Srdcem mojí babičky

Srdcem mojí babičky https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501184/bmid_srdcem-moji-babicky-oiL-501184.jpg 5 81 81

Volné pokračování historického románu Jménem mojí sestry Ztráta baletní kariéry a přerušení kontaktů s rodinou u Ester vyústí v celkový nezájem o vlastní zdraví i dění v protektorátě. K soukromým tragédiím se brzo přidává i hrozba totálního nasazení. Ester by udělala cokoli, aby se mu vyhnula – dokonce by si vzala i úplně cizího muže. Co na to mladý partyzán Tonda? A jaké tajemství skrývají deníky Židovky Julie, které Ester dostane do opatrování? Pod tlakem okolností je mladá žena nucena hrát vabank o svou existenci, lásku a štěstí.... celý text

Magdalenkačte
20.11.2022 4 z 5

Srdcem moji babičky volně navazuje na knihu Jménem moji sestry.

Tentokrát prožíváme dění v protektorátu a Heydrichiádu společně s druhým dvojčetem Ester.
Ester žije u babičky v vesnici u Přerova, kam se uchýlila po úrazu nohy, který se ji stal při baletním vystoupením.
Ester zaživa první lásku s Tondou, který se aktivně angažuje v odboji.
Autorka skvěle popsala život totálního nasazení Čechů v Německu.

Setká se Ester se svoji sestrou??
Vydrží láska Ester a Tondy těžké zkoušky?

Kniha se mi líbila mnohem víc pro svoji větší autentičnost, než první díl.

Koho ale baví knihy na pozadí druhé světové války, tyto dvě knihy zaručeně chytnou.

lucie9700
12.11.2022 5 z 5

Kniha Srdcem mojí babičky je volné pokračování historického románu Jménem mojí sestry od Barbory Linke. Po přečtení knihy Jménem mojí sestry jsem neměla slov, protože kniha byla tak skvěle a emotivně napsaná, že jsem nad ní dlouho přemýšlela . Autorka píše skutečně poutavé příběhy a u této knihy tomu nebylo jinak. Bylo příjemné se setkat opět s postavami z prvního dílu, byla jsem skutečně nadšená, když další díl vyšel a doufám, že bude i další, protože ten konec se nemůže nechat jen tak :) Příběh je tentokrát vyprávěn o Ester, která se chováním od svého dvojčete Soni, Soničky značně liší, bála jsem se, abych si ji také oblíbila, jelikož jsem s ní v prvním díle zrovna nesympatizovala, ale i když je zprvu dosti sobecká, tak pro svůj sarkasmus a humor, jsem si ji též nakonec zamilovala.
Kniha je rozdělená celkem do tří částí. Kapitoly jsou retrospektivním vyprávěním života Ester za dob války a jsou zde i kapitoly z roku 2020, kde rozmlouvá se svojí vnučkou Kamilou během vyprávění svého příběhu.

Lehce za půlkou knihy už jsem maličko tušila, jak to s Tondou a Ester dopadne, nicméně mi to nikterak nevadilo. Líbil se mi popis prostředí, který byl výstižný, pro mě věrohodný, dokresloval celou tu válečnou situaci a přesto nebyl nikterak dlouhý a únavný.

Ještě musím pochválit obálku knihy. Sice se říká, že nesuď knihu podle obalu, ale tady ji musím vyzdvihnout, protože bude kniha krásným doplňkem

Protektorát Čechy a Morava historické romány české romány romány pro ženy

Barbora Linke
česká, 1986