501 filmů, které musíte vidět

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Titul 501 filmů, které musíte vidět patří do kategorie knih, které vždy vyvolávají diskuze o objektivitě výběru. V tomto případě autoři vybírali ze žánrů akčních, dobrodružných a historických filmů, pokračovali komediemi, dramaty, horory a muzikály, za nimiž následovaly romantické filmy, sci-fi a fantasy, detektivky a thrillery. Na závěr nabízejí výběr z toho nejlepšího v historii vojenských filmů a westernu. Přibližují nám překvapující úspěchy na poli speciálních efektů v dobách před i po zavedení počítačových triků, vynikající kinematografické experimenty, šokující výkony, debuty i labutí písně....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/64_/64744/filmu-ktere-musite-videt-64744.jpg 3.817
Orig. název:

501 must-see movies (2004)

Žánr:
Literatura naučná, Umění
Vydáno:, Slovart (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha 501 filmů, které musíte vidět

Přidat komentář
DennisMoore
09.08.2014

Nemám příliš rád knihy pojednávající o čemkoliv, co by jejich čtenář měl či musel znát / vidět / zažít / navštívit... Přesto bývají zajímavé a konkrétně 501 filmů, které musíte vidět, má tak mazaně napsanou předmluvu, že jsem předsudky na chvíli ztratil a koupil si ji. A v originále se nejspíše doopravdy jedná o zajímavého průvodce a rozmanitý souhrn různých tipů. Snímky jsou sice vybírány především z americké a britské produkce, ale to už tak bývá. Alespoň jsou řazeny chronologicky, většinou ani nevyzrazují celý děj (i když párkrát ano) a na omezeném prostoru se o nich čtenář dozví takřka vše podstatné (kromě autora hudby). Bohužel pro českého čtenáře se ovšem jedná o nesmírně zfušované vydání - od hromady překlepů a chyb v textu po chyby faktické, popletená jména filmových postav... Vážně velká bída. Nedivím se, že se kniha přesunula z knihkupectví do Levných knih.

sam198
17.03.2012

Seznam 501 nejznámějších a nejvýznamějších filmů v dějinách. Ke každému krátký text a spousta obrázků. Jako zdroj inspirace skvělé, pokud se však o film trochu víc zajímáte spíš doporučuji Lexikon světového filmu.

Štítky

film

Autoři knihy

Reginald Hill

Reginald Hill
britská, 1936 - 2012

Ronald Bergan

Ronald Bergan
britská

A. B. Lloyd

A. B. Lloyd
britská

Chris Darke

Chris Darke

Cara Frost-Sharratt

Cara Frost-Sharratt

Kniha 501 filmů, které musíte vidět je:

v Přečtených20x
v Doporučených1x
v Knihotéce22x
v Chystám se číst6x
v Chci si koupit1x
v dalších seznamech2x