Řev motýlů

Řev motýlů https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390063/bmid_rev-motylu-fOw-390063.jpg 3 41 21

Joe Sixsmith série

< 5. díl

V parném létě umí být Luton pěkně mrtvým městem, a jediný pohyb tak lze vidět jen na hřišti prominentního golfového klubu Royal Hoo. Zdá se však, že prvotřídní pověst „Hoo“ je v ohrožení. Jeden z předních členů klubu, Chris Porphyry, je totiž nařčen z podvádění. Obrátí se proto na místní soukromé očko, Joea Sixsmithe, který je více než ochoten mu pomoci. Zanedlouho už je Joe na stopě konspiraci, která začíná ztraceným míčkem a končí vraždou…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Humor
Vydáno: , XYZ (ČR)

The Roar of the Butterflies , 2008

Bubo19
09.01.2023 4 z 5

Tak to byla pohodová detektivka na oddechové čtení o víkendu. Sice jsem nepochopila, proč je na obálce napsané humoristická, protože si nejsem vědoma, že bych se u knihy smála, nicméně četla se dobře.

hana4834
25.10.2022 3 z 5

Zajímavá oddychovka, jen ten humor jsem nepotkala

pavel9989
09.10.2022 3 z 5

Na obalu knihy se píše "Humoristická detektivka", ale ten humor, jsem v knize nenašel. Ale jinak čtivé.

8211
05.10.2022 4 z 5

Nenáročná detektivka, se zajímavou zápletkou a vtipnými situacemi, i jsem se od srdce zasmála.

Chvílespoezií
24.07.2022 4 z 5

Jednoduchá detektivní kniha, která ovšem má krásnou zápletku a ještě lepší konec. U knihy jsem se ani jednou nenudila a pořád se tam něco dělo. Samozřejmě není to nějaká TOP kniha, ale jako oddechovka? Proč ne?
Navíc, kdo kdy viděl detektivku z golfového prostředí?

LadyCotton
27.06.2022 3 z 5

Detektivka pro nenáročné čtenáře. Jako čtení k vodě, proč ne :-)

KaMal
16.06.2022 4 z 5

U čtení jsem se moc bavila!!! Miluju suchý humor jak od "mazaného Filipa", jak už bylo zmíněno. Jen ten golf není moje parketa...

Lily101
13.06.2022 3 z 5

Bohužel mi kniha nepřišla vůbec humorná. I ta detektivka byla trochu nadnesená, co se žánrů knihy týče.

Dozvěděla jsem se ale něco o golfu a (snad) rady i tipy praktičtějšího rázu z úhlu pohledu advokátky a soukromého detektiva.

Lo3ce
10.10.2021 5 z 5

Tahle knížka, aniž jsem věděla, o co jde, mě rozesmála svým názvem už v knihovně. A pak jsem se prosmála celou "detektivkou". Škoda těch překlepů, chybějících uvozovek, to mě vždycky mrzí.

Leona333
15.01.2021 3 z 5

Chvílemi jsem si nebyl jistá, zda čtu detektivku, nebo díky hojným dávkám humoru..., parodii na detektivní příběh. Takže ano. Kniha mne pobavila, děj vsazen do golfového prostředí byl také dobrý - zajímavý, ale vracet se k ní už nebudu.

Nerevanin
07.08.2020 3 z 5

(SPOILER) Takové oddechové dílko. Není špatné, ale taky nejspíš nenadchne. Víc než zápletka samotná zaujme styl vyprávění s relativně vtipnými glosami hlavního hrdiny. Děj samotný mně osobně připadal překombinovaný na to, že se jednalo vlastně o takovou drobnost, a zároveň prostý jakýchkoli zvratů. To mi připadalo jako promarněná příležitost, protože v této podobě jsou "těmi zlými" a "těmi hodnými" přesně ty osoby, které si hlavní hrdina do daných rolí vybral. Na letní čtení k vodě ideální kniha, ale nevím, jestli mě nalákala na další knihy od tohoto autora.

soukroma
30.12.2019 5 z 5

V pořadí třetí Joe Sixsmith mne bavil moc, zaujal mě i (nejen) golfový případ (a související řev motýlů). Jen mě mrzelo, že už nemá za parťáka výrazného Bělouše, ale nevýraznou samostatnou Witney, která vše prospí a v noci mizí přes balkony.
Není to krvák, ani policejní vyšetřování, je to prostě práce moderního soukromého očka, kterým je černý Marlowe z britského Lutonu, normální, nijak extra pohledný ani abnormálně schopný ani fyzicky ani psychicky, ale vytrvalý, poctivý, vnímavý, s náhlými nápady, které prostě navádějí správným směrem. Mám ráda ten suchý anglický humorný nadhled, s nímž lze detektivky i dnes psát.

"Takže to s konečnou platností sen nebyl.
Což nezbytně neznamená, že by to nemohla být noční můra."

Chtěla bych si přečíst další díly série, ale kde nic tu nic - tenhle má být pátý, ve skutečnosti u nás třetí, a nic dalšího "na skladě"...

katerina5544
28.09.2019 4 z 5

Nebyla to spatna detektivka ale takove pomalejsi tempo. Cetla jsem dve predchozi s postavou Joea Sixmithe a ty se mi libily vic. Autor ma kazdopadne fajn smysl pro humor.

alzbeta4340
11.08.2019 4 z 5

Řev motýlů trochu klame tělem, resp. českým vydáním. Je to dobře čitelná, ale velice jednoduchá detektivka, které by slušela paperbacková forma nebo umístění v nějakém souborném vydání více příběhů v jedné knize. Nicméně jako čtení do vlaku nebo na dovolenou na pláž se tomu nedá skoro nic vytknout.

kaffa
21.06.2019 3 z 5

tož taková letní pohodička, docela bych ráda viděla, kdyby to někdo zfilmoval, možná by to tomu příběhu sedělo lépe než kniha, některé situace a hlášky byly fakt dobré i děj byl dobrý, ale místy se mi to zdálo takové zmatečné.... :-)

konicekbily
31.03.2019 3 z 5

Zajímavé prostředí VIP golfového klubu mne zaujalo zpočátku více než "příprava čtenáře na hlavní děj". Po rozvleklém úvodu přišla poměrně dobrá zápletka s jasným rozuzlením.

Stoklaska
28.02.2019 2 z 5

Pořád jsem čekala, kdy začne být kniha napínavá, ale nedočkala jsem se. Knihu jsem přečetla rychle, neurazila, ale ani nenadchla. Oceňuji kvalitní překlad.

surikata246
20.02.2019 3 z 5

Trochu zdlouhavé a komplikované,ale přečíst se to dalo.

SBH
16.02.2019 4 z 5

Na další knihu se sympatickým Joem Sixsmithem jsem se opravdu těšila. Ale z počátku se dostavilo zklamání. Příběh se rozjížděl pomalu a byl strašlivě "ukecaný", takže ani trefné hlášky neudržely mou pozornost a knihu jsem pořád odkládala. Ovšem od poloviny se to najednou rozjelo. Joe přestal vysvětlovat a začal vyšetřovat. Tak složitý přesun financí v souvislosti s osobní mstou by nevymyslel ani Babiš. Konec úderný, všechno dobré, ale knize by prospělo víc akce, méně úvah. Takže pouze za čtyři.

VesmirnaOndatra
09.01.2019 3 z 5

Na to, že ide o knihu, ktorá sa s tým nepára a rovno na prednej obálke neokrôchane inzeruje, že humoristická detektívka z golfového klubu a k tomu je ešte aj zelená takým tým nevkusným spôsobom, aký možno vidieť len u niektorých druhov exotických plesní, crocsov a očných tieňov z hlbokých 80-tych, to vôbec nebolo zlé.

Proste milé, veľmi, veľmi nenáročné a miestami naozaj úsmevné, takže tomu odpúšťam, že je to blbosť a nie detektívka

Reginald Hill
britská, 1936 - 2012