Mizející dívky

Mizející dívky
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451154/bmid_mizejici-divky-KBY-451154.jpg 4 1752 1752

Každý v malém, ospalém americkém městečku Denton hledá sedmnáctiletou Isabelle Colemanovou. Všechno, co zatím našli, je její mobilní telefon. A pak také další dívka, o které ani nevěděli, že ji mají hledat. Tato nebohá, zatím bezejmenná a tajemná dívka je zcela otřesená a naprosto vůbec nereaguje na dění a svět kolem sebe. Všechno, co v tuto chvíli detektiv Josie Quinnová může použít jako vodítko, je jméno: Ramona. Josie, která je právě v té době suspendována, bere pátrání do svých rukou. Jméno Ramona vede k dalším důkazům, které tyto dvě dívky spojují. Ví, že začíná zoufalý závod s časem, jehož cílem je najít Isabelle živou, a obává se, že mohou existovat také další dívky… Stopy opravdu Josie Quinnovou vedou k další dívce. Její případ však úřady označily za smyšlený a odložily ho. Josie se přesto domnívá, že by ona dívka mohla být také obětí. Ale koho vlastně? A proč se zdá, že nikdo kromě ní o vyřešení případu nestojí? Aby Josie chytila monstrum, které unáší mladá děvčata, musí se postavit nejen lhostejnosti okolí, ale i svým vlastním nočním můrám a následovat svůj instinkt na ta nejtemnější místa. Dokáže to včas, navíc v situaci, kdy není radno důvěřovat vlastně nikomu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Cosmopolis

Vanishing Girls , 2018

uzivatel6305
06.07.2022 5 z 5

Lidičky, opět pecka! Vemte si dovču, sedněte si na terásku, zavřete dveře, vypněte mobil, dejte si něco dobrého a nenechte se rušit. A když se chvíli nic neděje, věřte, že zase přijde šok! Skvěle, poutavě napsáno, děj se pomalu odkrývá, spousta překvapení, různobarevné charaktery, napětí... No prostě všechno. Tak hezkou zábavu! Já jdu na další.

birgitte
06.07.2022 5 z 5

Skvělý detektivní román, velice čtivý, autorku hned zařadím mezi své oblíbené. Doporučuji všem těm, kdo mají rádi kvalitní detektivky

Micandy
16.06.2022 5 z 5

Moc povedená detektivka, vůbec jsem nečekala, že bude až tak skvělá. Mě se líbila víc než Němý křik od A.Marsonsové. Tady mi určitě více vyhovuje její styl psaní a tím mě děj vtáhl.
Prostě jsem si tuhle knihu parádně užila a autorku si dávám na seznam. Těším se na další díly.
Jinak Josie mi byla sympatická a jsem zvědavá jak se bude vyvíjet její postava a příběh s Lukem.

Anahk1
11.06.2022 5 z 5

Tak tohle vypadá na dobrou sérii.. První díl super, čtivé, napínavé.. Vrhám se na další příběh s Josii Quinnovou.. doporučuji!!

šipek
07.06.2022 5 z 5

Velice dobrá detektivka na začátek nové serie s Josie Quinnovou. I když jsem si říkal, že si dám chvilku pauzu od dalších serii tak mi to nedalo a šáhl jsem po další nové serii kriminálních případů. A múžu říct vůbec nelituji. Krátké kapitoly plné zvratů no paráda. Vřele doporučuji.

evelýny
05.06.2022 2 z 5

Odporné a skličující, dívky divně mizející
a minulost stále dotírá.
Než zatáhne se opona nutno umlčet démona.
Přítomnost vše rozkrývá v jednom jméně: RAMONA...

Detektivní příběh o tom, jak jedna slabá policistka s tíživou minulostí všem vytřela zrak.
Lehce předvídatelné, občas šokující, někdy fascinující. Trochu vykonstruované, patetičnost všudypřítomná a tím lehce manipulovatelné.
Chápu vysoké hodnocení tohoto příběhu, však u mě slabý průměr.
Přesto velmi čtivé, takže já v sérii hodlám pokračovat.

P.S.: Dobrý autorčin záměr :-))

Audiokniha: čte Zuzana Slavíková - zastřeně, nekompromisně.

Peggy2711
29.05.2022 4 z 5

Pěkně napsané, Josie se mi líbila a přála jsem jí ať není suspendovaná a může vyšetřovat naplno. Četlo se to velmi dobře, pořád se něco děje a je nad čím přemýšlet. Vrhám se na další díl

Drahuš
24.05.2022 5 z 5

Skvělé, napínavé, překvapující. Doporučuji.

dikobraz
22.05.2022 5 z 5

Moze byt. Dobre som sa bavil.
Rychle tempo, ziadne zdrzovanie a zbytocne roztahane pasaze. Hlavna hrdinka sympaticka.
Za mna spokojnost. Vyzera to na dobru seriu.

Lexie321
21.05.2022 5 z 5

Úplná bomba. Josie bola ako postava skvelá. Príbeh plynul rýchlo a zmysluplne. Kniha bola skvele napísaná. Vrelo odporúčam.

Simix.š
19.05.2022 5 z 5

Na autorčinu prvotinu to byl skvělý výkon, jen tak dál. Příběh se mi líbil, bylo to zas trochu něco jiného, originálního. Děj pořádně zamotaný a hnusy, které sahají hluboko do minulosti a sfér vlivných lidí, tomu bych i vážně věřila, že se opravdu děje. Postava vyšetřovatelky mi byla také sympatická, tak jsem si koupila hned další díl a už se na něj těším.

klokan.1905
16.05.2022 4 z 5

Mizející dívky...
Jedná se o první knihu od Lisy Regan, která se mi dostala do rukou, zároveň i první v sérii jenž byla nazvána Detektivka Josie Quinnová...
Autorka nás zavede do amerického města Denton, kde všichni pátrají po sedmnáctileté Isabelle Colemanové... Hledat se ji pokouší i detektiv Josie Quinnová, která je však tou dobou postavena mimo službu... Proč? Neprozradím, vše se dočtete... ;-)
Nová říkanka zní...

Lesní brána odemčená,
skrytým monstrem otevřená,
kdo do ní vejde,
tomu hlava sejde,
ať je to ta nebo ten,
nevrátí se z lesa ven...

Kniha se četla dobře, mám zakoupené i další dva dily, nedávno vyšel i díl čtvrtý...
Já bych dal knize hodnocení 75 %, některé věci se mi zdály těžko uvěřitelné... Prozrazovat však nic nebudu... ;-)

KnihypodleTerky
14.05.2022 5 z 5

Hlavní postavou knížky je detektiv Josie Quinnová, která je momentálně suspendovaná za použití nepřiměřeného násilí při zatýkání. Svou práci miluje, je v ní dobrá a odmítá stát mimo, když se v jejím městě děje to, co se právě děje.

Ve městečku Denton zmizí mladá dívka - sedmnáctiletá Isabelle Colemanová. I přes to, že ji hledalo celé město, kromě telefonu po ní nejsou žádné stopy. Naopak se najde jiná dívka, která je pohřešovaná již rok, bohužel však nemluví. Josie odmítá stát mimo vyšetřování, a tak se sama pouští po stopě. Jelikož je opravdu výborný detektiv, tak i přes to, že nemá, kvůli svému postavení mimo službu, dostupné pomůcky, které mají její kolegové, je před nimi o krok napřed, dokáže si dát dohromady spoustu věcí a brzo zjišťuje, že by pohřešovaných dívek mohlo být více.

Autorka má výborný styl vyprávění, rychle se do děje dostanete a nechcete knihu odložit. Děj pěkně ubíhá a pomalinku odkrývá jednu důležitou stopu za druhou, která vás dovede až k samotnému rozuzlení.

Celkově musím říct, že se jedná o velice dobrou detektivku s nečekanými zvraty. Až do konce nebudete vědět, kdo je vrah.

Pokud máte rádi detektivky, tak knihu rozhodně doporučuji!

5⭐️/5⭐️

petkalisek
09.05.2022 4 z 5

Za mě velmi čtivé, rozhodně budu v sérii pokračovat. Hodnotila bych plným počtem, ale závěr na mě působil zbytečně zrychleným tempem.

gigi77
07.05.2022 5 z 5

Tak toto bylo strhující. Pro někoho možná už moc, pro mě tak akorát.
* Dynamika od samého začátku, dějové zvraty s perfektním načasováním, akční vyvrcholení v maximální úrovni snesitelnosti. Nakonec závěr, kde autorka zajímavě zakomponovala útržky posledních okamžiků života jedné ze zmizelých dívek … té první, mladičké …
* Mrazí mě nejen z námětu ale i ze všech detailů … zcela jsem se ponořila do děje a vše prožívala s Jo, hlavní postavou, která mi přirostla k srdci a která mi svou paličatostí připomíná mou dceru :-)
* Objevila jsem pro mě novou nadějnou spisovatelku a těším se na další díly.

Antaki_Thorin
07.05.2022 2 z 5

Ach jo, zase budu ryba plující proti proudu. Tohle že je příběh, o který je v knihovně takový boj? Vážně?! Proč mi detektivky s hlavní ženskou postavou tak bytostně nesedí? Co s tím mám dělat? Poradí někdo?

pavla20
05.05.2022

Úplně mě kniha nenadchla. Ke konci už to bylo lepší. Další volné pokračování Dívka beze jména a Matčin hrob jsem přečetla jedním dechem

evask
27.04.2022 3 z 5

Nejsem moc nadšená. Bavit mě to začalo až v poslední části. Tři a půl * bych dala.

evask
27.04.2022 3 z 5

Žádné velké nadšení. Bavit mě to začalo až ke konci.

Karoley
18.04.2022 5 z 5

"Lesní brána odemčena,
skrytým monstrem otevřena,

kdo do ní vejde,
tomu hlava sejde,

ať je to TA nebo ten,
nevrátí se z lesa ven."

Kolik dívek musí zmizet, než si toho někdo všimne? První díl ze série detektivek s hlavní hrdinkou Josie Quinnovou.
Knihu jsem otevřela v sobotu ráno.. přes den četla.. a ve 4 v noci napjatě dočítala poslední stránky :)) Už mám v knihovně objednané další díly.