5

Skvělé napínavé čtení.

KnihoSny
16.10.2023 5 z 5

No tak téhle díl byl fakt dobrej dobře zamotanej bylo mi Josie moc líto opět ale zase jsem strašně fandila Noahovi bylo to skvělé občas si říkám že už Josie nemůže nic překvapit a překvapí každá kniha je o trochu lepší

dencazrnu
15.10.2023 5 z 5

Tak tedy já smekám klobouk a tleskám. Lisa Regan se po právu řadí mezi mé nejoblíbenější autory. Protože to, co dokázala napsat v tomto díle je úplně neuvěřitelné. Příběh mě neskutečně pohltil, užívala jsem si každou stránku a s napětím jsem očekávala, jak celá kniha dopadne. Josiina minulost je velmi bolavá, ale jsem ráda, že jsme dostali možnost se o všem dozvědět takto brzy a nemusíme čekat na další díly. Autorka umí psát svižně, ale zároveň klade velký důraz na detail a dává si záležet na tom, aby vše do sebe zapadlo do posledního kousíčku. Opravdu parádní díl a já se už nemůžu dočkat, až se pustím do čtvrtého pokračování této skvělé série! :-)

Gracinka
09.10.2023 5 z 5

Tak tohle byla naprostá bomba.

AlexandraBane
08.10.2023 5 z 5

Tak tohle se mi hodně líbilo. Z dílů, které, jsem přečetla, asi nejvíc. Čte se to hodně dobře ani jsem se nerozkoukala a byla jsem na konci.

Mesicnililie
03.10.2023 5 z 5

Skvělé napínavé čtení. Ráda čtu knihy této autorky

vekkr
03.10.2023 5 z 5

40/23Tak to bylo skvělý,je trochu divný,že je tam tolik zainteresovaná vyšetřovatelka.Ovšem napínavý a čtivý to bylo.