Matčin hrob

Matčin hrob
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478249/bmid_matcin-hrob-pgP-478249.png 5 1109 1109

Když dva malí chlapci při hře v lese nedaleko parkoviště pro karavany najdou pohřbené tělo, policejní náčelnici Josie Quinnové se začínají vracet nepříjemné vzpomínky. I ona si v tom lese jako dítě hrávala, co nejdál od své nevyzpytatelné matky Belindy Roseové. Josie ale nemůže své vzpomínky dál potlačovat. Dentální analýza totiž prokáže, že nalezené tělo patřilo mladé ženě, která byla zavražděna před třiceti lety. Ženě jménem Belinda Roseová… Josie svou matku neviděla už léta a nechce na tom nic měnit, ale nepopiratelné spojení mezi ní a případem ji donutí oživovat věci, které chtěla nechat zasunuté hodně hluboko. Když se detektiv Josie Quinnová blíží k odhalení tajemství, které navždy změní život nejen jí, je nalezeno další tělo. Najednou je jasné, že někdo z jejího okolí se nezastaví před ničím, jen aby udržel pravdu hluboko pohřbenou. Dokáže Josie vybojovat bitvu s démony ze své minulosti, aby dokázala ochránit další nevinné životy?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Her Mother's Grave , 2018

neubam02
20.11.2021 5 z 5

Třetí díl úžasné detektivní série s Josie Quinn.

Kniha je rozdělena do dvou takových časových linií.

První začíná v momentě, kdy dva chlapci při hře v lese objeví kosti ženy, které v hrobě leží opravdu hodně dlouho. Tím se nám otevírá druhá časová rovina, a to jsou vzpomínky Josie na její dětství.

Musím říct, že Josie je opravdu silná žena, protože to, co si ona prožila, by jen tak někdo nezvládl. Rozhodně se připravte na pořádné emocionální drama. Líbí se mi, že kniha otevírá řadu závažných témat, jako je týrání a prodej dětí, drogy a násilí. Jestli si myslíte, že jste měli dětství naprd, tak po přečtení této knihy už si to myslet nebudete.

Líbí se mi, jak se knihy opravdu hodně točí kolem života Josie, takže ani v této knize nechybí postavy známé z předchozích dílů.

Pokud si po druhém díle myslíte, že tohle bude díl bez lásky, tak budete překvapeni. Líbí se mi, kam to zatím směřuje a moc se těším, jak se to bude v dalších dílech vyvíjet.

Každopádně jsem si celou dobu myslela, jak brilantní jsem detektiv, jak jsem na všechno přišla a proč to Josie proboha nevidí. No… pak se ukázalo, že nejsem až tak dobrý detektiv a zůstala jsem zírat s pusou otevřenou. Na konci jsem dokonce měla slzy v očích, jak dojemné to bylo.

Každý další díl od této autorky je lepší a lepší… Tohle bylo opravdu úžasné čtení. Zhltla jsem to během dne.

Ilsa2
19.11.2021 5 z 5

K této knize už bylo vše napsáno, snad už jen, že i 5 hvězdiček je hodně málo.

Ajuszka
14.11.2021 5 z 5

Jedno velké wow. Tohle byla jednoznačně nejlepší kniha z celé série.
Podrobně se probíráme Josiiným dětstvím, které bylo opravdu hrozné. Nechápu, že to přešla bez jakékoliv psychické újmy.
Nicméně příběh je opravdu hodně propracovaný, nutí vás to číst dál a dál. Za mě opravdu velice povedené, autorka se bude muset v budoucnu hodně snažit, aby tohle překonala :))

Sigurd_Lesandi
13.11.2021 5 z 5

Předešlé dva díly z autorčiny série nebyly vůbec špatné, ale tento je dosavadně nejlepší.
Už v minulých dílech bylo nastíněno, že minulost hlavní hrdinky nebyla zrovna růžová. Podrobnosti se však dozvíme až v tomto pokračování. Kapitoly jsou hodně krátké a pravidelně se střídá současnost s minulostí, která znázorňuje život Josie po boku nebezpečné matky od útlého dětství až do puberty. Tohle prolínání mě neskutečně bavilo. Děj byl díky kapitolám svižný a já ho zvládl téměř najednou.
Josie je mi dost sympatickou postavou, která si tvrdě jde za svým. Jak je dnes populární, tak i ona patří do skupinky s pohnutou minulostí, jenž jí neusnadňuje život ani v současnosti. V tomto případě šla ale autorka po originalitě a vymyslela skvělý příběh. Zápletka byla propracovaná a konec jsem do poslední chvíle nedokázal odhadnout.
Jak už hlavní, tak i vedlejší postavy jsou promyšlené do detailů, což vám kniha dokáže na několika případech. I za tohle dávám autorce palec nahoru.
Za mě rozhodně nejlepší díl ze série. Můžu jedině doporučit.

Kantynka
13.11.2021 5 z 5

i když je tohle 3. díl ze série, pro mě to byla první kniha od autorky (ano, mohla jsem začít od prvního, ale to už je teď jedno :D).
styl, jakým autorka píše se mi zalíbil hnedka od začátku. kniha byla hnedka čtivá, napínavá a ani v jednu chvíli jsem se nenudila. konec mě opravdu hodně překvapil a byla jsem nadšená, jak se nakonec celý příběh vyvinul.
těším se, až si od autorky přečtu další její knihy, rozhodně to bude v blízké době, protože tohla byla skvělá!

annettka1098
13.11.2021 5 z 5

Příběh je tentokrát vyprávěn retrospektivně a dozvíme se hodně z Josiiny minulosti. Nutno podotknout, že to není úplně lehké čtení. Kniha má opět úžasně krátké kapitoly, navíc ty končí téměř vždy napínavě, takže jen otáčíte stránku za stránkou a najednou jste na konci. Na tomto dílu mne navíc velmi bavilo, že jsem téměř od začátku měla své teorie a autorka mi je postupně vyvracela. Myslím, že tento díl neurazí ani zkušené čtenáře thrillerů a detektivek. Není zde zbytečná spousta krve, není zde brutalita a přesto mi ze čtení z minulosti bylo opravdu úzko.

babicka_amalka
12.11.2021 5 z 5

skvěle napsané!
jen kdybychom se brzy dočkali i dalších (zatím) 10 dílů - už jich je s Josie 13; tak doufejme :-)

Kizuizi
12.11.2021 5 z 5

Kratší kapitoly, gradující děj a odkrývání tajemství - Matčin hrob mě naprosto dostal. Knihu jsem přečetla v rekordním čase (vlastně za jedno odpoledne), protože se prostě nedala odložit, a tentokrát žádné „ale“ ode mě nezazní. Omlouvám se za ten výraz, ale tohle je prostě „pecka“!

INCOGNITOREADER
10.11.2021 5 z 5

Tak tohle je prostě nářez! Musím uznat, že tato série si nejen nastavenou laťku drží, ale třetí díl je s přehledem nejlepší dosavadní díl. A já bych tak řekl "uzavírá" trilogii. V prvních dvou dílech byly náznaky z Josiiana dětství a v díle třetím se do její minulosti ponoříme pořádně a vytáhneme na světlo úplně, ale úplně všechno.

Hlavní postava dostává od prvního dílu naloženo tolik, že všichni ostatní už by dávno leželi ve vypolstrovaném pokoji někde v v místním blázinci. A dostává pořádné rány i v tomto díle a ještě se podíváme na rány z dětství.

Příběh je napínavý od saméh začátku a nedá se prostě odložit. Budete hltat každou kapitolu, stránku za stránkou a nepůjdete spát dokud nedočtete. Stejně jako já.

Série má v originálu už 13 dílů, takže myslím, že se my i Jossie máme opravdu na co těšit do budoucna.

Rozhodně doporučuji. Opravdu úžasná série.

Nuttelka
09.11.2021 5 z 5

Nejdřív jsem se bála, jaká překombinovanost nás čeká v tomto dílu a voalá, skvělý díl! Zhltla jsem ho během dvou dnů a jsem naprosto spokojená. Zde se dovídáme, jaké dětství Josie měla a teda, jedním slovem hrůza... A jak se tento případ nakonec vyvrbí, pro mě skvělá zápletka a jen ještě trošku mi na tom konci chyběl ten závěr, tak doufám, že se ho dočkáme v dalším díle. Koukala jsem, že Lisa napsala už 13 případů s Josie, tak budu doufat, že u nás vyjdou všechny a sérii zařadím mezi povedené série jako je třeba Angela Marsons se svou Kim Stone :-)
P.S.: Noahu, tak moc ti fandím! Jen doufám, že budeš mít hodně trpělivosti :-)))

lenylee
08.11.2021 5 z 5

Přečetla jsem za dva večery. Díl od dílu lepší a lepší. Super děj, člověk čeká a vymýšlí co bude dál. Trošku jsem se zamotala v těch jménech v jednu chvíli, ale to asi tím jak jsem hltala další a další stránky.

nada3314
08.11.2021 5 z 5

Tento titul u mě aspiruje na DETEKTIVKU/ THRILLER roku! Já mám úplně husí kůži „zimomriavky“ jak by řekli naši sousedé  Tohle je opravdu parádní série! A díl od dílu lepší! Tento třetí neměl chybu! Podle mě zatím nejlepší díl!

Moc jsem se těšila, že se konečně dozvíme i něco víc z minulosti naši Josie. Autorka to vymyslela šalamounsky a do minulosti se dostáváme pomocí samostatných flashback kapitol, kde se dozvíme něco víc o dětství náčelnice a o vztahu s její matkou…Tyto kapitoly byly někdy kruté a nečetly se mi moc dobře, ale zároveň byly tak dokonale popsány, že se nedalo od čtení odtrhnout. Jelikož už ze zahraničí vím, že autorka napsala už dalších 10 dílů, tak teď chápu, proč si nás čtenáře, takhle po dílcích připravuje a postavu a celkový vývoj Josie nevybalí najednou.

Celá tato série je parádní, krátké úderné kapitoly mě nenechaly spočnout  Opět se ke mně dostavilo moje známé: Ještě jednu kapitolu, ještě jednu kapitolu…  Ke knize je potřeba přistupovat s nadhledem a neřešit, zda je to co se v příběhu stane možné, jde mi hlavně o náčelnici, je to taková WW - Wonder Woman – té je už od začátku série naloženo tolik, že normální smrtelník by skončil svou kariéru v prvním díle  prostě to chce vzít tak jak to pro nás Lisa Regan napsala a neřešit malichernosti. Tím vznikne velký prostor si příběh do sytosti užít. To já jsem si ho užila maximálně a už teď se nemohu dočkat dalšího dílu. Věřím, že tahle celá série bude skvělá i jako vánoční dárek – milovníky detektivek na 100% zaujme, né jen svými krásnými obálkami, ale i příběhy, které se skrývají uvnitř! Ještě jsem na sérii neslyšela negativní hodnocení, tak to asi o něčem vypovídá! Doporučuji všemi 10!

Vruznychsvetech
08.11.2021 5 z 5

Tahle kniha je sama o sobě psaná převážně lidsky. A proto vás i jako diváka a zpočátku nezúčastněnou osobu dokáže vtáhnout do děje.

Donutí vás přemýšlet nad tím, kdo za celou pravdou stojí, jaký k tomu měl důvod a hlavně, jak je možné, že se tělo objevilo až teď.

V příběhu jsou detailně popisované scény tudíž se dozvíte spoustu někdy v budoucnu třeba důležitých informací jako jsou názvy kostí, co je na nich specifického a jak je rozeznat na pitevně.

Příběhem nás střídavě provází již dospělá Josie a malá Josie. Z počátku se to může zdát trochu matečné, ale není tomu tak. Kapitoly z pohledu dospělé Josie tvoří tu kostru příběhu, kde se dozvídáme jak co bude a proč? Zatímco kapitoly z pohledu malé Josie dodávají celé knize ten přidaný šmrnc.

Celou dobu máte pocit, že ač se snažíte sebevíc pořád vám něco uniká. Pořád jsou postavy v knize o krok před vámi a to je na tom to fascinující, abyste tenhle problém přestali mít musíte dojít až na konec, kde se vám všechny ty dílky skládačky pospojují dohromady a odhalí pravdu.

michaela3196
07.11.2021 5 z 5

Přečetla jsem za pár dní. Série se mi zda díl od dílu lepší. Totálně mě kniha vtáhla do děje. Určitě doporučuji.

MamaKnihomolka
07.11.2021 5 z 5

Má první kniha z této série. O této sérii vím a slyšela jsem na ni samou chválu, dokonce má tato kniha 96 % tady na databázi knih, což je podle mě záruka kvality!
Předešlé díly jsem nečetla, ale vůbec mi to nevadilo, neztrácela jsem se. A i přes menší spoilery z předešlých dílů, které stejně zapomenu, jsem si čtení moc užila a k náčelníci Josie Quinnové se ráda vrátím.
•••
Josie se svým týmem řeší případ, který se dotkne i jejího soukromí a minulosti. Najdou se totiž kosterní ostatky pohřbené před cca 30 lety a analýza zjistí jméno oběti – jméno Josie matky, ale ta žije a Josie na ní nemá krásné vzpomínky.
V příběhu se prolíná přítomnost a minulost, ve které se dozvídáme o dětství Josie a soužití s její matkou. Tyto kapitoly pro mě bylo obzvlášť těžké číst. A o to horší když si člověk uvědomí, že se to v nějakých domácnostech opravdu děje.
•••
Samotný text je nenáročný, dobře srozumitelný a čtivý. Díky krátkým kapitolám mizí stránky pod rukama a přiznám se, že můj odhad se nepatrně lišil, ale později mi vše docvaklo a já se těšila z překvapivého rozuzlení případu a zodpovězení otázek.

katallinka
06.11.2021 5 z 5

Tohle bylo perfektní čtení. Díl od dílu si říkám, že už to lepší čtení být nemůže a ono je. Většinou moc nemusím střídání minulosti a současnosti, ale tady jsem se nemohla odtrhnout ani od jedné linky. Je strašné, co některé děti musejí zažívat!

Aliii83
06.11.2021 5 z 5

Asi nejlepší díl zatím a to o dvou předchozích mluvím taky v superlativech..

Johana
04.11.2021 4 z 5

Promyšlená, originální, svižná detektivka. Dá se přečíst na jeden zátah - líbila se mi ale méně, nežli Dívka beze jména. Asi tak v druhé třetině už jsem začínala lehce kroutit hlavou nad psychologií postav, což se ke konci zhoršilo tak silně, až mi hlavinka na krku rotovala...
( Trochu přeháním, ovšem slečnu Marplovou by z toho kleplo. )
Takže za mne by to byly 3 hvězdičky. Díky Vandě Hybnerové, která načetla audioknihu, dávám čtyři a ten poslech doporučuji.

bookbug_cz
03.11.2021 4 z 5

Třetí díl série s Josie Quinnovou vyšel nedávno a já se do něj pustila v rámci společného čtení. Ach – Josie! To je teda žena! Autorka jí opravdu napsala depresivní a tragický život! Josie pochází z dysfunkční rodiny. S matkou vyrůstala v osadě pro obytné přívěsy a její život připomínal jeden dlouhý nekonečný horor. Týrání, kterému byla prakticky denně vystavena, je v knížce často vyobrazeno. Kapitoly se zde střídaly – současnost s minulostí, a detektivnímu příběhu to dodalo ten správný šmrnc. Právě v oblastí osady, kde prožila své dětství, se naleznou lidské ostatky staré přes třicet let a Josie je nucena se navrátit do mrazivého období svého života. Jaké překvapení, když je mrtvá žena identifikovaná jako Belinda Roseová – což je jméno, které používala její matka. Rozjíždí se kolotoč pátrání a čtenář je tak svědkem pomalého rozkrývání jejího dětství a dospívání. Každou další stopou je víc než jasné, že se jí tento případ osobně dotýká a nikdy ho nevyřeší, pokud nenajde odpovědi na otázky svého mizerného dětství. Josie, která je zprvu velmi uzavřená do sebe a o své minulosti nechce mluvit, musí v rámci vyšetřování svému týmu značné věci odtajnit. A opět zde máme i sympatického kolegu Noaha!

Kniha se četla jedním dechem a já musím uznat, že za mě je to zatím nejlepší díl série. Všechno se mi zdálo uvěřitelné a logické. S tím jsem měla problém u Dívky beze jména a dost mi to ovlivnilo čtenářský zážitek. Lisa píše skvěle, neskutečně čtivě a typické jsou pro ni krátké a úderné kapitoly. A těší mě i víceméně optimistický a uzavřený konec.

Blaufik
03.11.2021 5 z 5

Osobně jsem s tímto dílem byla opravdu spokojená, vtáhnul mě do děje a pustil mě až s poslední stránkou, což jen dokazuje, že autorka opravdu umí, byť jsou její detektivky spíše nenáročným čtením, u kterého si skvěle odpočinete, ale zároveň se stanete i jedním z vyšetřovatelů.
Rozhodně už se těším na další díl, který si opravdu nenechám ujít. Jen tak dál!