Jonathan Livingston Racek / Jonathan Livingston Seagull

Dvojjazyčné vydání novely současného amerického spisovatele o racku Jonathanovi je podobenstvím o lidech-ptácích toužících po poznání a naplnění života, po lásce, svobodě a volnosti. Ani po téměř čtyřiceti letech od svého vzniku neztratila nic na síle a kráse. Tento příběh je napsán pro ty, kdo jdou za hlasem svého srdce a vytvářejí si svá vlastní pravidla... pro ty, které pokaždé potěší, když můžou udělat něco dobrého, i kdyby to mělo být pro ně samotné... pro ty, kdo vědí, že život je ve skutečnosti mnohem bohatší, než by se při povrchním pohledu mohlo zdát... právě ti poletí s Jonathanem výš a rychleji, než si kdy mohli přát....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30665/jonathan-livingston-racek-bilingvni-30665.jpg 414

Jonathan Livingston Seagull (1970)

Duchovní literatura, New Age
Vydáno:, Argo

MagdalénaD

S knížkou jsem se seznámila na hodinách filozofie na gymplu. Přečetla jsem jí tenkrát česky, tentokrát anglicky (Thank you Ecrin for reminding me this title).
Je to ten typ knihy, který se hodí zařadit v knihovničce vedle Malého prince. I tady se jistě najdou tisíce zasvěcených vykladačů. Já ji mám ráda, vlastně ani nevím proč. Možná pro vzletný jazyk, či vzletnost obecně. Ta kniha v sobě nese apel. Apel ma zlepšování sebe samého. Alespoň po tomto přečtení.

jitrnic
16.02.2012

Na jedné straně Svoboda a Láska - psáno s takto velkými písmeny, nijak blíže se ani ostatním rackům ani nám nevysvětluje, co si pod tím přesně představit, jenom se o tom krasořeční. Na druhé tradice a staleté zkušenosti předků, kterým je třeba se vysmát, všechny je opustit a usilovat o individuální úspěch. Bible moderní doby.

dvojjazyčné knihy angličtina

Richard Bach