Dívka beze jména

Dívka beze jména https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466998/bmid_divka-beze-jmena-9Cz-466998.jpeg 4 1143 295

Vedle lehátka se válel malý vycpaný slon a zmačkaná zelená deka, dost velká jen na to, aby do ní zabalili novorozeně. „Tady bylo mimino? Ona měla dítě? Je…?“ „Dítě tu není.“ Když detektiv Josie Quinnová dorazí na místo činu na okraji města Denton, je zděšená brutalitou útoku. Jeho oběť bojuje o život a novorozené dítě zmizelo. Na jiném místě se snaží ukrýt krásná mladá žena. Vypadá to, že by mohla být Josiiným vodítkem k případu uneseného dítěte, ale záhadná žena neví, kdo je, kde se vzala ani čeho se tak bojí. Jisté je, že je vyděšená k smrti… Nebo je možné, že svou amnézii jen předstírá? Je dívka beze jména svědkyně, podezřelá, nebo možná budoucí oběť? Později Josie nachází indicie, které ji utvrzují v přesvědčení, že pohřešované novorozeně a neznámá žena mají něco společného, že ten, kdo je spojuje, je velice nebezpečný a že se jí případ začíná dotýkat velmi osobně. Měla by Josie riskovat život dítěte, aby zachránila mnoho dalších? Nebo dokáže najít jiný způsob, jak zastavit nelítostného vraha?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Cosmopolis

The Girl With No Name , 2018

Adris
04.01.2024 5 z 5

Ihned po Mizejících dívkách jsem musela koupit 2. díl, ač díly nekončí otevřeně, prostě mě Josie a její případy velmi baví. Líbila se mi interpretace paní Hybnerové, má takový hluboký a chraptivý hlas, k detektivkám se hodí.

Sérii mohu doporučit lidem, kteří mají rádi v knihách tajemství, napětí, ale nehledají nějaký krvák. Něco mezi thrillerem a detektovkou? Asi tak bych to shrnula:).

koki.veru
01.01.2024 5 z 5

Druhý díl o Josie byl stejně dobrý jako ten předchozí a už se těším,až se pustím do dalšího. Moc jsem si tuto sérii oblíbila.

mataj
01.01.2024 4 z 5

Další případ dá Josie Quinnové opět pořádně zabrat. Když je povolána na místo činu, kde někdo brutálně napadl mladou ženu, která před krátkou dobou porodila a její dítě bylo uneseno. Vzápětí zmizí i její snoubenec, který napadenou ženu znal a navíc v jeho domě objeví Josie další mladou ženu. Ta tvrdí, že ztratila paměť.

Aktenanka
23.12.2023 5 z 5

Druhá knížka, co jsem od autorky četla a musím říct, že opravdu dobře píše. Stupňující napětí. Nečekané souvislosti v detektivním příběhu - nemáte šanci hned na začátku ani uprostřed knihy odhalit padoucha, takže vás příběh baví po celou dobu. Reálné zápletky.

Aymira
21.12.2023 3 z 5

Nenadchne, neurazí. Nebyl to úplně příběh, od kterého bych se nemohla odtrhnout. Chvílemi zamotané, rozluštění moc neodpovídalo překombinovanosti, kterou autorka vymyslela.

Ovlivňuje mě určitě i fakt, že mi hlavní postava není moc sympatická. Neumím si ji představit ve vedoucí funkci. Při výsleších apod. se nechává ovládat emocemi a činí přehnaná rozhodnutí, její osobní život je neuspořádaný, miluje, ale není dostatečně milována. Do dalšího dílu se úplně pouštět nechci.

Tereziee
18.12.2023 4 z 5

Moje druhé setkání s Josie Quinn, ke kterému došlo asi dva roky po přečtení prvního dílu. Dlouho jsem pokračování odkládala, protože mě Mizející dívky tolik nenadchly. Musím ale říct, že Dívka beze jména mě bavila o něco víc. Četlo se mi to mnohem lépe a k vyšetřovatelce Josie jsem si začala pomalu nacházet cestu. ¨

Je pravda, že případ je poměrně dost překombinovaný a šílený, ale vlastně jsem celou dobu byla napjatá a bavilo mě to. Takže proč ne. Zkusím určitě i další díly :)

Belanna
30.11.2023 3 z 5

Druhý díl série.
Začátek knížky se mi líbil. Stále však přibývaly další a další postavy, některé mi přišly zbytečné, a vše začínalo být dost nepřehledné. Připadalo mi, že autorka se snaží přidávat akci a děj, aniž by to leckdy dávalo smysl, což mě dost zklamalo.
Na Josie si pomalu začínám zvykat a oblíbila jsem si Noaha, ale stále je to pro mně jen průměrná detektivka.

Lenka541
27.11.2023 5 z 5

Opět jsem naprosto spokojená. Děj měl správný spád a napětí. Hlavní vyšetřovatelka Josie mi je moc sympatická a tím, že autorka myslí na vývoj jejího nelehkého osobní života, je mi celá detektivka bližší a těším se na její pokračování.

Karolína7
21.11.2023 3 z 5

Abych byla upřímná, obsahem jsem nebyla zrovna nadšená. Sice jsem četla s napětím, abych se dozvěděla, jak děj pokračuje, ale zdál se mi trochu "uhozený" - překombinovaný. Je mi jasné, že v detektivkách podobného typu je hodně zápletek fikcí, ale nechat povraždit tolik svých dětí, to mi nějak hlava nebere, absolutně se to vymyká jakékoliv realitě - to jen na okraj jedné dějové linky...

AlbionFoxyFox
19.11.2023 4 z 5

Zpočátku bavilo hodně, konec byl ale překombinovaný a ne moc uvěřitelný.

andrea0221
10.11.2023 5 z 5

Tato spisovatelka mě prostě baví, zatím žádná z jejích knih nezklamala.

kata3529
10.11.2023 5 z 5

jedná se o druhý díl ze série, která pojednává o Josie Quinnové, a i když jsem čekala, že ten příběh bude velmi silný, tak ze začátku se mi to nezdálo až tak zajímavé, a to hlavně z toho důvodu, že spousta věcí mi začala dávat smysl až tak ve poslední třetině knihy..na rovinu ale můžu říct, že se opět jedná o skvělou knížku, která má perfektní, barvitý příběh, díky kterému čtenář opět zažije neskutečný nával emocí!

hlavní roli zde hraje skutečnost, že někdy před námi mají tajemství i ti, o kterých si myslíme, že je velmi dobře známe, což je vlastně skvělé pro knížku samotnou, neboť ten děj je opět zcela uvěřitelný, avšak pro nás samotné to až tak dobré není..

výborné čtení, které doporučuji všem - za mě se jedná o jednu z TOP knížek 2023

Marla
05.11.2023 5 z 5

Skvělá kniha, dobrodružná, mrazivá a trochu smutná. Moc se těším na další díl.

VěraČamková
28.10.2023 5 z 5

Josie Quinnová a její případy mě baví, tento na tom není jinak. Hezky napsaná detektivka.

jana-cisarova
12.10.2023 5 z 5

Na začátku tohoto dílu řeší náčelnice Josie Quinnová podivnou změnu povahových rysů a nálady u svého snoubence Lukea. Vzápětí se dozví o přepadení a zranění známé ženy, které byl unesen právě narozený chlapeček. Pouští se do pátrání po novorozeněti. V ten samý den je v domě jejího snoubence Lukea objevena neznámá dívka, která je vyděšená a nepamatuje si ani své jméno, ani co se jí stalo. Brzy zjišťuje, že se pohřešuje i její snoubenec Luke.
V tomto dílu se to jen hemží nalezenými mrtvolami, podezřeními, kdo za těmi vraždami stojí, kde zmizel Luke, a jestli je opravdu čistý a není zapletený do kriminální činnosti.
Kniha se dobře četla, napínavý děj nutil, abych ji neodložila, dokud se nenašel vrah, který měl únos dítěte i zmizení Lukea na svědomí. Josie opět vítězí, i za cenu nesmírné únavy a vyčerpání. Její kolega poručík Noah Fraley jí po celou dobu stojí po boku a snaží se ji přinutit k odpočinku. To by ale nebyla Josie, aby nedovršila své pátrání až do konce, dřív než odpadla.

attila1
04.10.2023 4 z 5

Přečetla jsem druhou knížku že série Josie Quinnová. Začátek dobrý,ve středu knížky jsem se trochu ztrácela v postavách, ale posledních cca 100 stránek super napínavé čtení .

Rose-Mary
04.10.2023 4 z 5

Je to třetí kniha, kterou jsem přečetla od Lisy Reganové ze série o detektiv Josie Quinnové. V pořadí je druhá, mně se první po Mizejících dívkách dostal do ruky třetí díl „Matčin hrob“.
Kdybych měla srovnávat, myslím, že nejvíc se mi líbil až ten díl třetí. V Mizejících dívkách jsem si musela teprve na všechna jména hlavních aktérů z řad policistů zvykat. Ve třetím dílu bylo poznat, že něco z děje chybí, o čem se občas Josie zmiňovala. To, co chybělo, jsem našla až nyní v Dívce beze jména.
Ve všech dílech se jednalo o osobní příběhy detektiv Josie. Byla to nepřemožitelná žena, až příliš silná, aby se vzdala a odpočinula si, dříve než vypátrala to, po čem šla.
V tomto dílu pátrala po ztraceném uneseném novorozeněti, po zmizelém snoubenci Lukeovi a do toho se jí zamíchala postava neznámé dívky, která zpočátku zřejmě předstírala ztrátu paměti, později pak sehrála roli ve vyřešeném případu.
I v tomto dílu se vyskytl velký počet zavražděných, naštěstí to všechno byly osoby zapletené do kriminální činnosti, které měly co do činění s únosem malého Viktora a Lukea.
Celkově knihu hodnotím na čtyři hvězdičky, ráda si přečtu další díly, až se mi dostanou do ruky.

martinaandulka
26.09.2023 4 z 5

Začátek se ni víc líbil,pak to chvíli bylo překombinované a zdlouhavé, konec byl takový zvláštní myslím Luka.

KnihoSny
24.09.2023 5 z 5

Opět napínavý absolutně jsem nepřišla na to jak to je josie mi bylo hrozně líto ale zároveň sem ji fandila tuhle sérii mohu jenom doporucit

Sančez
21.09.2023 5 z 5

Mám teď štěstí na samé knižní skvosty. Josie opět válí. Tahle mi chyběla dočíst a opět jsem knihu hltala jak zběsilá. Pecka a už se těším na sedmý díl.

vraždy sérioví vrazi únosy

Lisa Regan
americká, 1971
2020  84%Mizející dívky
2021  85%Dívka beze jména
2021  94%Matčin hrob
2022  91%Nečekané přiznání
2022  88%Pohřbené kosti

Kniha Dívka beze jména je v

Přečtených1 554x