Jen ty můžeš zachránit lidstvo

Johnnymu Maxwellovi je teprve dvanáct, ale jeho starosti by mu možná nezáviděl leckterý dospělý. Rodiče spolu v poslední době nevycházejí právě nejlépe, ve škole má práce až nad hlavu, a ke všemu se ještě stane zvláštní věc, která mu zkomplikuje život. Johnny, jako většina dětí v jeho věku, rád hraje počítačové hry. Když se ve hře Jen ty můžeš zachránit lidstvo dostává do finále a má zničit poslední lodě zlých mimozemšťanů, objeví se na obrazovce jeho počítače nápis: „Nestřílejte, vzdáváme se". Mimozemšťané požádají Johnnyho o pomoc proti krvežíznivým lidem, kteří se je snaží vyhubit. Kniha je prvním dílem z volné trilogie o Johnnym. Další tituly se jmenují Johnny a mrtví a Johnny a bomba....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/223102/big_johnny-jen-ty-muzes-zachranit-lidst-YnF-223102.png 3.8174

Johnny 1.

Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež

Vydáno: , Talpress

Only you can save mankind, 1992

Kniha Jen ty můžeš zachránit lidstvo

Terka_Bohmova
07.08.2019

Johnny hraje počítačovou hru Jen ty můžeš zachránit lidstvo, ale jednoho dne se mu přihodí podivná věc, nepřátelská loď mimozemšťanů ScreeWejů mu napíše, že se vzdává a že na ně nemá dále útočit. Johnny zjistí, že ScreeWejové jsou opravdoví. Velitelka ScreeWejů požádá Johnnyho, aby je chránil před ostatními hráči a Johhny přijme. Velitelka ale nemá problémi jen s hráči...
Moc se mi to líbilo, je to hodně sci-fi dobrodružství a nejlepší byla věta: Kdyby se někdy uspořádal školní přebor v disciplíně Kdo-první-krakne-nekraknutelnou-kopii-Galaktických-průzkumníků... Doporučuju hráčům počítačových her.

BarkaS
07.01.2019

Johny je statečný mladý chlapec, který se kromě blížícího se rozvodu rodičů potýká ještě s úkolem, jak zachránit emzáckou civilizaci. Je to taková jednohubka spíš pro staršího dětského čtenáře. Opět zprostředkovává zajímavé Pratchettovy postřehy o lidské povaze, bez kterých se jeho knihy prostě neobejdou.

Atlantis
27.12.2018

Jeden z prvních Pratchettových počinů, ve kterém je zajímavé sledovat, jak tu a tam probleskne jeho pověstný humor. Jinak jde ale o naprosto standardní sci-fi a pokud by Terry Pratchett nevytvořil Zeměplochu, tak by po sérii s Johnnym nikdo ani neštěkl. Jen ty můžeš zachránit lidstvo není špatná kniha, vůbec ne, ale je až příliš dětská, až příliš obyčejná a nezajímavá. Musím ale říct, že v dalších dílech se to naštěstí zlepší.

sarka9190
09.11.2018

Zábavné hravé a inteligentní.

Hobo
15.10.2018

Pratchett není jenom Zeměplocha. Docela se mi líbí i jeho knížky pro skutečné děti. Převlékl jsem se do dětství a prožíval příběh se vším všudy.

TimeLord
27.08.2018odpad!

Strašná blbosť, nedokázal som to do bojovať dokonca.

mia.com
11.01.2018

Zajímavě pojatý příběh. Vraždící hry sice nehraju, ale kdybych hrála, asi už bych s nima skoncovala :D

trudoš
15.09.2017

Román z roku 1992 se nese v duchu příznačného humoru Terryho Pratchetta, oproštěného pouze o šílenou zeměplošskou imaginaci. Autor se drží při zemi alespoň co se základních kulis týče, ovšem stran děje, to už je jiná. Hodně přitom oceňuji, jak bez problémů dokázal najet na mládežnický smysl pro nesmysl a zároveň příliš nerozmělnit vyprávění, takže není moc šancí se u něj nudit. Nakonec jedinou slabinou je ústřední motiv počítačových her - těch dvacet let je tu prostě znát. Žádný internet, žádná wi-fi, žádný bluetooth. Naopak sousta disket a vědro trpělivosti při načítání. Čas je holt neúprosný. Nostalgie ovšem parádní.
Samotná koncepce zápletky je jednoduchá a stojí především na kouzelném vykreslení party nerdů v době, kdy to ještě nebylo příliš cool. Sice si pan Pratchett úplně nevěděl rady s přenosem dětí do počítačového univerza, a tak mu to trochu skřípe, ovšem jenom skutečný rejpal by se zabýval takovou podružností. V důsledku veselá jednohubka se špetkou filozofie na jeden večer.