Johny: jen ty můžeš zachránit lidstvo

Johny: jen ty můžeš zachránit lidstvo https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/223102/mid_johnny-jen-ty-muzes-zachranit-lidst-YnF-223102.png 4 203 26

Johnny série

Johnnymu Maxwellovi je teprve dvanáct, ale jeho starosti by mu možná nezáviděl leckterý dospělý. Rodiče spolu v poslední době nevycházejí právě nejlépe, ve škole má práce až nad hlavu, a ke všemu se ještě stane zvláštní věc, která mu zkomplikuje život. Johnny, jako většina dětí v jeho věku, rád hraje počítačové hry. Když se ve hře Jen ty můžeš zachránit lidstvo dostává do finále a má zničit poslední lodě zlých mimozemšťanů, objeví se na obrazovce jeho počítače nápis: „Nestřílejte, vzdáváme se". Mimozemšťané požádají Johnnyho o pomoc proti krvežíznivým lidem, kteří se je snaží vyhubit. Kniha je prvním dílem z volné trilogie o Johnnym. Další tituly se jmenují Johnny a mrtví a Johnny a bomba.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Talpress

Only you can save mankind , 1992

borknagar
07.12.2014 4 z 5

Talpress nám dodal na pulty knihkupectví trilogii o Johnnym v nové úpravě a konečně obálkou, která je hodna Terryho Pratchetta. Příběh je to krátký, leč zábavný. Každý snad hrál v mládí hry a touto knihou může hezky nostalgicky zavzpomínat. Není to zábavné jako knihy ze Zeměplochy (méně humoru), ale kniha se četla velmi dobře a co je hlavní - bavila. A to se nedá říct o každé knize.

jirincz
28.11.2014 1 z 5

Tak tohle ne. Pratchettovu Zeměplochu mám rád, ale tohle je něco úplně jiného. Žánr sci-fi, kde se promítá realita, sen a videohry. Zní to skvěle na první pohled, ale je to orpavdu nudné, příběh zkrátka nechytne, nepřiroste vám nikdo k srdci a tak se jen nutíte to dočíst. A nejvíce mi tam chybí Pratchettovský humor, občas tam něco málo je, ale bohužel jen málo:( Jedna hvězda jen za námět a úctu k Terrymu.

Nagadir
03.09.2014 4 z 5

Docela zajímavý námět. Knížka mě místy opravdu bavila.

Felsenberg
07.02.2014 3 z 5

Kdyby všichni pařiči byli tak citliví a ohleduplní jako Johny :-) Zajímavé, jako ostatní nezeměplošské knihy, ale jednou, dvakrát, třikrát za život stačilo. Víte někdo o ostatních dílech o Johnym?

BooksLucyKing
12.06.2013 4 z 5

Bezva knížka. Přečetla jsem ji během jednoho dne. Zajímavý pohled na to co je vlastně skutečné a co ne. Sem tam se našli zajímavý filozofické úvahy a do toho pratchettův humor. Líbila se mi.

valda
26.05.2012 2 z 5

Johnny rád hraje počítačové hry a je tak trochu divný. Má několik kamarádů, kteří většinou taky hrají počítačové hry, a taky jsou tak trochu divní. Potká Kirsten, která taky hraje počítačové hry, což je ze všeho nejdivnější, protože je holka. Navíc se začne dít něco divného s hrou, kterou zrovna hraje. Rasa mimozemšťanů ScreeWee, proti které se v téhle hře bojuje, se už nechce nechat téměř bez odporu zabíjet, jako například mimozemšťané ve hře Útočníci z vesmíru (Space Invaders)....
První díl trilogie o Johnnym Maxwellovi. Jedna z mála Pratchettových výprav do žánru Sci-Fi. Taky se dá říct, že tentokrát oproti trilogii o Nomech, která byla určena nejmenším dětem, je tahle zaměřena na ty trochu odrostlejší. Námět mi přijde docela fajn, ale jak píše i Selhan, je to spíš na krátkou povídku. Celkově mě děj nějak moc nechytnul, těžko říct, co by na knihu řekl začínající puberťák, ale mě kromě jednoduchosti vadila i taková trochu nucená coolovost, asi jako když v Simpsonových pes Poochi říká na konci Itchyho a Scratchyho: Recyklujte, až do extrému. :-)