Hra pro lvy

Když letadlo mířící na newyorské letiště neodpovídá kontrolní věži, znamená to, že něco není v pořádku. Na jeho palubě totiž cestuje v doprovodu dvou agentů CIA nebezpečný terorista Asad Chalíl. V tuto chvíli John Corey z protiteroristické zvláštní služby ještě netuší, že ho místo rutinního úkolu čeká nebezpečné pronásledování muže zcela oddaného svému poslání. Chalíl Lev. Tento muž mnoha tváří pronásleduje svou kořist lstivě a mazaně. Jaké tajemství ho pojí s jeho oběťmi?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/6458/hra-pro-lvy.jpg 4.470

John Corey 2.

Vydáno

The Lion´s Game, 2000

Kniha Hra pro lvy

likaf

Druhý díl. Skvěle se čte. I když nejsem příznivcem FBI, CIA, POS a podobných institucí, tentokrát se mi děj, hemžící se agenty, moc líbil. S chutí se pustím do č.3.

Jellus
05.11.2020

Leto, jizni Morava, nakupovani v Jednote a tam nejaka "papirova cihla" za par kacek...Koupil jsem si ji, jako suvenyr z dovoleny a az doma po par tydnech se do ni zakousl.. A zakousl jako lev...

Zacatek.. To je proste mega Rockn'roll...Clovek je vtazeny do deje, jak ptak vcucnuty do motoru u letadla... Narez! Posleze prumer.. Lepsi prumer, ale rozhodne ne nuda.. Napeti ale ano..

Budu rad, az se mi dostane neco dalsiho od autora do rukou.. Tak treba zase nekde na neco narazim

ThomasRuhe
29.10.2019

Hodně se mi líbil začátek s přistávajícím letadlem, který skvěle rozjíždí zápletku. Dobrý nápad je střídání kapitol z pohledu Chálila a protiteroristické jednotky v podání Johna Coreyho. Rozdíl v textu je okamžitě patrný. Bavil mě Coreyho frajerský ironický humor a spousta vtipných hlášek. Pasáže s Chálilem jsou svým pojetím jiné, působí nebezpečně a sebevědomě. Z textu je to doslova cítit.
Se samotným závěrem jsem také spokojen, takže knihu bych klidně doporučil a její procenta vidím někde kolem 85%.

Ben Nevis
17.07.2017

Knížka mrazí hlavně proto, že se odehrává před 9/11, tudíž má trošku věštecký nádech. Samotný děj se soustřeďuje na bitvu dvou hrdinů. Asád má důvod mstít se, jenom škoda, že z něj udělali psychopatického zabijáka. Corey nešetří sarkasmem a je samý nekorektní vtípek, tudíž jeho postavu je radost sledovat. Ale kromě začátku a konce román patří Lvovi a jeho lovu. To, že jsem se těšila na kapitoly s vrahem, je chyba (nebo možná záměr) spisovatele.

trudoš
11.07.2017

Hra se lvem má neskutečně dobrý začátek, stejnou měrou dramatický jako strhující. Jenže Nelson DeMille má jednu obrovskou neřest a tou je, že se ukrutně rád poslouchá. Čtení tak připomíná jízdu na horské dráze, kdy dlouhý čas stoupáte, aby následně došlo ke zběsilému sešupu, který vám vytáhne krevní tlak na 230/120 mm Hg. Pak znovu, znovu a znovu, až do úplného konce. Vyprávění by tak klidně mohlo být poloviční a z jeho podstaty by přitom nic nevymizelo, přičemž by naopak lépe fungovalo celkové rozvržení akce. Na druhou stranu, někdo to rád pomalu, dlouze a přerušovaně.
Naštěstí všechna ta vata je vyplněna typickým Coreyovským humorem, který ovšem není nic pro liberální socialisty. Hrdina má ve všem jasno, Islámabád by bylo nejlepší vybombardovat, teroristy postřílet a levičáky vystěhovat. Tenhle radikalismus chvílemi leze trochu na nervy, protože je hozený až moc do macho roviny, ale díky dávce bezprostřední nadsázky a občasné sebereflexe, se to dá vcelku skousnout. A zasmát se tomu.

Lolila
15.09.2016

Výborná kniha. Napínavá od začiatku až do konca. John Corey je ukecaný týpek so svojským humorom:-). Postupne odhaľujete zákulisie "spolupráce" medzi bezpečnostnými zložkami v boji proti terorizmu a ich rozdielnemu prístupu k riešeniu....Dej prebieha striedavo medzi Johnom a Asadom, dvoma hlavnými hrdinami, čo ho robí zaujímavejším a vás udržiava v napätí. Určite odporúčam.

Jardell
17.08.2015

Hodně zajímavá kniha s nenudící se zápletkou.

PočetBook
14.07.2015

Na rozdíl od Ostrova Antrax mne tahle kniha chytla. Sice je delší, než co normálně čtu, ale tak nějak mi to ani nepřišlo. Téma je docela aktuální, a forma, kdy se střídají pohledy obou hlavních soupeřících aktérů, dokáže udržet potřebné napětí. Nechci toho moc prozrazovat, ale autor si odpustil mnou očekávaný mravoučný konec kdy DOBRO na hlavu porazí ošklivé ZLO, za což má u mne hvězdičku navrch. Ovšem Corey je místama tak šílený mačo, že je to až komické, a za to je zase hvězdička dolu. Jsem zvědavej, jak se jeho postava bude vyvíjet ve trojce a čtyřce. .. dodatek: právě jsem zjistil, že pětka (LEV) pojednává o tom, jak se Asad Chalíl po třech letech vrátil dodělat rozdělanou práci :-) Takže jsem holt vysolil další dvě kila a pětka je ve čtečce.