Jonathan Livingston Racek / Jonathan Livingston Seagull

od:


KoupitKoupit eknihu

Dvojjazyčné vydání novely současného amerického spisovatele o racku Jonathanovi je podobenstvím o lidech-ptácích toužících po poznání a naplnění života, po lásce, svobodě a volnosti. Ani po téměř čtyřiceti letech od svého vzniku neztratila nic na síle a kráse. Tento příběh je napsán pro ty, kdo jdou za hlasem svého srdce a vytvářejí si svá vlastní pravidla... pro ty, které pokaždé potěší, když můžou udělat něco dobrého, i kdyby to mělo být pro ně samotné... pro ty, kdo vědí, že život je ve skutečnosti mnohem bohatší, než by se při povrchním pohledu mohlo zdát... právě ti poletí s Jonathanem výš a rychleji, než si kdy mohli přát....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30665/jonathan-livingston-racek-bilingvni-30665.jpg 414
Orig. název:

Jonathan Livingston Seagull (1970)

Žánr:
Duchovní literatura, New Age
Vydáno:, Argo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
MagdalénaD
27. března

S knížkou jsem se seznámila na hodinách filozofie na gymplu. Přečetla jsem jí tenkrát česky, tentokrát anglicky (Thank you Ecrin for reminding me this title).
.
Je to ten typ knihy, který se hodí zařadit v knihovničce vedle Malého prince. I tady se jistě najdou tisíce zasvěcených vykladačů. Já ji mám ráda, vlastně ani nevím proč. Možná pro vzletný jazyk, či vzletnost obecně. Ta kniha v sobě nese apel. Apel ma zlepšování sebe samého. Alespoň po tomto přečtení.

jitrnic
16.02.2012

Na jedné straně Svoboda a Láska - psáno s takto velkými písmeny, nijak blíže se ani ostatním rackům ani nám nevysvětluje, co si pod tím přesně představit, jenom se o tom krasořeční. Na druhé tradice a staleté zkušenosti předků, kterým je třeba se vysmát, všechny je opustit a usilovat o individuální úspěch. Bible moderní doby.

TIP: Máte rádi Databázi knih? Podpořte ji v Křištálové lupě (Zájmové weby) - hlasujte zde.

Štítky

dvojjazyčné knihy angličtina

Autor a jeho další knihy

Richard Bach

Richard Bach
americká, 1936

všechny knihy autora

Uživatelé mají knihu

v Přečtených24x
v Čtenářské výzvě1x
v Doporučených3x
v Knihotéce11x
v Chystám se číst1x
v Chci si koupit2x