Noční pád

Noční pád https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193101/bmid_john-corey-nocni-pad-tBk-193101.jpg 4 132 33

John Corey série

Za soumraku na pláži na Long Islandu se Budb Mitchell a Jill Winslowová oddávají milostným radovánkám a vše si natáčejí na kameru postavenou tak, aby zachytila každý lechtivý detail. Noční oblohu však najednou ozáří obrovský výbuch. Zatímco se policejní vozy ženou k místu neštěstí, dvojice popadne kameru a mizí. 1. vydání. Pět let po nehodě je pád letu 0800 připsán mechanické závadě. Pro Johna Coreyho a Kate Mayfieldovou z elitní protiteroristické jednotky tím však případ není uzavřen. S podezřením na snahu o ututlání případu vycházející z nejvyšších kruhů a v rozporu s rozkazy se rozhodnou získat důkaz, který odhalí pravdu o tom, co se opravdu stalo s letem 0800 – videokazetu zachycující milostné hrátky na pláži a poslední okamžiky letadla odsouzeného k záhubě.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kniha Zlín

Night Fall , 2004

Lolila
07.06.2017 4 z 5

Dobrá kniha, opäť napätie až do konca. Celý čas som bola zvedavá, že ako sa toto skončí?! Ale ten koniec!!!!...Ostala som v šoku! To som nečakala! Výborne spojená jedna konšpirácia s druhou, až vás to núti zamyslieť sa.

Janadvorackova
18.04.2017 3 z 5

Načtené pěkně, což o to, ale příběh měl předvídatelný konec. U takových knih polevuje ostražitost a děj už jenom plyne.
Hlavní hrdina měl někdy prima hlody. Průběh vyšetřování té události hezky kontrastoval s koncem příběhu. Vlastně trochu ironicky, protože... neřeknu :).

terez.ren
07.03.2017 5 z 5

Moc se mi líbila. Chvílemi mi vtípky hlavního hrdiny přišly už otravné a přehnané, chvílemi jsem se zasmala. Konec naprosto perfektni, zůstala jsem jak opařená.

Herodes
29.01.2017

Tak teda nic moc. Stránek 510, zápletka jednoduchá, klidně by se dala napsat v polovičním množství. To je typický Nelson DeMille, spousta dialogů (keců) o ničem. No ale, abych nebyl jenom negativní, tak dialogy jsou většinou vtipné, John Corey opět ve formě.

mira.k
04.11.2016 3 z 5

Perfektní kniha. Krásně se čte, napínavá až do posledních stránek. Až na souboj na pláži, který byl přitažený za vlasy, Ale závěr to totálně pohřbil. Kdyby si dal práci a vymyslel si i průměrné rozuzlení, tak by to zůstalo perfektní knihou, Ale takhle velké zklamání z odfláknutého závěru. Možná se v dalších dílech k ději vrátí, ale to už nebude ono.

Balci007
17.10.2016 5 z 5

Výborná kniha od začátku do konce, ale ten závěr pro mě jeden z nejlepších za dlouhou dobu. Nutí hodně k zamyšlení a nabízí více vysvětlení, každý si najde to svoje. Dokážu si představit, že pokud to v USA půjde nastoleným směrem, tak si do 10-20 let podobnou knihu nikdo nedovolí napsat...

Eidalon
14.08.2016 5 z 5

Od autora moje druhá kniha (Ostrov Antrax byla první), ta první se líbila a tak, když jsem na knihu narazil, neváhal jsem.

Problematika terorismu v USA spojená s tragickými událostmi je propírána vždy ruku v ruce s konspiračními teoriemi. Atentát na Kennedyho, útok na Dvojčata v New Yorku, let TWA 800 a další, vedle oficiálního vyšetřování se vždy objevují temné teorie, které jsou mnohdy až na hranici science fiction a nebo záměrně odvádějí pozornost od samotného problému.

A právě na nejasných závěrech vyšetřování kolem skutečného činu - zřícení letadla společnosti TWA ze dne 17.07.1996 postavil pan DeMille svůj příběh. Hlavním hrdinou je externí vyšetřovatel FBI John Corey (autorův hrdina z řad policie a posléze FBI, kterého obsadil do série 6 knih), který se společně se svojí manželkou Kate vydá po stopách uzavřeného vyšetřování letu TWA 800.

DeMille se opírá o reálie případu i verze vyšetřování, což příběhu dává velkou sounáležitost se skutečností a uvěřitelnost, takže si čtenář skoro nevšimne, kde se příběh odkloní a stává se fixí. I když fiktivního je zde jen velmi málo, snad pouze další osa pohledu na tragédii, kterou kniha dokončuje v naprosto překvapivý závěr. Před Vámi se rozbíhá příběh o události, o které
si může čtenář najít řadu informací a autor s těmito verzemi pracuje a pasuje je na svůj příběh.

Dvojice hlavních hrdinů i náhodných svědků jsou sice postavy fiktivní, ale na zcela reálném pozadí. Velmi jsem čekal, jak svůj příběh pan DeMille ukončí (když závěry skutečného vyšetřování jsou známy??) a závěr mne zcela překvapil. Autor spojil dva tragické prvky, aby ukončil první a otevřel druhý se zcela otevřeným koncem, kde dále může pracovat již jen čtenářova představivost. Na rozdíl od jiných hodnotitelů přede mnou mne rozuzlení příběhu přijde přímo geniální, klidně se to totiž takto mohlo stát a poslední věta románu pak dává celému závěru zcela nový pohled (který přiživuje další konspirační teorie, tentokrát již o jiné události).

Poměrně rozsáhlé dílko jsem přečetl v pár dnech, kniha mne pobavila, poučila a závěrem zcela nadchla. Jestli jsem byl nachystaný dát 4 hvězdy, tak za ten závěr dávám nakonec plné ohodnocení.

Vzrušující thriller, který mohu jen doporučit . . . ne náhodou končí s datem 11.09.2001, hodin 11,15, severní věž. Mám ještě velmi silně v paměti . . .

vyvodka
20.06.2016 4 z 5

Mé první setkání s tímto autorem. Velmi čtivé, napínavé a vlastně nenáročné z hlediska zápletky. Jen ten konec...tak trošku alibistický. Jako by autor nevěděl, jak s tím vším odhalením naložit.

danoj
01.04.2016 2 z 5

Priznám sa, že ma na knihu nalákala jej anotácia, od autora som iné zatiaľ nečítal. Zaujímavá téma, rozprávanie skvelé - výborne sa to čítalo a keď som sa dostal na rozuzlenie... prišlo obrovské sklamanie. Škoda....

PočetBook
27.08.2015 odpad!

Hned od začátku se mi tahle kniha četla ještě líp než předchozí dva díly Coreyho. Napětí, zápletka, celkem dobře vystavěné, Corey každé tří čtyři vety hodí nějaký vtípek, ale celkem vkusný, zkrátka to vypadalo hodně dobře. Ale ten závěr, pane DeMille, to mne teda doběhlo :-) Tuhle knihu záměrně nehodnotím, protože do poslední kapitoly je to na 4-5 hvězdiček, jenže ta poslední vás praští mezi oči a věškeré to příjemné očekávání jak se zápletka rozuzlí je totálně znehodnocený. Tenhle typ závěrů nemám rád a musel bych hodně hvězdiček ubrat. Takže dobře strávených deset večerů, jedenáctej stál za ***. Ať si každej hodnocení udělá sám.

kaja.marik
27.09.2014 5 z 5

Dobře se čte, napínavá kniha, přesně jak se píše v recenzích na netu. Snad bych jen dodal, že se dobře čte i originální anglická verze - odhadem bych tipoval úroveň advanced nebo upper intermediate. Četl jsem totiž právě tu anglickou verzi a četlo se to celkem hladce. Stačí běžná angličtina.

JIC
23.08.2014 5 z 5

Jde o nove vydani jiz drive vydane knizky "Pad za soumraku", vynikajici a napinave cteni. Nema chybu!

katyka
23.07.2014 5 z 5

Perfektný triler, ktorý dokáže človeka prinútiť ísť spať v nekresťanskú hodinu. Veľmi napínavé a po tom parádnom zakončení vo mne zostal pocit, že takto nejako to s letom 800 mohlo naozaj byť. Mimochodom, John Corey je úžasne drsňácky vtipný! :) Viac v recenzii.

letecké katastrofy

Nelson DeMille