Analfabetka, ktorá vedela počítať

Analfabetka, ktorá vedela počítať
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204938/bmid_analfabetka-ktora-vedela-pocitat-204938.jpg 4 4234 4234

Nombeko Mayeki sa narodila v roku 1961 v chudobnom johannesburskom predmestí Soweto, najväčšom meste chatrčí a latrín v Juhoafrickej republike. Ako päťročná začala pracovať, desaťročná osirela a štrnásťročná sa stala šéfkou latrínovej pobočky v sowetskom sektore B. Životaschopná černoška zatiaľ nevie čítať, zato neuveriteľne dobre rozumie matematike. Práve jej zázračné schopnosti ju predurčili na život plný dobrodružstiev, podivuhodných stretnutí a nečakaných zvratov.... celý text

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

Analfabeten som kunde räkna

martin6559
27.12.2014 4 z 5

Stoletý Stařík mě bavil o hvězdičku více.

čef
21.12.2014 5 z 5

Další groteskní příběh človíčka z rodu Forresta Gumpa, Josefa Švejka, Allana Karlssona a dalších, kteří chodí životem jako Ježíš po vodách. Jistě není tento slovopád absurdního humoru pro každého zkousnutelný, ale je v něm tolik velmi vtipných a rafinovaných postřehů z nedávné historie, že prostě stojí za to se do něj třeba i opakovaně ponořit a objevovat stále něco nového.

Yaruschka
17.12.2014 5 z 5

Naprostá pecka, přiznávám, že se mi líbila víc jak kniha Stoletý stařík (film se mi líbil ale hodně :)).
Chystala jsem se Analfabetku přečíst tak do dvou dnů, ale při těch výtlemech na každé stránce se mi to protáhlo pomalu na dva týdny. Prostě skvělá vtipná knížka! :-))

Alex732
15.12.2014 5 z 5

Chvílemi jsem měl pocit, že čtu deník Nicka Twispa. Co mohl Holger 1 podělat, to taky podělal. Vlastně podělal i to, co podělat nešlo. Trochu mě překvapilo, že zase šlo o atomovou bombu, ale proč ne. Opět velmi čtivé.

wikiniki
14.12.2014 4 z 5

Stejně jako stařík, vtipné a místy až absurdní příhody. Ale trochu mě děsí autorova záliba v atomových zbraních.

tomvall
12.12.2014 5 z 5

Analfabetku jsem "přečetl" formou audioknihy a nevím jak velkou zásluhu na tom, že se mi líbila víc než Stařeček, má vynikající výkon Martina Stránského. Ten tu knihu nečetl, ale hrál, a to jako o život.
Kniha samotná je opět velmi zábavná a styl je obdobný jako ve Stařečkovi. I zásluhou pana Stránského jsem měl střídavě chuť vraždit a hned vzápětí záchvaty smíchu.
Asi si pořídím Stařečka načteného také tímto pánem, abych mohl posoudit, o kolik jeho výkon povýší samotnou knihu.

Charlie
08.12.2014 4 z 5

Stejně jako Stařík skvělá, v něčem podobná. Nesčetněkrát jsem se pobavila.

Rup
08.12.2014 3 z 5

Ani zdaleka, ba ani z blízka, nedosahuje úrovně a základní idey Stoletého staříka. Bláznivá fraška. Autor psát rozhodně umí, ale zde svůj talent promarnil. Podprůměr.

Vercik
05.12.2014 5 z 5

Poslechnuto jako audioknihu. Řekla bych, že od začátku vtipná a za mě asi i lepší, než Stoletý stařík, které ho jsem viděla zfilmovaného a teď poslouhách jako audioknihu.

Luciane
02.12.2014 4 z 5

2 dil,moc pěkně se četla :-) doporučuji

aktak1203
02.12.2014 3 z 5

Po stoletém staříkovi, pro mě byla kniha trochu zklamáním, ale číst se dala. Mít tak o 150 stran méně, byla by lepší.

Hella
23.11.2014 3 z 5

No blbina! Jako hrom. Chvílemi vtipná, chvílemi ne, závěr ujetý víc než záhodno. Za přečtení to stojí, ale pouze s plným vědomím toho, do jaké blbosti se to pouštíte :-)

Darkrufus
20.11.2014 5 z 5

Skvěle jsem bavil, stejně jako u Stoletého staříka, ale bojím se aby nás čtenáře brzy tenhle spisovatel neomrzel.

Ditules
20.11.2014 5 z 5

Musím říct, že jsem si po Staříkovi říkala, že ho nic nepřekoná...ale vážení, tohle byla pecka! :) Doufám, že to co nejdřív seveřani zfilmují, protože některé scény, to bude lahoda!

Val
20.11.2014 5 z 5

Tak u mě za pět hvězdiček. Příběh jakkoli neuvěřitelný naprosto luxusní. Nombeko jsem si vyloženě zamilovala :-) Je dobré vědět, že Švédům nejdou jen thrilery, ale mají taky úžasný smysl pro humor .... A teď se vrhnu na Staříka ... :-)

Janasem
19.11.2014 5 z 5

Dobrý, ale Stařík lepší

lucifrid
13.11.2014 5 z 5

Po přečtení Staříka, který mě trochu zklamal (film se povedl mnohem lépe), jsem tolik nečekala. Byla jsem velice mile překvapena, jak skvělá knížka to je. Vyložene fantasmagorie, přehnané, ale úžasné.

Linet
12.11.2014 4 z 5

Knížka vtipně psaná je, ale po přečtení "staříka" přišlo trošku zklamání. Asi jsem očekávala víc....

Dixinka
09.11.2014 5 z 5

Vtipná kniha. Má děj, vtipné zápletky. Rozhodně se u ní nenudíte.

myomyo
09.11.2014 3 z 5

Od knihy jsem po přečtení různých recenzí očekávala tak nějak víc - kniha však v celku neurazí, ale ani ničím speciálním nenadchne. Chvilkami jsem očima děj "posunovala" k poslední stránce.. Nebo možná, bráno jiným pohledem, nejsem správní cílová skupina tohoto literárního žánru - ale za pokus to každopádně stálo.