Josie a kolt

Josie a kolt https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378379/bmid_josie-a-kolt-Ktj-378379.jpg 4 24 9

Dvě ženy, malé dítě a široká prérie. Co je vyhnalo až sem? To je otázka, kterou si klade i průvodce karavan McDowel. Setkají se v zaprášeném městečku na západě a jejich cesty se na čas spojí. Do ryze obchodního ujednání se však zapletou hluboké emoce, a láska všechno jenom zkomplikuje. Navíc temná minulost kráčí těm dvěma za patami.... celý text

Etule
04.04.2019 5 z 5

Tak tahle kniha se mi líbila ještě o pořádný kus víc, než Lovec věna, kterého jsem četla jako první. Máme tady sympatickou hlavní hrdinku, ještě sympatičtějšího hlavního hrdinu, skvělé vedlejší postavy a divoký západ.
Kniha je čtivá, člověk prostě musí číst dál, aby zjistil, co že se to těm dvěma stalo. Krom toho Colt byl naprosto k sežrání, taky bych ráda někde potkala takového chlapa. *zasněný povzdech*
Jen ten konec... Ach jo, proč? Fňuk. Nicméně, snažím se hledat to pozitivní, což je to že kniha tak nesklouzla do klišoidního konce. Jenže tady by mi ani nevadil. Ještě jednou fňuk.

LilianaFalcon
24.01.2019 5 z 5

Moc pěkná romantika. Josie byla moc sympatická hrdinka. Škoda, že tam nebylo ještě trochu víc Colta :-D

tatafa
14.07.2018 5 z 5

Romantický příběh z poněkud neobvyklého prostředí divokého západu se velice snadno čte a především přináší čtenářů napínavý děj, jehož závěr je podstatně překvapivější, než tomu obvykle u romantických knih bývá, takže jej jistě ocení i čtenářky, které nemají rády příliš jednoduché romantické knihy. Vřele doporučuji k přečtení a moc se těším na autorčinu další knihu :)

Ivuska1988
09.07.2018

Tento příběh nás zavede až na divoký západ. Zde se dvě ženy s dítětem snaží utéct minulosti...
Příběh je moc krásně napsán, nechybí zde ani láska a ani napětí. Děj má spád a moc hezky čtenáře vtáhne do děje. I já jsem si při čtení představovala jak krajina, město, ale i postavy mohli vypadat. Chvílemi jsem  si představovala, že hlavní hrdinkou jsem já.
Jediné co mě moc mrzí, tak to jak příběh pro jednu z dívek dopadl, to mi nedělejte, já jim moc fandila... Při této scéně mi ukápla i slza.
S velkým obdivem smekám pomyslný klobouk před (paní) slečnou autorkou, tak krásně propracovaný a napsaný příběh jsem už dlouho nečetla.

Sirael23
30.06.2018 5 z 5

Pan Colt byl tedy zatraceně sexy :-D Autorčin styl zraje jako víno, už se těším na další knihu.

MartinaF
26.06.2018 4 z 5

V poslední době vyhledávám odpočinkové knihy s romantickou zápletkou, s lehkým humorem a příjemnými dialogy. Nic nenásilného, jen trochu dramatického. A přesně všechny tyto body splňuje i tato kniha. Byla čtivá, zajímavá a upoutala mou pozornost.

icanjan
22.06.2018

Už máš dočteno Game of thrones, Harryho Pottera a všechny ostatní profláknuté knížky? Trochu něco na oddych a trochu něco jiného? S westernovou atmoškou? U čeho se ale rozhodně nebudeš nudit? A ještě se zamiluješ do hlavní hrdinky? (jsi-li muž :-) ) Tak neváhej. Knížka právě pro tebe. Přečteš to za chvíli, ale vracet se k ději budeš ještě dlouho.
Skvělý děj, který se pomalu odvíjí a pohlcuje tě stále víc a víc. V knížce je hlavně romantika, spoustu romantiky, ale vážně se u toho budeš bavit. A budeš chtít být v ději. Občas přijde i napětí. Vždy v tu pravou chvíli. Každopádně stále budete čekat, co přijde dál.

SalmaB
12.06.2018 5 z 5

Autorka v tomto příběhu opět ukázala svoji všestrannost, co se žánru týká. Od prvotiny ve stylu fantasy přes historickou romanci z Anglie se přenesla i na Divoký Západ. I zde prokázala svůj nesporný talent a vylíčila toto neobvyklé období s precizní znalostí a pochopením. Její postavy jsou uvěřitelné, lidské a je snadné se s nimi ztotožnit a prožívat jejich osudy na stránkách knihy spolu s nimi.
Příběh má po celou dobu spád, i ve zdánlivě poklidných situacích si zachovává jistou dynamičnost. Autorka má obdivuhodný dar vtáhnout čtenáře do děje a přimět ho trpět a radovat se spolu s hrdiny svých knih.
Příběh Jossie a Colta je mi zvlášť blízký, protože se odehrává v mém oblíbeném historickém období a popisuje dobu, která je mému srdci zvláště blízká. A navíc to věčné téma lásky, táhnoucí se celým příběhem, dovedně splétané tak, aby až do posledního řádku zůstával čtenář na pochybách, zda si hlavní hrdinové padnou do náruče či nikoliv.
Katherine Luka opět prokázala svůj spisovatelský um a já tak mohu s hrdým vědomím toho, že jsem snad i já nepatrným dílkem přispěla k tomu, že její knihy se konečně dostávají ke čtenářům, tuto knihu všem milovníkům romantiky doporučit.
A z celého srdce se těším na další příběhy z pera Katheriny Luka.

SBH
07.05.2018 5 z 5

Romance ošlehnutá zápachem střelného prachu. Když o tom tak uvažuju, v celém westernu padnou dva výstřely. Ovšem na správných místech a se zásadní důležitostí. A tak je v této knize napsáno všechno. Jedinou výtku, která však souvisí spíš s mým osobním nastavením, bych vznesla vůči Josiinu rozpolcenému chování ke Coltovi. Její drahoty a následná duševní muka představovaly čiré utrpení i pro mne. Na druhou stranu kdyby se mu ihned vrhla do náruče, o čem bychom četly? Ale pět hvězd musím dát za perfektní psychologii postav a opravdu mrazivou zápletku. Rozhodně doporučuji.

útěk westerny historické romance

2017  85%Lovec věna