Nečekané přiznání

Nečekané přiznání
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491624/bmid_necekane-priznani-Pg3-491624.jpg 5 903 903

Když je na příjezdové cestě domu v Dentonu nalezeno tělo mladého studenta s fotografií připnutou na límci, je detektiv Josie Quinnová na místě činu jako první. Dům patří Gretchen Palmerové, obětavé člence Josiina týmu, která ale zmizela. Josie ani na okamžik neuvěří, že by pachatelem mohla být Gretchen, a pracuje nejen na tom, aby vyřešila smrt mladíka, ale i na tom, aby našla svoji kolegyni. Jenže ta se o pár dní později sama přihlásí na policii a chce se nechat zatknout. Josie ví, že Gretchen v žádném případě vrahem být nemůže. Ale proč by se přiznávala k vraždě, kterou nespáchala? Při pátrání v Gretchenině životě obestřeném spoustou záhad a bílých míst Josie odhalí souvislost mezi chlapcem, fotografií a zničujícím případem z Gretcheniny minulosti. Ale když už si Josie myslí, že začíná rozmotávat spletená vlákna případu, stane se ve městě další zločin – tentokrát brutální vražda mladého páru. Dokáže Josie zjistit pravdu včas, aby zachránila svou kamarádku před doživotním vězením, nebo jistou smrtí?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Cosmopolis

Her Final Confession , 2018

Knižnítoulky
02.06.2022 5 z 5

Na začátku knihy je opravdu hodně postav a čtenář musí dávat pozor, aby se neztratil. Pokud však toto ustojí čeká ho báječný čtenářský zážitek a bude mít obrovskou chuť si přečíst další nejednu knihu autorky.

Karoley
02.06.2022 5 z 5

Josie Quinnová musí vyšetřit vraždu obestřenou pavučinou tajemství.

Moje čtvrtá kniha od Lisy Regan a opět velká spokojenost!
Na příjezdové cestě domu v Dentonu je nalezeno tělo mladíka s fotografií připnutou na límci.. dům patří kolegyni z Josiina týmu Gretchen Palmerové, která zmizela a nebere mobil.. Co se na místě činu stalo? Jak hluboko do minulosti sahají kořeny celého případu?

Přečteno během dvou dní, jinak to u této autorky ani nejde :) V angličtině už vyšlo dalších deset dílů, tak se máme na co těšit!

Lenka0007
02.06.2022 3 z 5

Krátké kapitoly, svižné tempo, ale žádné wow. Policistka má vztah se svým kolegou, zázračnou intuici pro odhalování zločinů a nerudného šéfa. Těšila jsem se, až konečně dočtu a jsem si jistá, že za pár dní si na tuhle knihu ani nevzpomenu.

KatyM.
01.06.2022 5 z 5

Další super kniha od Lisy Reganové. Opět výborná zápletka, děj měl spád, plný napětí a nečekaných situací. Tempo je více než slušné hned od začátku a není zde ani čas a ani prostor na hluchá nebo nudná místa. Autorka si drží nastavenou laťku od předchozího dílu a už se těším až u nás vyjde další díl.

Zuzulinka
31.05.2022 5 z 5

Toto je moje první přečtená kniha od spisovatelky! Moc chválím a doporučuji. Přečtu si i předchozí díla této autorky; a ráda!

petula6844
29.05.2022 5 z 5

Super čtení, opět zajímavý případ, snad bude další díl!

dasha0306
27.05.2022 5 z 5

Tak z toho jsem nadšená. První kniha, co od Lisy čtu a ač vím, že není první ze série, nevadí. Autorka to v textu zohledňuje a jen mě láká si přečíst díly předešlé. Tohle bylo skvělé - krátké kapitoly, svižné a napětí celou dobu. Za mě 95%

stesti.s.knihou
27.05.2022 3 z 5

Josie se tentokrát snaží odhalit, k čemu došlo před domem její kolegyně Gretchen. Byl zde totiž nalezen mrtvý mladík, jenž zemřel na střelnou ránu pocházející z Gretcheniny zbraně. Pátrání je o to náročnější, protože je Gretchen nezvěstná.
Josie nemůže uvěřit tomu, že by její kolegyně a kamarádka byla schopna způsobit něco takového, proto se snaží všemi možnými způsoby dokázat její nevinu. Situace se o něco ztíží ve chvíli, kdy se Gretchen z ničeho nic objeví na stanici a prohlašuje samu sebe jako zodpovědnou za mladíkovu smrt.
Bylo to opět super - krátké kapitoly, velmi dynamický děj, napětí, žádné zbytečné pasáže, až má člověk místy pocit, že má Josie šestý smysl pro odhalování zločinů. Čtvrtý díl série se mi líbil, bohužel za mě nepřekonal Matčin hrob. Nicméně pokud nad sérií váháte, určitě se do ní pusťte, nebudete zklamaní :)

cucik14
23.05.2022 5 z 5

(SPOILER) Autorka opravdu psát umí, ale za mě je toto zatím nejslabší díl. Nějak jsem se nemohla prokousat přes začátek a zarazilo mě, že vrah, který obětem "preventivně" hází mobily do záchodu, potom nechá mobil ležet v dosahu unesené.
Ale jinak celá série za mě povedená, těším se na další díly.

Kristulda
23.05.2022 5 z 5

Opět super díl, nemohla jsem se od něj odtrhnout. Jediné co mi dělalo problém bylo, že se mi trošku pomíchaly hlavní hrdinky, myslím tím ještě s Erikou Fosterovou z knih R. Bryndzy, stalo se mi to poprvé,ten jejich soukromý život, kolegové,oběma umřel muž, atd.

Luccinda
22.05.2022 4 z 5

Po naprosto fenomenálním Matčině hrobu jsem se s velkým očekáváním pustila do čtvrtého dílu krimi série s hlavní hrdinkou Josie Quinnovou a opět jsem se utvrdila v tom, že Lisa Regan je zkrátka vynikající autorka, která dokáže z příběhu a postav vytěžit úplné maximum.

Děj se tentokrát netočil kolem Josie, hlavní roli v případu hrála Josiina kolegyně Gretchen. Mně se na knihách Lisy Regan líbí to, že se vyšetřování v každé z jejích knih pokaždé točí kolem jedné z hlavních postav. Vyšetřování je pak pro naše oblíbence velmi osobní, často je do případu zapleten někdo z jejich minulosti, kterou v knížce postupně odhalujeme. Takže i Nečekané přiznání mě neskutečně bavilo.

Navíc mi přijde, že se s těmi čtyřmi díly ohromně zlepšil styl psaní autorky. Nebo se zlepšil překlad, těžko říct. Každopádně zatímco první díl Mizející dívky byl přece jen v některých částech trošku kostrbatý, Nečekané přiznání se četlo jedna báseň. A i když jsem z tohoto dílu nebyla tak nadšená jako z toho předchozího, stále to byla perfektní detektivka a celá série je spolu s Miléniem ta nejlepší krimi série, jakou jsem kdy četla.

gigi77
21.05.2022 5 z 5

Kniha se nedala odložit, stejně jako Josie nebyla ochotná spát, aby případ své kolegyně rozlouskla. Nechybí tomu napětí a akční závěr. Přesto třetí díl nepředčil.
* Novodobý thriller, žádná literatura pro náročné, ale za mě dobře promyšlené, čtivé od prvních stránek, zrovna tak mi to momentálně vyhovuje :-)
* Autorku zařazuji mezi oblíbené, nenechám si ujít další díl.
* Jak zmiňuje Hope80, fanoušci Angely Marsons si přijdou na své.

Kubajzz
21.05.2022 5 z 5

Musím zhodnotit, že asi zatím nejlepší díl ze série. Určitě doporučuji.

Hope80
17.05.2022 5 z 5

Fantastické, skvělé, dokonalé...
Luisa/Josh,Mary/Tim,Travis/Janine,Kristen/Darryl,Billy/Gretchen,Justin/Amy.....Chvilku se zdálo být zamotané, než člověk pochopil...Jak jsem asi již v minulých dílech zmiňovala, kdo miluje sérii od Angely Marsons musí si zamilovat i tuto. Naprosto skvělá série, co díl, to je lepší a lepší. Geniální! Jako jsem si u Angely zamilovala Kim, tak tady je super Josie.

chrudas
16.05.2022 5 z 5

Opět skvěle čtení. Jako v předchozích dílech, četlo se samo, napětí nechybělo a troška romantiky taky neuškodila.

Makůvka
16.05.2022 5 z 5

Musím se přiznat, že ze začátku jsem byla k této sérii s Josie skeptická. První dva díly se mi líbily, ale našla bych jiné knížky, které mě zaujaly víc. Pak jsem si přečetla třetí díl, matčin hrob a spadla mi brada. No a u tohohle dílů jsem opět příjemně překvapena a ráda, že si autorka tu vysokou laťku drží dál.
V knížce nechybělo napětí, zápletka byla dobře propracovaná a promyšlená. A taky Josien osobní život nabírá lepší směr.
No, nechám se překvapit, jak to půjde dál...

alexis818
13.05.2022 5 z 5

Opět vynikající Regan.Neni co vytknout,látku si udržuje hodně vysoko.

Pavlína2019
13.05.2022 4 z 5

Určitě pěkná kniha, dobrý námět.
Tuhle paní autorku a sérii mám velmi ráda, moc příjemní a zajímaví hlavní hrdinové.
Jenže teď mi něco chybělo, asi víc napětí, dlouho jsem měla pocit, že se moc neděje, možná bych dala i o hvězdičku méně, zřejmě mi všechno nesedlo, jak mělo.
Předešlé díly se mi líbily víc, to musím přiznat.
Ale určitě všem doporučuji, bude se moc líbit.

iskrizka
10.05.2022 4 z 5

Autorka Lisa Regan touto časťou opäť potvrdzuje svoj rozprávačský talent a čitateľovi na stránkach svojej knihy predostrie ďalší skvelý kriminálny prípad.
Príbeh má dynamický spád, je plný zvratov. Samotný dej je premyslený a prípad, ktorý Josie rieši, do detailov dotiahnutý.
Priznám sa síce, že som tentoraz dosť vecí pomerne rýchlo prekukla a niektoré motívy konania postáv ma až tak nepresvedčili, ale nad tým veľmi rada prižmúrim očko, pretože ako celok kniha skvelo funguje a veľmi ma bavila.
Lisa Regan má totiž schopnosť vtiahnuť Vás do deja a nepustiť do poslednej strany.
Za mňa veľmi príjemný čitateľský zážitok. A to sa v krimi žánri nijako zvlášť nevyžívam...toto ma však naozaj chytilo, takže už sa teším na ďalšie Josiine prípady.

annettka1098
08.05.2022 5 z 5

Tento díl měl o něco klidnější tempo než díly předešlé. Aby Josie zjistila, co se stalo nejen s Gretchen, ale také mrtvole nalezené u jejího domu, musí se ptát a jít po nejasných stopách. Akce ustoupila detektivní práci a tentokrát jsem to velmi uvítala. Bylo příjemné sledovat práci Josie, že když něčemu věří, tak si za tím jde. Ocenila jsem, že jsem nebyla většinu knihu zpocená strachy, do jakého maléru se to zase řítí.
Lisa Regan prostě patří mezi mé oblíbence a mám ráda její úderný styl. Jestli máte rádi detektivky Roberta Bryndzy, tak byste tuto serii rozhodně neměli minout.

HODNOCENÍ: 90 %

vraždy tajemství svědectví vyšetřování