Jmenuji se Lucy Bartonová

Jmenuji se Lucy Bartonová https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328308/bmid_jmenuji-se-lucy-bartonova-5eE-328308.jpg 3 106 28

Lucy Bartonová série

Jsou pouta, která nepřetrháte, ať se snažíte sebevíc... Působivý román od autorky, která dostala Pulitzerovu cenu. Osamělost byla to první, co poznala… Lucy vyrůstala v chudobě s milující matkou a násilnickým otcem. Mezi dětmi byla terčem posměšků a jejím jediným přítelem byl strom v poli. Získala ale stipendium a věřila, že díky studiu unikne drsnému okolí i své minulosti. Po letech, kdy zdánlivě na svou rodinu zapomněla, se ocitla na delší dobu v nemocnici. Nečekaně se ale objevila matka a Lucy s překvapením zjistila, že některá pouta se nepřetrhnou nikdy.... celý text

Literatura světová Romány Rodina
Vydáno: , Motto

My Name Is Lucy Barton , 2016

Kif
07.05.2017 2 z 5

Sice nerada, ale zařazuji tuhle knihu spíše do kategorie zklamání. Není špatná, ale měla být delší. Chyběla mi v ní asi nějaká větší hloubka. Čekala jsem víc než jen vyprávění o životě bez nějakých podrobnějších vysvětlení. Ano, v knize nemusí být vždy vše dopodrobna vysvětleno - ale tady mi to připadalo spíše jako jen náznaky, jen nástin toho, co vypravěčka prožila. Do toho mi také úplně nesedlo přeskakování z jedné životní etapy do druhé - připadalo mi příliš chaotické.
Takže z toho vznikla spíše víkendová oddechovka než kniha k zamyšlení, kterou jsem původně čekala.

martina.bella
19.04.2017 5 z 5

Krásné. Sonda do vztahu matky a dcery. Za mě milá změna číst knihu, kde není všechno řečeno polopaticky a ještě čtyřikrát dovysvětleno, aby bylo jisté, že to čtenář dobře pochopil. Tady se toho mnoho děje v náznacích a o to silnější ta sdělení jsou.

bookcase
17.04.2017 4 z 5

Tak to byla taková jednohubka o rodinných vztazích. Mohla jít ale víc do hloubky, klouzalo to jen tak po povrchu.

jasmína
10.04.2017 1 z 5

Jako vážně ? Podle mě zbytečně vydaná kniha, a Pulitzerova cena ? To už bych lepší věty co mě zrovna napadnou, napsala i já..

putpuda
22.03.2017 3 z 5

Mě se to celkem líbilo. Vztahy jsou holt komplikované, některé míň, některé víc.....
Ze začátku mě to moc nebavilo, ale postupně mi Lucy přirostla k srdci....je v podstatě takové smutné, milé stvoření....trochu outsider....není to náročné čtení, trochu víc stran by knize prospělo.

Hell_Rihova
21.03.2017 4 z 5

Kdybych tuto knihu nevyhrála, asi bych si ji sama nekoupila. Hlavní hrdinka zde popisuje svůj vztah k rodičům, který nikdy nebyl zrovna nejlepší, popisuje svůj vztah k matce, v dospělosti vzpomíná na své dětství, jaké to bylo, když chodila do školy, kde nepatřila mezi nejoblíbenější. Kniha se četla dobře. Kdyby byla kniha o něco málo delší, nezlobila bych se.

petrarka72
08.03.2017 5 z 5

Vyrovnávání se se vztahem k matce - a nejenom k ní. Nejednoduchá kniha o ztrátách. Olive Kitteridgeová byla dobrá, Lucy Bartonová je skvělá. Přečteno jedním dechem.

Isserley
01.03.2017 2 z 5

Rozpačitý dojem. Jako kdyby si autorka do notýsku zaznamenávala, co ji právě napadne, a pak to bez jakýchkoli úprav a bez jasného záměru vydala knižně. Pár zajímavých myšlenek, ale na laureátku Pulitzerovy ceny dost slabé.

domácí násilí

Elizabeth Strout